wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-27| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Emlid Reach RS2: dwie częstotliwości w niskiej cenie

Izraelska firma Emlid zdobyła sporą popularność, oferując tani jednoczęstotliwościowy odbiornik RTK. Teraz zaprezentowała jego dwuczęstotliwościową wersję. Czy również będzie dostępna w niskiej cenie?


Emlid Reach RS2: dwie częstotliwości w niskiej cenie

Urządzenie śledzi sygnały GPS L1/L2, GLONASS L1/L2, BeiDou B1/B2, Galileo E1/E5 oraz SBAS L1. Za ich odbiór odpowiada geodezyjna antena eliminująca efekt wielodrożności. Korekty RTK można pobierać albo przez wbudowany modem 3.5G, albo przez radio o zasięgu około 8 km. Jak zapewnia producent, odbiornik gwarantuje wiarygodne pomiary w odległości do 60 km od stacji referencyjnej. Dodatkowo sprzęt pozwala korzystać z satelitarnych korekt PPP.

Firma Emlid zwraca też uwagę na poliwęglanową obudowę pokrytą dodatkowo elastometem, która chroni urządzenie nawet przez dużymi wstrząsami. Jest ona także odporna na pył i wilgoć zgodnie z normą IP67.

Z kolei wbudowana bateria powinna pozwolić nawet na 16 godzin pracy w trybie RTK. Gdy akumulatory się wyczerpią, można je łatwo doładować przez port USB-C, również przez power bank.Reach RS2 posiada także gniazdo RS-232, dzięki któremu odbiornik można łatwo podłączać do zewnętrznych urządzeń.

W zestawie z tym instrumentem producent oferuje oprogramowanie polowe ReachView kompatybilne zarówno z systemem iOS, jak i Android. Pozwala ono m.in. na mierzenie punktów, tyczenie, tworzenie projektów oraz import i eksport danych.

Urządzenie wejdzie do sprzedaży w czerwcu br. W przedsprzedaży można je kupić za 1749 dolarów, czyli około 6,6 tys. zł. Dla porównania standardowy koszt wspomnianego na początku jednoczęstotliwościowego odbiornika Reach RS to 799 dolarów (około 3 tys. zł).

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na kwiecień 2018] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do Geodeta ... Owszem warto wspierać rodzime produkty. Niemniej jednak w tym artykule jest mowa o odbiorniku dwuczęstotliwościowym (Reach RS2), z którym niestety AzusRTN nie może być porównywany, bo jest jednoczęstotliwościowy (jak poprzedni model firmy Emlid Reach RS ). Swoją drogą dla wyjaśnienia AzusRTN korzysta z płyty głównej GNSS własnie Emlid Reach M/M . Poza tym FIX RTK L1 trwa kilka minut w porównaniu do FIX L1 L2 trwającym kilkanaście sekund. O ergonomii i wzornictwie przemysłowym Azus-a RTN dyskutować nie będę.

AzusRTN Lepiej wspierać rodzime firmy. Polecam przyjrzeć się odbiornikom AzusRTN od Ryszarda Pażusa. 3tysie netto.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt