wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-13| Geodezja, GIS

Sieradz: przeglądaj dane EGiB i GESUT na zdjęciach ukośnych

Serwis mapowy Urzędu Miasta Sieradz został wzbogacony o funkcję, która pozwala przeglądać zewnętrzne dane i usługi sieciowe na tle lotniczych zdjęć ukośnych.


Sieradz: przeglądaj dane EGiB i GESUT na zdjęciach ukośnych
Sieradz: przeglądaj dane EGiB i GESUT na zdjęciach ukośnych

Miejski portal dostępny jest pod adresem sieradz.obliview.com i działa w technologii ObliView firmy MGGP Aero. Po aktualizacji pozwala on na wyświetlanie usług integracji GUGiK na tle ortofotomapy oraz lotniczych zdjęć ukośnych. W ten sposób możemy w nietypowy sposób przeglądać dane o: działkach i budynkach, uzbrojeniu terenu oraz ulicach i adresach. By włączyć ich widoczność, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk z menu po lewej stronie. Ponadto dzięki integracji z Usługą Lokalizacji Działek Katastralnych (ULDK) serwis pozwala na wyszukanie działki oraz wizualizację jej obrysu nie tylko na zdjęciu ukośnym, ale także modelu 3D.

Za innowacyjne wykorzystanie tych usług sieradzki serwis zdobył pod koniec ubiegłego roku drugie miejsce w konkursie na opracowane w 2020 r. aplikacje lub serwisy, które w ciekawy i praktyczny sposób wykorzystują dane i serwisy udostępniane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Portal umożliwia ponadto użytkownikom wczytywanie własnych warstw, tj.:

 • plików rastrowych w formatach np. GeoTIFF i JPG,
 • plików wektorowych w formatach np. SHP, KML, GeoJSON,
 • usług sieciowych WMS i WFS.

Jak zapowiada firma MGGP Aero, podobne funkcje mogą być wdrażane w innych miastach wykorzystujących technologię technologie zdjęć ukosnych i 3D ObliView.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo Czyli wyświetlają WFS na tle WMSa. Innowacyjne. Brawo.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Brawo Nie no, najlpeiej nic nie robić, a potem narzekać
 1 
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS