wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-18| Teledetekcja

Radarowa konstelacja COSMO-SkyMed będzie większa

Włoska cywilno-wojskowa konstelacja satelitów radarowych COSMO-SkyMed Second Generation (CSG) zostanie rozbudowana o dwa kolejne aparaty.


Radarowa konstelacja COSMO-SkyMed będzie większa

W ramach pierwszej generacji na orbicie umieszczono 4 satelity wyposażone w radar SAR. Druga generacja pierwotnie miała składać się tylko z dwóch aparatów. Pierwszy znalazł się w kosmosie rok temu, drugi ma trafić na orbitę w przyszłym roku. Umowy na dwa dodatkowej satelity CSG zostały podpisane pomiędzy Włoską Agencją Kosmiczną (ASI), włoskim Ministerstwem Obrony oraz firmą Leonardo. Powinny one trafić na orbitę do 2025 r.

„COSMO-SkyMed to jeden ze wspaniałych przykładów sukcesu włoskich firm, siła napędowa badań technologicznych, nowych zastosowań, przemysłowej konkurencyjności oraz podstawowa infrastruktura dla zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa Włoch i Europy. Dzięki zdolnościom w zakresie zarządzania kryzysowego potencjał systemu pod względem niezawodności, precyzji i elastyczności jest znany na całym świecie. Dodatkowo jego zdolności są obecnie zwiększanie przez drugą generację dzięki ciągłym badaniom technologicznym. Jako koncern Leonardo jesteśmy dumni z wkładu, jaki wnieśliśmy we wszystkie fazy programu COSMO-SkyMed; odegrana przez nas rola dała nam wiarygodność i prestiż wśród naszych klientów na całym świecie” – mówi Alessandro Profumo, prezes firmy Leonardo, która zrealizuje kontrakt.

Obrazy z systemu COSMO-SkyMed są wykorzystywane do kartowania skutków klęsk żywiołowych jak trzęsienia ziemi i pożary, ale także w zakresie kontroli dziedzictwa kulturowego, krytycznej infrastruktury, dla monitorowania cofania się lodowców, wycieków ropy na morzach, a także dla optymalizacji technik rolnych.

Źródło: Leonardo, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS