wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-20| GIS, Teledetekcja

Spora część Mazowsza na nowej ortofotomapie

Zasoby otwartych danych przestrzennych GUGiK wzbogaciły się właśnie o ortofotomapę dla większości województwa mazowieckiego.


Spora część Mazowsza na nowej ortofotomapie <br />
Budowa nowego mostu w ciągu południowej obwodnicy Warszawy
Budowa nowego mostu w ciągu południowej obwodnicy Warszawy
Spora część Mazowsza na nowej ortofotomapie

Opracowanie w rozdzielczości 25 cm przygotowano na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla 21,8 tys. kilometrów kwadratowych (czyli ponad 60% powierzchni województwa mazowieckiego). Dokładny zasięg aktualizacji prezentuje mapa obok. Ortofotomapa bazuje na zdjęciach lotniczych pozyskanych w ubiegłym roku.

Podobnie jak inne ortofotomapy przechowywane w PZGiK dane te można bezpłatnie ściągnąć z Geoportalu przy użyciu warstwy w grupie „Dane do pobrania” (szczegółowa instrukcja). Można użyć do tego również zewnętrznych rozwiązań, np. wtyczki Pobieracz danych GUGiK przeznaczonej dla otwartej aplikacji QGIS.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy nie prościej do każdej takiej informacji dołączyć plik tekstowy z linkami do pobrania albo plik shp ze wszystkimi danymi żeby ludzie mogli sobie to bez problemu pobrać ? Przecież GUGiK ma to w systemach geoportalu - co to za problem wydać razem z wiadomością o nowym zasobie ?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Pytanie Czyli żeby było jasne. Dane o których mowa powyżej są przyjęte do zasobu, są dostępne w warstwie "Dane do pobrania" i są widoczne w geoportal.gov.pl na warstwie Ortofotomapa - proszę o potwierdzenie lub wyjaśnienie jak wygląda sytuacja na tą chwilę.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS