wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-18| GNSS, GIS

Kolejny telekom oferuje precyzyjne korekty GNSS dla mas

Działający w 54 krajach operator telefoniczny Vodafone przygotował dla swoich klientów usługę pozycjonowania z dokładnością sięgającą 10 cm.


Kolejny telekom oferuje precyzyjne korekty GNSS dla mas <br />
fot. Sapcorda
fot. Sapcorda

Rozwiązanie korzysta z korekt firmy Sapcorda i przeznaczone jest przede wszystkim do integracji z sensorami internetu rzeczy (IoT). By z niego skorzystać, należy wyposażyć urządzenie w odpowiednią kartę SIM, która pobiera poprawki typu PPP-RTK (Precise Point Positioning – Real Time Kinematics) pozwalające osiągnąć nawet 10-centymetrową dokładność wyznaczania pozycji. Obecnie poprawki te dostępne są na obszarze Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Do platformy Vodafone podłączonych jest już 118 mln urządzeń IoT. W ocenie tego operatora wprowadzenie możliwości precyzyjnego wyznaczania ich pozycji sprawdzi się w wielu zastosowaniach, w szczególności w pojazdach autonomicznych. Już dziś część e-rowerów wyposażonych jest w funkcję informowania o swojej lokalizacji. Można ją zatem wykorzystać, by ostrzec cyklistę przed nadjeżdżającą autonomiczną ciężarówką – proponuje Vodafone. Ponadto dzięki nowej usłudze ratownicy będą mogły skuteczniej zlokalizować ratunkowego drona, z kolei klienci z branży logistycznej zyskają możliwość dokładnego śledzenia cennych ładunków – wylicza operator.

– Możemy jeszcze nie być w stanie zlokalizować igły w stogu siana, ale jesteśmy już blisko. Teraz możemy skorzystać z nowych usług cyfrowych, takich jak ta, i zintegrować je z naszą globalną Platformą IoT i szybkimi łączami oraz bezpiecznie oferować ją na dużą skalę wielu milionom klientów – mówi Justin Shields, dyrektor ds. platform biznesowych w Vodafone.

Warto dodać, że w ubiegłym roku podobną usługę (Hyper Precise Location), tyle że bazującą na technice RTK, uruchomił amerykański operator Verizon.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS