wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-20| GNSS

Galileo Masters 2021: satelitarne pomysły znów poszukiwane

Nagrody o wartości aż 785 tys. euro czekają na uczestników tegorocznego konkursu Galileo Masters, który wyłoni najciekawsze pomysły wykorzystania europejskich systemów nawigacji satelitarnej Galileo oraz EGNOS.


Galileo Masters 2021: satelitarne pomysły znów poszukiwane

Podobnie jak w latach poprzednich zakres tematyczny pomysłów może być bardzo szeroki – byle mieściły się one w jednej z proponowanych kategorii tematycznych. A te dotyczą chociażby walki ze zmianami klimatycznymi i niszczeniem środowiska, rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia, a nawet sportu, gier i szeroko rozumianej rozrywki. Przykładowo w zeszłorocznej edycji zwyciężył pomysł na robota zbierającego śmieci w parkach.

Zgłoszenia można przesyłać do 19 lipca. Oprócz nagrody głównej i wyróżnień w kategoriach tematycznych uczestnicy mogą zawalczyć o nagrody fundowane przez wybrane kraje wspierające Galileo Masters (niestety, w tym roku nie ma wśród nich Polski). Zwycięzcy mogą liczyć nie tylko na gratyfikacje finansowe, ale także wsparcie merytoryczne ekspertów w realizacji swojego pomysłu.

Szczegóły dostępne są na stronie galileo-masters.eu. Organizatorem konkursu jest niemiecka agencja AZO, inicjatywę wspiera ponadto Europejska Agencja Kosmiczna oraz Europejska Agencja ds. GNSS (GSA).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
................. Nom trzeba jakoś uzasadnić wydanie grubej kasy na galileo ;)
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS