wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-04| Geodezja, Przetargi

Powiat krakowski znów sporo dopłaci do modernizacji EGiB

Mimo ofert znacznie przekraczających kosztorys Starostwo w Krakowie zdecydowało się rozstrzygnąć przetarg na modernizację EGiB w gminie Zabierzów.


Powiat krakowski znów sporo dopłaci do modernizacji EGiB

Zamawiający oszacował wartość prac na 1,46 mln zł. W postępowaniu wpłynęło 5 ofert o wartości od 2,58 mln do 5,15 mln zł. Za najkorzystniejszą starostwo uznało propozycję firmy OPGK Kraków o wartości 3,32 mln zł. Najtańsza oferta, przedstawiona przez firmy GeoInvest i Natmap, przepadła, gdyż w kryterium „Rękojmia i gwarancja jakości” otrzymała 0 punktów (na 40 możliwych).

Prace modernizacyjne w gminie Zabierzów mają być wykonane w ciągu roku od podpisania umowy.

Kontrakt jest elementem 3-częściowego przetargu. W jego ramach udało się wcześniej podpisać umowę na modernizację EGiB w gminie Wielka Wieś. I w tym przypadku wartość najkorzystniejszej oferty znacząco przekroczyła kosztorys starostwa. Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze część 3, której przedmiotem są prace modernizacyjne w gminie Kocmyrzów-Luborzyca. Również tu wszystkie oferty przekroczyły budżet zamówienia.

Zamówienie jest częścią projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego” o wartości 16,7 mln zł, współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie ważne kto wygrał przetarg, wygrał system informatyczny Bez autora programu funkcjonującego w PODGiK i zakupu samego programu (w wersji dla "dużego" wykonawcy), nie da rady załadować dane. To jakieś 10-20% ceny opracowania, stąd m.in. te ceny. Polska to jednak republika bananowa.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Nie ważne kto wygrał przetarg, wygrał system informatyczny A nie da się danych pobrać w GML-u? Zrobić opracowanie w oprogramowaniu firmy "trzeciej" i oddać GML-a? W czym leży problem?
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Nie ważne kto wygrał przetarg, wygrał system informatyczny Przykładowo TurboMapa nie zna GMLa, tylko KCD.
zgłoś
odp: odp: Nie ważne kto wygrał przetarg, wygrał system informatyczny Może ktoś wyjaśni, to nie można w KCD tylko trzeba bulić 10-20%? Na ostatnich video konferencjach było, że GML bzyka.
zgłoś
kryterium I bardzo dobrze, kryterium 100% cena powoduje, że mamy co mamy.
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS