wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-15| GIS, Teledetekcja

Pomorze Zachodnie na nowej ortofotomapie

Z Geoportalu można już pobierać nową ortofotomapę pokrywającą niemal całe województwo zachodniopomorskie.


Pomorze Zachodnie na nowej ortofotomapie <br />
Szczecin na nowej ortofotomapie
Szczecin na nowej ortofotomapie
Pomorze Zachodnie na nowej ortofotomapie <br />
Zasięg aktualizacji ortofotomapy
Zasięg aktualizacji ortofotomapy

Opracowanie w rozdzielczości 25 cm pozyskano dla 21 892 km kw. na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Bazuje ono na zdjęciach lotniczych z ubiegłego roku. Zasięg nowego opracowania prezentuje mapa obok.

Podobnie jak inne ortofotomapy przechowywane w PZGiK dane te można bezpłatnie ściągnąć z Geoportalu przy użyciu warstwy w grupie „Dane do pobrania” (szczegółowa instrukcja). Można do tego użyć również zewnętrznych rozwiązań, np. wtyczki Pobieracz danych GUGiK przeznaczonej dla otwartej aplikacji QGIS.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pogubiłam się Czyli na geoportal.gov.pl orto nie jest aktualna ? Trzy razy info o tym samym: przyjęcie do pzgik pierwszy sukces,publikacja usługi drugi sukces,publikacja na geopoetal.gov.pl trzeci sukces- czy tak to wygląda?
 1 
odpowiedz zgłoś
PYTANIE Można pobrać to jedno ale czy ją widać już w przeglądarce Geoportalu czy jest dostępna tylko jako usług pobierania ?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: PYTANIE jak zwykle tylko do pobrania. W ponad połowie polski orto jest sprzed 3-5 lat mimo że są nowe zdjęcia z 2019 czy 2020. tempo raczej nie zmieni
odpowiedz zgłoś
odp: PYTANIE Przyjęcie do zasobu to jedno. Dodanie do różnych baz danych aby np. w geoportalu można było pobrać to drugie (to są nadal te pliki co przyjęto do zasobu). A aktualizacja map podkładowych w geoportalu wiąże się chyba z pewnymi prztworzeniami (na kafelkowanie) aby zachować odpowiednią wydajność aplikacji, więc ten proces na pewno musi trochę potrwać (no i tu można dyskutować teraz nad czasem). Najważniejsze że dane są przyjęte do zasobu. Niestety nie zawsze ortofotomapy są 1:1 tam gdzie są zdjęcia.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS