wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-01| Geodezja, Edukacja, Instytucje

GUGiK i PW będą wspólnie rozwijać IIP

Rozwój infrastruktury informacji przestrzennej poprzez wymianę danych, usług i wiedzy – to główne założenia podpisanego wczoraj (31 marca) porozumienia pomiędzy Politechniką Warszawską oraz Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii.


GUGiK i PW będą wspólnie rozwijać IIP <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Ze strony uczelni umowę sygnował dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii dr hab. inż. Janusz Walo. GUGiK reprezentował zaś główny geodeta kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski.

W porozumieniu obie instytucje zadeklarowały współpracę między innymi w zakresie wykorzystania danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz naukowej infrastruktury analitycznej tworzonej w ramach projektu CENAGIS.

Przypomnijmy, że CENAGIS (Centrum Naukowych Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych) to przedsięwzięcie o wartości blisko 25 mln zł, którego liderem jest Wydział Geodezji i Kartografii PW. Celem projektu jest utworzenie centrum geoprzestrzennych analiz naukowych na światowym poziomie, które zapewni szerokiemu gronu naukowców i współpracujących firm zdalny dostęp do unikatowych laboratoriów badawczych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ciekawe że w listopadzie 2020 trwały prace konfiguracyjne i nie ma informacji o ich zakończeniu. Ktoś już uzywa tej infrastruktury ? Gdzie można zobaczyć to porozumienie i jego zakres ?
odpowiedz zgłoś
To kiedy oficjalne porozumienie pomiędzy GUGiK a Geosystemem? Projekty do zrelizowania aż się proszą.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
toż to szok dopiero teraz! Toż GGK nie przestał pracować na uczelni. Na czym będzie polegała ta współpraca? to co zrobi na uczelni przekaże do GUGIK czy to zrobi w gugik przekaże na uczelnię? I co to będzie? Tylko żeby się nie pomylił.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Oprogramowanie Jeśli na uczelni pojawi się inne oprogramowanie niż geosystemu uznam że jest to obiektywne porozumienie.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
aż miło popatrzeć jak się tak porozumiewają. Zapewne mijając się na korytarzach PW
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Dobry żart
 9 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS