wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-26| Mapy

Mapy Google prezentują ceny paliw

Na Mapach Google zaczęły się pojawiać aktualne ceny paliw na krajowych stacjach benzynowych.


Mapy Google prezentują ceny paliw
Mapy Google prezentują ceny paliw

By zobaczyć te dane, należy przejść do szczegółowych informacji na temat danej stacji albo poprzez naciśnięcie jej sygnatury na mapie, albo wyszukując interesujący nas obiekt. W wizytówce wyświetlą się wówczas aktualne ceny poszczególnych typów paliwa. Informacje te zobaczmy także, gdy wyszukamy wszystkie stacje w aktualnym widoku mapy (fot.). Wartość ta wyświetli się wówczas przy sygnaturze stacji, co pozwala w wygodny sposób porównywać ofertę poszczególnych obiektów.

Niestety, opcja ta pokazuje, że na razie dane te są dostępne jedynie dla niewielkiego odsetka krajowych stacji benzynowych. Jak można się domyślać, jest to uzależnione od udostępniania tych danych przez poszczególnych właścicieli stacji.

Warto przypomnieć, że to kolejna w ostatnim czasie nowa funkcja Map Google przydatna dla kierowców. Pod koniec marca Google zapowiedział bowiem udostępnienie narzędzia, które umożliwi wyznaczanie trasy wg kryterium najmniejszego zużycia paliwa. Aplikacja ma także informować o wjeżdżaniu do miejskich stref, gdzie obowiązują ograniczenia w poruszaniu się pojazdów niespełniających określonych norm emisji zanieczyszczeń.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS