Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-11| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

True View 635/640 3DIS: wysoka dokładność skanowania z drona

True View – rodzina systemów do skanowania z pokładu dronów, poszerzyła się właśnie o nowe modele 635 i 640. Wyróżnia je przede wszystkim jeszcze lepszy lidar.


True View 635/640 3DIS: wysoka dokładność skanowania z drona

True View to systemy przeznaczone dla bezzałogowych maszyn latających składające się ze skanera laserowego, cyfrowych kamer oraz odbiornika GNSS i jednostki IMU. Jak przekonuje producent, taki zestaw pozwala sprawnie i łatwo pozyskiwać dokładną pokolorowaną chmurę punktów.

W ofercie amerykańskiej firmy GeoCue znajdziemy modele True View wyposażone w różne modele sensorów, dzięki czemu coś dla siebie powinni znaleźć użytkownicy potrzebujący zarówno rozwiązania bardzo dokładnego, jak i dostępnego w niskiej cenie. Najnowsza premiera jest odpowiedzią na potrzeby tej pierwszej grupy.

Modele 635 i 640 wyróżnia bowiem wbudowanie najnowszego modelu skanera laserowego austriackiej marki Riegl, tj. miniVUX-3UAV. III generacja tego sensora oferuje przede wszystkim laser pracujący z częstotliwością 300 kHz (zamiast 100 lub 200 kHz w starszych modelach), co przekłada się na znacznie gęstszą wynikową chmurę punktów. Lidar wyróżnia także unikatowy tryb skanowania z prędkością 200 tys. pkt/s w polu widzenia 120°. Pozwala to pozyskiwać chmurę punktów o bardzo wysokiej gęstości.

– Riegl wyznacza standardy w dziedzinie skanowania laserowego o wysokiej dokładności. Nasz zespół badawczo-rozwojowy był zdumiony gęstością i jakością danych generowanych przez miniVUX-3UAV. Firma Riegl aktywnie współpracowała z nami, aby włączyć ten model do naszej długoterminowej umowy na dostawy, umożliwiając nam wczesny dostęp do tego nowego systemu. Dzięki temu byliśmy w stanie zrealizować pierwszą dostawę jeszcze pod koniec stycznia – mówi prezes GeoCue Lewis Graham.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2019 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS