wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-02| Geodezja, Przetargi

Powiat krakowski znów sporo dołoży do modernizacji EGiB

Starostwo w Krakowie podpisało umowę o wartości ponad 2 mln zł na digitalizację, weryfikację, poprawę jakości mapy ewidencyjnej oraz modernizację EGiB w gminie Wielka Wieś.


Powiat krakowski znów sporo dołoży do modernizacji EGiB

Zamawiający oszacował koszt tych prac na niecały 1 mln zł. Ostatecznie wartość podpisanej umowy wyniosła 2,195 mln zł. Kontrakt zawarto z Przedsiębiorstwem Geodezyjnym Geoprof z Krakowa. Na realizację prac ma ono rok.

Co ciekawe, po pierwszym otwarciu ofert okazało się, że złożono dwie propozycje o dokładnie takiej samej wartości (2 201 700 zł). Zgodnie Prawem zamówień publicznych zamawiający wezwał wówczas obu wykonawców do złożenia ofert dodatkowych. Za drugim podejściem wartość ich propozycji różniła się o 5150 zł.

Przypomnijmy, że przedmiotem tego przetargu jest również wykonanie prac modernizacyjnych w gminach Zabierzów oraz Kocmyrzów-Luborzyca. W tych dwóch częściach wszystkie złożone oferty również znacząco przekroczyły kosztorys zamawiającego. Na razie Starostwo w Krakowie nie podjęło decyzji ani co do wyboru oferty, ani unieważnienia postępowania.

Jest to już kolejna próba rozstrzygnięcia tego przetargu. Poprzednie zamówienie rozpisano w marcu br. i unieważniono je, gdyż postępowanie było obarczone „niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy”. Jeden z warunków udziału w przetargu został bowiem określony w sposób niemożliwy do spełnienia. Dodajmy, że w unieważnionym zamówieniu wpłynęły 4 oferty od trzech wykonawców, z których wszystkie znacznie przewyższały zakładany budżet starostwa. W jeszcze wcześniejszym przetargu (z ubiegłego roku) unieważniono 3 z 4 części – powodem był brak ofert. Rozstrzygnięto jedynie część dotyczącą modernizacji EGiB w gminie Mogilany, co wymagało znaczącego zwiększenia budżetu.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS