wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-23| Geodezja, Software, Kataster

Pierwszy powiat odbiera zawiadomienia z ksiąg wieczystych przez ZSIN

27 listopada GUGiK udostępnił dostawcom oprogramowania mechanizm odbierania elektronicznych zawiadomień o zmianach w księgach wieczystych, a 17 grudnia doczekał się on pierwszego wdrożenia w powiecie.


Pierwszy powiat odbiera zawiadomienia z ksiąg wieczystych przez ZSIN
Pierwszy powiat odbiera zawiadomienia z ksiąg wieczystych przez ZSIN

Jako pierwsze mechanizm ten zaczęło wykorzystywać Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim. Funkcja została wdrożona w użytkowanym przez ten urząd oprogramowaniu e-property firmy Geo-System przeznaczonym do prowadzenia EGiB. Od momentu uruchomienia tego narzędzia pozwoliło ono przekazać drogą elektroniczną 379 zawiadomień, z których blisko połowa została już przetworzona przez powiat.

Jak zapewnia GUGiK, funkcja ta jest bardzo oczekiwana przez wszystkie powiaty, ponieważ eliminuje dziesiątki tysięcy papierowych pism z zawiadomieniami o zmianach w księgach wieczystych oraz znacznie usprawnia proces prowadzenia ewidencji gruntów i budynków. A w niedalekiej przyszłości GUGiK chce udostępnić funkcję również do wysyłania drogą elektroniczną zawiadomień z EGiB do sądów rejonowych.

Jak pokazuje zestawienie na rysunku obok, już wszyscy dostawcy systemów do prowadzenia EGiB otrzymali dostęp do narzędzia do odbierania zawiadomień i wdrażają je w swoim oprogramowaniu. Podobnie jak interfejsy do komunikacji między EGiB a rejestrami PESEL, REGON oraz EKW narzędzie to bazuje na szynie usług Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN).

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ GUGiK chwali się program eproperty wdrożonym przez spółkę prezesa w powiecie należącym do tzw. grupy dzikiej geoinformatyzacji. Czy można upaść niżej?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: @ Wydaje się, że nie ale jestem przekonany, że jeszcze nas życie zaskoczy :(
 3 
odpowiedz zgłoś
To To jest naprawdę najlepszy Podgik z jakim kiedykolwiek współpracowałam.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
eeech ~historyk ale marudzenie, takie polskie malkontenctwo. To takie małe. Najłatwiej wszystko krytykować! Człowieku, wreszcie coś idzie do przodu. Lata stało wszystko w miejscu i narzekaliśmy, że jest beznadziejnie. A teraz coś się zaczęło zmieniać. Ja osobiście bardzo się cieszę i czekam na więcej. Kto umie wykorzystać te zmiany, zyska na tym. Czego wszystkim życzę na święta
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: eeech ~historyk Jakie marudzenie - chodzi o drobiazg, o uczciwosc i przyznanie "byłem w błędzie, nie rozumiałem, miałem powody żeby udawać ze nie rozumiem." Jedno proste zdanie plus słowo przepraszam i słowo dziękuję.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
... dobrze że to się pojawiło. niech komunikacja KW-EGiB przyspiesza bo czasem trzeba naprawdę długo czekać na wprowadzanie zmian. po to są komputery żeby to szło automatycznie.
 7 
odpowiedz zgłoś
ZSIN nas ochroni No proszę i teraz już będzie pasmo sukcesów. Dotychczas ZSiN by złem i wymysłem szatana, teraz jak Geo-System jest gotowy, ZSiN będzie zbawieniem zesłanym nam z 3 piętra w budynku przy Wspólnej w Warszawie. Wypada powiedzieć "przepraszam myliłem się".
 6 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: ZSIN nas ochroni Panie Witoldzie, już dziękujemy.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS