wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-26| GIS, Prawo

Resort rozwoju poszerza bazę wiedzy o cyfryzacji aktów planistycznych

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opublikowało na swojej stronie internetowej dodatkowe materiały dotyczące nowych regulacji w zakresie sporządzania aktów planowania przestrzennego.


Resort rozwoju poszerza bazę wiedzy o cyfryzacji aktów planistycznych <br />
fot. UM w Gliwicach
fot. UM w Gliwicach

Uruchomiona w ubiegłym roku strona przybliża nowe wymogi prawne obowiązujące od 31 października, tj. nowelizację ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także rozporządzenie ws. zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego. Główną zmianą wprowadzoną przez te akty jest wymóg sporządzania aktów planowania przestrzennego (APP) w formie cyfrowej.

By pomóc samorządom we wdrażaniu nowych regulacji, na początku stycznia witrynę rozbudowano o dział Pytania i odpowiedzi. Wyjaśniono w nim kilkadziesiąt zagadnień dotyczących m.in.: zgłaszania zbiorów danych przestrzennych do ewidencji IIP, tworzenia plików dla APP, przekazywania uchwały przyjmującej APP z załącznikiem GML do wojewody czy aktualizacji i udostępniania zbiorów APP.

Druga nowość, opublikowana w ubiegłym tygodniu, to zaktualizowana zakładka Baza wiedzy – Materiały szkoleniowe. Wzbogacono ją o dodatkowe źródła informacji, które mogą być przydatne dla uczestników procesu cyfryzacji planowania przestrzennego. Wśród nowości są np. informacje i materiały dydaktyczne udostępniane w ramach serwisu Ekoportal (administrowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska) oraz projektu szkoleniowego POWER (realizowanego przez GUGiK).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS