wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-11| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

True View 635/640 3DIS: wysoka dokładność skanowania z drona

True View – rodzina systemów do skanowania z pokładu dronów, poszerzyła się właśnie o nowe modele 635 i 640. Wyróżnia je przede wszystkim jeszcze lepszy lidar.


True View 635/640 3DIS: wysoka dokładność skanowania z drona

True View to systemy przeznaczone dla bezzałogowych maszyn latających składające się ze skanera laserowego, cyfrowych kamer oraz odbiornika GNSS i jednostki IMU. Jak przekonuje producent, taki zestaw pozwala sprawnie i łatwo pozyskiwać dokładną pokolorowaną chmurę punktów.

W ofercie amerykańskiej firmy GeoCue znajdziemy modele True View wyposażone w różne modele sensorów, dzięki czemu coś dla siebie powinni znaleźć użytkownicy potrzebujący zarówno rozwiązania bardzo dokładnego, jak i dostępnego w niskiej cenie. Najnowsza premiera jest odpowiedzią na potrzeby tej pierwszej grupy.

Modele 635 i 640 wyróżnia bowiem wbudowanie najnowszego modelu skanera laserowego austriackiej marki Riegl, tj. miniVUX-3UAV. III generacja tego sensora oferuje przede wszystkim laser pracujący z częstotliwością 300 kHz (zamiast 100 lub 200 kHz w starszych modelach), co przekłada się na znacznie gęstszą wynikową chmurę punktów. Lidar wyróżnia także unikatowy tryb skanowania z prędkością 200 tys. pkt/s w polu widzenia 120°. Pozwala to pozyskiwać chmurę punktów o bardzo wysokiej gęstości.

– Riegl wyznacza standardy w dziedzinie skanowania laserowego o wysokiej dokładności. Nasz zespół badawczo-rozwojowy był zdumiony gęstością i jakością danych generowanych przez miniVUX-3UAV. Firma Riegl aktywnie współpracowała z nami, aby włączyć ten model do naszej długoterminowej umowy na dostawy, umożliwiając nam wczesny dostęp do tego nowego systemu. Dzięki temu byliśmy w stanie zrealizować pierwszą dostawę jeszcze pod koniec stycznia – mówi prezes GeoCue Lewis Graham.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2019 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS