wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-02| Geodezja, Przetargi, Kataster

Powiat krakowski unieważnia przetarg na modernizację EGiB

Digitalizacja, weryfikacja, poprawa jakości mapy ewidencyjnej oraz modernizacja bazy EGiB w gminach Wielka Wieś, Zabierzów oraz Kocmyrzów-Luborzyca były przedmiotem przetargu unieważnionego kilka dni temu przez Starostwo w Krakowie.


Powiat krakowski unieważnia przetarg na modernizację EGiB
Jak czytamy w uzasadnieniu, postępowanie obarczone jest bowiem niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeden z warunków udziału w postępowaniu został bowiem określony w sposób niemożliwy do spełnienia.

Warunek ten dotyczył wykazania się przez wykonawcę doświadczeniem w należytym wykonaniu co najmniej dwóch modernizacji ewidencji gruntów i budynków w trybie art. 24a ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, w tym co najmniej jednej obejmującej założenie ewidencji gruntów i budynków dla min. 8000 działek ewidencyjnych. Co ciekawe, „w trakcie oceny ofert ustalono, iż powyższy warunek staje się obecnie niemożliwy do spełnienia dla 8000 działek, gdyż ewidencja dla gruntów (działek ewidencyjnych) dla całego terenu Polski była zakładana w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, dlatego obecnie prace z zakładania ewidencji gruntów nie są już prowadzone”.

Warto też zauwazyć, że w postępowaniu wpłynęły 4 oferty od trzech wykonawców. Wszystkie znacznie przewyższały zakładany budżet zamawiającego. Dla poszczególnych części (gmin) realizację prac zaproponowały (kwoty brutto):
1. Wielka Wieś – Geoprof z Krakowa za 2,3 mln zł (budżet zamawiającego to 1,0 mln zł),
2. Zabierzów – Infogeo z Będzina za 3,7 mln zł (budżet 1,5 mln zł),
3. Kocmyrzów-Luborzyca – OPGK w Krakowie za 3,0 mln zł, Geoprof z Krakowa za 3,1 mln zł (budżet 1,4 mln zł).

Zamówienie jest częścią projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego” o wartości 16,7 mln zł współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego. Poprzedni przetarg na te prace ogłoszono w połowie ubiegłego roku. Z powodu braku chętnych udało się wówczas podpisać umowę dotyczącą jedynie gminy Mogilany. Co więcej, wymagało to znacznego zwiększenia budżetu zamówienia. Pierwotnie starostwo gotowe było wyłożyć na tę część 0,9 mln zł, tymczasem wartość umowy podpisanej z firmą Geoprof z Krakowa sięgnęła 2,6 mln zł.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czasem się jednak zakłada, ale tu był jednak błąd EGiB zakład się np. na terenach byłych baz wojskowych, poradzieckich lub na stykach obrębów, gdzie zgubiono całe hektary (mapy papierowe pozostawiły pasy ziemi "niczyjej"). Podobnie jest na granicach obrębów (na mapach ewid.) a granicą państwa (np. środek rzeki, która zmieniła bieg). Zwłaszcza granica ze Słowacją zawiera setki takich terenów o szerokości 50-500 m.
 1 
odpowiedz zgłoś
Rozpoznanie walką już wiadomo co i za ile ...:)
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS