wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-06| Geodezja, GIS, Ludzie

Marcin Grudzień pokieruje gronem europejskich ekspertów ds. INSPIRE

Marcin Grudzień z GUGiK został nowym przewodniczącym europejskiej sieci wymiany wiedzy dla ekspertów ds. INSPIRE (INSPIRE KEN) działającej w ramach EuroGeographics.


Marcin Grudzień pokieruje gronem europejskich ekspertów ds. INSPIRE

EuroGeographics to organizacja skupiająca agencje kartograficzne i katastralne krajów europejskich (w tym Główny Urząd Geodezji i Kartografii). Celem INSPIRE KEN jest z kolei promowanie wśród swoich członków dobrych praktyk w zakresie implementowania dyrektywy INSPIRE wdrażającej europejską infrastrukturę informacji przestrzennej.

Marcin Grudzień przejmuje ster INSPIRE KEN od Dominique Laurent z francuskiego Narodowego Instytutu Geografii i Informacji Leśnej (IGN). Jako aktywny uczestnik tematycznej grupy roboczej ds. działek katastralnych oraz budynków, a także zespołu przygotowującego specyfikacje danych INSPIRE Laurent pełniła kluczową rolę w formowaniu INSPIRE KEN oraz kierowaniu jej działalnością przez ostatnią dekadę.

Léa Bodossian – dyrektor wykonawczy i sekretarz generalny EuroGeographics, powiedziała: „Mamy ogromne szczęście, że wśród naszych członków jest tak wielu wiodących światowych ekspertów, a Marcin i Dominique nie są wyjątkami. Obaj są szanowanymi profesjonalistami, których wnikliwość i przywództwo są kluczowe dla umocnienia reputacji naszych członków, szczególnie w okresie przeglądu wdrażania INSPIRE”.

Marcin Grudzień od lat uczestniczy w pracach KEN. W GUGiK pełni z kolei funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii, Współpracy Zagranicznej oraz Informacji Publicznej, gdzie koordynuje techniczne aspekty wdrażania INSPIRE w Polsce.

„Zapewniając skuteczną dwustronną komunikację między Komisją Europejską a krajowymi agencjami katastralnymi i kartograficznymi, INSPIRE KEN odgrywa kluczową rolę w rozwoju europejskiej infrastruktury informacji przestrzennej” – komentuje Marcin Grudzień. „Naszą rolą jest w szczególności dostarczanie społeczności EuroGeographics informacji na temat rozwiązań prawnych i technicznych. Wraz z zakończeniem w zeszłym roku pierwszej fazy wdrażania INSPIRE i osiągnięcia wszystkich kamieni milowych, INSPIRE dalej ewoluuje. Z niecierpliwością czekam na współpracę z moimi kolegami z KEN, aby żeglować po tych niezbadanych wodach, jednocześnie kontynuując nasz główny cel – wymianę informacji związanych z INSPIRE między krajowymi agencjami” – dodaje.

Źródło: EuroGeographics, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Będzie webinarium Inspire w krajach członkowskich. Czy obejmie nie zaktualizowane metadane, nie wydane wytyczne dla niektórych tematów w których Gugik jest organem wiodącym czy pomieszane usługi wms i wfs w wytycznych GUGiK ?
 1 
odpowiedz zgłoś
Mapa Hydrograficzna Polski 1:50 000 i mapy tematyczne Proszę przyjąć gratulacje i pamiętać o kartografii , mapach tematycznych które kiedyś realizował GUGiK zespół Gepol
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Czy to nie dziwne że Gugik nie chwali się tym na stronie internetowej ?
 6 
odpowiedz zgłoś
Pytanie A co Pan sądzi Panie Marcinie o usuwaniu z przepisów prawa katalogów obiektów, modeli i standardów wymiany danych ? Czy to nie przeczy idei harmonizacji i zasadom interoperacyjności ?
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Pytanie To nie jest pytanie do Pana Marcina. To jest pytanie do Rady IIP, bo dotyczy Krajowego podwórka. GRATULACJE dla PANA Marcina.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Pytanie Swoją drogą bardzo trafne pytanie
 2 
odpowiedz zgłoś
Super Fajnie, mam nadzieję, że nam to pomoże. Powodzenia
 1 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Brawo Marcin, gratuluje, trzymaj ten ster na dobrym kursie :-) Oceanu INSPIRE.
 4 
odpowiedz zgłoś
Panie Marcinie, serdeczne gratulacje. Jestem przekonany, że Pana nominacja ożywi ideę INSPIRE W jej pierwotnym założeniu.
 1 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS