wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-22| GIS

Nowa edycja podręcznika o QGIS

Nakładem wydawnictwa Helion ukazała się nowa edycja podręcznika poświęcona tworzeniu i analizie map w otwartej aplikacji QGIS.


Nowa edycja podręcznika o QGIS

Autorem książki „QGIS 3.14. Tworzenie i analiza map” jest Bartłomiej Iwańczak. Jak wskazuje tytuł, kluczową zmianą względem poprzedniego podręcznika jest bazowanie na nowszej wersji programu, tj. tej, która ukazała się w lipcu ubiegłego roku (starsza książka dotyczyła wersji 2.14).

Wydawca zapewnia, że podręcznik napisano z myślą o różnych grupach zawodowych, w tym o użytkownikach nieobeznanych z tajnikami kartografii. Powinien on pomóc w opanowaniu zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych funkcji QGIS-a, by umożliwić tworzenie w tym oprogramowaniu czytelnych map i planów. Czytelnik dowie się także, jak przestrzennie przedstawiać i analizować dane z tabel oraz jak zwiększyć możliwości programu z wykorzystaniem znajomości języków SQL, HTML czy R.

Podręcznik liczy 456 stron i jest dostępny również jako e-book.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Fajnie Wcześniejsze wersję podręcznika czytałem z uśmiechem na ustach, polecam
odpowiedz zgłoś
odp: Fajnie tzn?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Fajnie Dużo wiedzy przedstawionej w prosty, przystępny sposób (praktyczna wiedza bez trudnych, naukowych słów). Bohaterką jest dziewczyna, która ma kilka problemów w pracy i rozwiązuje je przy pomocy QGIS. Polecam
 1 
 1 
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS