wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-02| GNSS, Geodezja, Software

Emlid udostępnia darmowy NTRIP Caster

Izraelski producent odbiorników GNSS, firma Emlid, udostępnił darmowe oprogramowanie typu NTRIP Caster.


Emlid udostępnia darmowy NTRIP Caster

Jak zapewnia spółka, Emlid Caster to proste w obsłudze oprogramowanie do transmisji korekt RTK pomiędzy kompatybilnymi urządzeniami. Ma ono intuicyjny interfejs użytkownika i pozwala podłączyć jedną stację bazową i do 5 odbiorników ruchomych. Emlid Caster współpracuje nie tylko z odbiornikami tej izraelskiej marki, ale także z innymi instrumentami obsługującymi standard NTRIP. Przykładowo oprogramowanie może posłużyć do transmisji korekt RTK z odbiornika bazowego Reach RS2 do popularnego modelu drona DJI Phantom 4 RTK.

Korzystanie z Emlid Caster jest darmowe na całym świecie i wymaga rejestracji na stronie caster.emlid.com.

Źródło: Emlid, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy ktoś wie w jaki sposób polski geodeta może skorzystać z tego systemu?
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Czy ktoś wie wyemigrować
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Czy ktoś wie Jak masz zestaw 2 własnych GPS (baza rover ale poprawki przesyłane przez radio) to jesteś ograniczony zasięgiem radia. Z praktyki w mieście to czasami nawet 300m i nie ma zasięgu do bazy i nie masz rozwiązania. Ntrip caster działa przez internet więc nie ma ograniczenia zasięgiem radia. Wykorzystywane gdy chcesz zrobić wyrównanie wysokościowe pomierzonych do konkretnego punktu osnowy a nie do stacji bazowej ASG oddalonej o 20-40km a wiadomo im dalej tym gorsze wyniki. Z praktyki, różnica wysokości punktów z pomiaru RTN a RTK wyrównanych do lokalnej osnowy (pomiar statyczny długi) wynosiła do 7cm. Różnica wynikała z długiego wektoru RTN gdzie nie ma co wymagać dobrych wyników. W prostych pracach rzadko wykorzystywanie.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Czy ktoś wie Wydaje mi się że długi wektor jest w RTK, natomiast krótki wektor jest w RTN do wirtualnej stacji .
zgłoś
odp: odp: Czy ktoś wie Gdybym się łączył z ASG to tak, ale ja się łącze z moją bazą, z moim GPS który stoi na osnowie i wtedy wektor mam krótki...
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS