wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-07| Geodezja, Prawo, Kataster

Zapowiedź wideokonferencji GUGiK o rozporządzeniach ws. EGiB i PZGiK

18 maja odbędzie się otwarta wideokonferencja głównego geodety kraju, w trakcie której zaprezentowane zostaną nowe rozporządzenia ws. EGiB oraz ws. PZGiK.


Zapowiedź wideokonferencji GUGiK o rozporządzeniach ws. EGiB i PZGiK

Przypomnijmy, że rozporządzenie ws. organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wejdzie w życie 31 maja br. Z kolei lada moment powinny ruszyć konsultacje projektu nowego rozporządzenia ws. ewidencji gruntów i budynków. Zgodnie z zeszłoroczną nowelizacją Prawa geodezyjnego i kartograficznego akt ten powinien wejść w życie najpóźniej 31 lipca br.

Oba te rozporządzenia będą prezentowane podczas wideokonferencji GGK, która rozpocznie się 18 maja o godzinie 10:00 na platformie Zoom.

Link do spotkania (passcode: 331890).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy Pan KSZ jest na sali? k Czy Pan Krzysztof Szczepanik może udostępnić publicznie dokument, na który się powoływał na konferencji? Chodzi mi o tą kwestię, że prawnicy wskazują EGIB jako rejestr publiczny, którego nie ma w ustawie. To bardzo ważne, żeby ten tekst poznała szersza publika w obliczu trwających konsultacji. To może odwrócić losy tej nowelizacji.
 1 
odpowiedz zgłoś
Mnie się trochę marzy jednak Aby Pan Prezes GUGiK-u wsłuchał się bardziej w to co mówią inni na temat projektu egib w zakresie ustalania położenia punktów granicznych i zgodności z zasięgiem prawa własności do nieruchomości, definicji pewnych pojęć, atrybutów pkt chociażby. Niestety ale trudno nie odnieść wrażenia, że GGK gdy ktoś nie zgadza się z Jego tezami stara się zagadać, mówić o jakiejś polityce itd. Jeśli to mają być konsultacje to właśnie proszę o używanie argumentów i posłuchanie tych na dole z jakimi problemami się stykają w bieżącej pracy. Nie trzeba przyjmować wszystkich uwag tylko trzeba powiedzieć konkretnie dlaczego się je odrzuca. To i wrażenia słuchaczy będą inne.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
bardzo proszę o kontakt! do Krzysztof Sczepanik Czy Pan Krzysztof Szczepanik może udostępnić publicznie dokument, na który się powoływał na konferencji? Chodzi mi o tą kwestię, że prawnicy wskazują EGIB jako rejestr publiczny, którego nie ma w ustawie. To bardzo ważne, żeby ten tekst poznała szersza publika w obliczu trwających konsultacji. To może odwrócić losy tej nowelizacji.
odpowiedz zgłoś
odp: bardzo proszę o kontakt! Dajcie spokój już...Pan Krzysztof jak sądzę się przejęzyczył, raczej chodziło mu o to, że ustrój rejestru publicznego powinien być uregulowany tylko przepisami rangi ustawy a nie w rozporządzeniu.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: bardzo proszę o kontakt! Przepraszam najmocniej, ale skąd wiesz czy Pan Krzysztof się przejęzyczył? Publicznie stwierdził tezę i poparł opiniami prawników. Nie rób za adwokata diabła, jeśli chociaż kropelka z tego jest prawdą to przecież bez wstydu Pan Krzysztof powie, że się przejęzyczył. No przecież niemożliwe, że Pan Krzysztof jako osoba publiczna wygłaszałby fałszywą tezę świadomie, prawda?
zgłoś
Miałem taki piękny sen ... ... że te rozporządzenia pokażą się 5 miesięcy przed terminem (" ... akt ten powinien wejść w życie najpóźniej 31 lipca br"), że spokojnie będzie się można zapoznać, zrozumieć, przygotować technologie itd. Na spotkaniach z mieszkańcami obrębów ewidencyjnych, gdzie wykonywane są modernizacje EGiB często pada stwierdzenie: "co rok zmieniacie zdanie, na pewno coś kręcicie". Trudno wyjaśnić, że były nowelizacje 31.12.2013 i 11.01.2016 r.
 8 
odpowiedz zgłoś
Kiedy będzie konferencja w sprawie numerów KW?
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: Kiedy będzie konferencja Zgaduję, że pewnie pani minister powie, że razem z Waldkiem ustalili, że się nie zgadzają z UODO i że się tym zajmie (a o tym już wspominała ze dwa spotkania temu), oraz że Waldek ma jej pełne wsparcie w przyszłych zmianach prawa w tym zakresie. Szczególnie po tym jak sobie pewne rzeczy z Waldkiem wyjaśniła np. odnośnie KIEG (o tym wspominała chyba ostatnio). Wystarczy posłuchać, a wszystko stanie się jasne. Przypisek: Nazywanie pana GGK per Waldek jest cytatem słów których pani minister raczyła użyć na ostatnim formalnym e-spotkaniu a nie moim nadmiernym spoufalaniem się z panem ministrem, prezesem, profesorem nadzwyczajnym politechniki warszawskiej doktorem inżynierem Waldemarem Izdebskim Głównym Geodetą Kraju. Jeśli jakiś tytuł pominąłem to bardzo przepraszam.
 15 
odpowiedz zgłoś
Do końca terminu ustawowego wydania brakujących rozporządzeń zostało 86 dni. 11 maja będzie to 75 dni.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS