wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-14| GIS, Edukacja

Politechnika Wrocławska członkiem OGC

Reprezentacja Polski w szeregach Open Geospatial Consortium (OGC) jest coraz silniejsza. W szeregi tej organizacji właśnie wstąpiła Politechnika Wrocławska.


Politechnika Wrocławska członkiem OGC <br />
fot. Beata Zdyb/Wikipedia
fot. Beata Zdyb/Wikipedia

Członkostwo PWr w OGC to efekt starań Katedry Geodezji i Geoinformatyki. Uczelnia ta jest tym samym już czwartym krajowym podmiotem w szeregach tej organizacji. Wcześniej jej członkami zostali: Państwowy Instytut Geologiczny, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a w marcu br. również Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Jak wyjaśniali wówczas decyzję o przystąpieniu do OGC przedstawiciele tej uczelni, zapewni to jej naukowcom możliwość udziału w pracach grup zadaniowych, da także szansę na udział w projektach testowych, w których standardy rozwijane przez konsorcjum są poddawane praktycznej weryfikacji na rzeczywistych danych w realnych warunkach projektowych.

OGC to międzynarodowa organizacja typu non-profit zrzeszającą blisko pół tysiąca firm, agencji rządowych i uniwersytetów z całego świata, które współpracują nad rozwijaniem i implementacją otwartych standardów dla danych i usług danych przestrzennych oraz systemów informacji geograficznej. Konsorcjum przygotowało specyfikacje takich popularnych rozwiązań jak chociażby usługi sieciowe WMS, WFS i WCS czy formaty GeoPackage, GeoTIFF czy GML.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS