wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-13| Geodezja, Instytucje

GGK poszerza skład Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej

Zarządzeniem głównego geodety kraju z 8 stycznia skład Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej powiększono o 8 osób.


GGK poszerza skład Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej <br />
Zdalne posiedzenie PRGiK z grudnia 2020 r.
Zdalne posiedzenie PRGiK z grudnia 2020 r.

Reaktywując PRGiK w czerwcu 2019 r., Waldemar Izdebski powołał do niej 27 osób. Najnowszą decyzją GGK gremium to poszerzono o następujących członków:

 1. Marek Bittner – geodeta województwa dolnośląskiego,
 2. Robert Cieszyński – kujawsko-pomorski WINGiK,
 3. Wojciech Dyakowski – łódzki WINGiK,
 4. Andrzej Figas – geodeta województwa śląskiego,
 5. Hanna Mierzwiak – geodeta województwa wielkopolskiego,
 6. Arkadiusz Piotrowski – szef Oddziału Planowania Geoprzestrzennego z Szefostwa Rozpoznania Geoprzestrzennego,
 7. Agnieszka Zwirowicz-Rutkowska – prof. Wojskowej Akademii Technicznej,
 8. Andrzej Żylis – pomorski WINGiK.

Jednocześnie radę opuścił płk Krzysztof Ślusarz z Szefostwa Rozpoznania Geoprzestrzennego. Tym samym PRGiK liczy obecnie 34 członków.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do GGK Pana Izdebskiego kończąc temat uprawnień: większość branży jest za tym aby zakres 1 i 4 natychmiast zlikwidować, czy zamierza Pan coś z tym zrobić?
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: do GGK Pana Izdebskiego pewnie nic, głuchy na apele branży, głos mają tylko leśne dziadki ze stowarzyszeń co są przy korycie.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: do GGK Pana Izdebskiego A mogę poznać źródło tego newsa o potrzebach tzw branży ? Badanie jakieś było inne niż policzenie się i rozkład studenta na wczorajszym pseudospotkaniu o pseudopomiarniczych ?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: do GGK Pana Izdebskiego jak byś nie zauważył to podpisałem się geo doświadczony a nie student. To jest opinia wszystkich firm geodezyjnych które działają na rynku od wielu lat i muszą płacić za pieczątkę. Taki mamy chory kraj. Pseudo uprawnienia nie dają gwarancji prawidłowego wytyczenia mostu, od tego jest polisa OC jak na zachodzie.
 5 
 3 
zgłoś
odp: odp: do GGK Pana Izdebskiego Opinia której się domyślasz czy masz na piśmie, że możesz kogoś reprezentować. To jest różnica między faktem a konfabulacją w oparciu o to co ci się wydaje. Rozkład Studenta to taki rozkład statystyczny który działa na próbce do 30 osób bo tyle ludzi próbuje tu przeforsować jakieś twierdzenia. Wiem, mierniczy nie rozumieją o czym piszę bo niektórych przerasta nauka.
 2 
 3 
zgłoś
A wykonawcy? A może jacyś wykonawcy???
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: A wykonawcy? A księża? W Radzie brakuje kapelana.
 6 
 4 
odpowiedz zgłoś
Mapa Hydrograficzna Polski Mapa Hydrograficzna Polski: Do zakończenia pokrycia całej Polski Mapą Hydrograficzną Polski brakuje około 300 arkuszy . Prosimy o ponowne rozpoczęcie kartowania które od 2017 roku zostało wstrzymane. Zespół Gepol życzy owocnych obrad Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej. Zwracamy uwagę,że od 2017 roku nie są realizowane opracowania kartograficzne .
 2 
 10 
odpowiedz zgłoś
odp: Mapa Hydrograficzna Polski Pan GGK realizuje ważniejsze sprawy niż "zakończenie" mapy hydro bo tak chce Gepol.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Mapa Hydrograficzna Polski Znam inne stanowisko Pana GGK,odnośnie Mapy Hydrograficznej ,bardziej odpowiedzialne w którym zamierza rozwijać i dokończyć kartowanie tematyczne w tym Mapę Hydrograficzną Główny Urząd Geodezji i Kartografii w tej nazwie mieści się Geodezja i Kartografia zespół Gepol
 1 
 4 
zgłoś
Rada Autorów Programów (RAP) i ich znajomi RAP radzi jak dalej utwierdzać monopol formatów natywnych i pobierać opłaty za ładowanie danych do bazy PZGiK.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Ekspress Nowi nominaci PiS z Poznania (znajoma GGK) i Wrocławia jeszcze niczym się nie wyróżnili, ale zaliczają kolejne stołki. Już widzę jak podnosi się poziom merytoryczny tego gremium.
 8 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: Ekspress grunt, że nieznajomy całe życie pracował dla dobra geodezji i może to obiektywnie i przez pryzmat własnych osiągnięć ocenić;)
 7 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Ekspress Mały Heniu - adekwatny nick. Na rynku jestem niedługo ale mam już pewne doświadczenie i ono mi mówi, abym unikał partyjnych powiązań i robił swoje. A takie "awanse" mnie nie interesują.
 4 
 9 
zgłoś
Zaprzeczenie sensu PRGiK zmienia się w radę WINGIK'ów a to trochę bez sensu bo z tym gremium GGK ma lub powinien mieć codziennukontakt w ramach nadzoru. Rada która ma radzić i opiniować działania GGK składa się z urzędników których działalność GGK nadzoruje i kontroluje - mega pomysł! :(
 14 
odpowiedz zgłoś
odp: Zaprzeczenie sensu Teraz można głosować już nad wszystkim.
 11 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Zaprzeczenie sensu i o to chodzi
 5 
zgłoś
odp: Zaprzeczenie sensu To nie jest zaprzeczenie sensu PRGiK a wręcz jej bardziej znaczące uzewnętrznienie. PRGiK jest organem wspierającym działania GGK i tworzonym według jego własnych, niezdefiniowanych formalnie zasad. Czyli z definicji ma służącyć jego interesom jako organ podległy i służebny. Zmiany w składzie Rady pokazują po prostu w jaki sposób GGK tworzy struktury sobie podległe a może je tworzyć tylko z osób podległych mu formalnie i praktycznie. Jedyną funkcją PRGIK jest dawanie racji działaniom GGK, dla stwarzania pozorów poparcia środowiska i ostatnie zmiany niewątpliwie tej funkcji posłużą. Ot taki jeden więcej element z zakresu marketingu i propagandy. Pisząc o PRGiK warto mieć świadomość czym ona po prostu jest.
 9 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS