Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-27| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Emlid Reach RS2: dwie częstotliwości w niskiej cenie

Izraelska firma Emlid zdobyła sporą popularność, oferując tani jednoczęstotliwościowy odbiornik RTK. Teraz zaprezentowała jego dwuczęstotliwościową wersję. Czy również będzie dostępna w niskiej cenie?


Emlid Reach RS2: dwie częstotliwości w niskiej cenie

Urządzenie śledzi sygnały GPS L1/L2, GLONASS L1/L2, BeiDou B1/B2, Galileo E1/E5 oraz SBAS L1. Za ich odbiór odpowiada geodezyjna antena eliminująca efekt wielodrożności. Korekty RTK można pobierać albo przez wbudowany modem 3.5G, albo przez radio o zasięgu około 8 km. Jak zapewnia producent, odbiornik gwarantuje wiarygodne pomiary w odległości do 60 km od stacji referencyjnej. Dodatkowo sprzęt pozwala korzystać z satelitarnych korekt PPP.

Firma Emlid zwraca też uwagę na poliwęglanową obudowę pokrytą dodatkowo elastometem, która chroni urządzenie nawet przez dużymi wstrząsami. Jest ona także odporna na pył i wilgoć zgodnie z normą IP67.

Z kolei wbudowana bateria powinna pozwolić nawet na 16 godzin pracy w trybie RTK. Gdy akumulatory się wyczerpią, można je łatwo doładować przez port USB-C, również przez power bank.Reach RS2 posiada także gniazdo RS-232, dzięki któremu odbiornik można łatwo podłączać do zewnętrznych urządzeń.

W zestawie z tym instrumentem producent oferuje oprogramowanie polowe ReachView kompatybilne zarówno z systemem iOS, jak i Android. Pozwala ono m.in. na mierzenie punktów, tyczenie, tworzenie projektów oraz import i eksport danych.

Urządzenie wejdzie do sprzedaży w czerwcu br. W przedsprzedaży można je kupić za 1749 dolarów, czyli około 6,6 tys. zł. Dla porównania standardowy koszt wspomnianego na początku jednoczęstotliwościowego odbiornika Reach RS to 799 dolarów (około 3 tys. zł).

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na kwiecień 2018] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS