wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-28| Geodezja, Instytucje

GGK zawiesza egzaminy na uprawnienia zawodowe

W związku z wejściem w życie 24 października rozporządzenia Rady Ministrów z 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (DzU poz. 1871) główny geodeta kraju Waldemar Izdebski podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania egzaminów na uprawnienia zawodowe.


GGK zawiesza egzaminy na uprawnienia zawodowe <br />
fot GUGiK
fot GUGiK
To już drugi raz w tym roku egzaminy na uprawnienia zawodowe w zakresie geodezji i kartografii zostały zawieszone w związku epidemią koronawirusa. Po raz pierwszy stało się to podczas pierwszej fali zakażeń w marcu.

Egzaminy wznowiono dopiero 8 września. Od tego czasu w reżimie sanitarnym odbyły się trzy sesje – dwie we wrześniu i jedna w październiku. Łącznie od początku roku podczas czterech sesji egzaminacyjnych nadano 163 nowe uprawnienia zawodowe w zakresie geodezji i kartografii.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Warto rozważyć zamrożenie wykonywania przelewów firma geoinformatycznym, które pustoszą budżet powiatów. Te pieniądze powinny być przeznaczone na słuszne cele. Oczywiście to rozwiązanie tymczasowe na czas gigantycznej pandemii, po pandemii warto pochylić się na postulatem znacjonalizowana majątków powstałych w czasach dzikiej geo informatyzacji.
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: @ od wielu lat o tym powtarzałam, kilka skutecznych doniesień do prokuratury i wreszcie moje marzenie się ziściło. Z wewnętrznego źródła już wiem, że w jednej z firm od rana pracują agenci CBŚ. Wkrótce dowiemy się o wszystkich bulwersujących szczegółach, a winni wynaturzeń zostaną osądzeni. To bardzo dobry dzień. Niech inne firmy wiedzą, że miecz temistoklesa już nad nimi wisi. Koniec z prymatem firm geoinforamtycznych.
 2 
odpowiedz zgłoś
paragraf? Na który paragraf tego rozporządzenia powołuje się GGK?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
. gdzie jest napisane w rozporządzeniu, że egzaminy na uprawnienia geodezyjne nie mogą się odbyć?
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: . Polecam elementarz do nauki czytania
odpowiedz zgłoś
- Mniej uprawnionych - mniejsza konkurencja na rynku - więcej pracy dla mnie.
 12 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: - więcej pracy Naiwny jesteś już teraz plagą są firmy z pieczątką za pięć zeta od emeryta.I jakoś żadna organizacja geodezyjna nic z tym nie robi. Może i będzie więcej pracy ale za marne grosze.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: - więcej pracy Mylisz się, firmy z pieczątką od emeryta tak szybko się zamykają jak szybko powstają. Młodzi szybko się zniechęcają do geodezji. W geodezji jam masz słaby miesiąc to na ZUS nie zarobisz. Prowadzenie firmy to nie są żarty jak na etaciku u kogoś, tu jesteś odpowiedzialny za wszystko i młodych to przerasta. Młodzi są teraz wychowywani na korpo pracowników a poziom edukacji jest skrajnie niski.
 4 
 18 
zgłoś
odp: - o uprawnionych tu nie chodzi. Zmartwię cię-żeby prowadzić firmę nie potrzeba uprawnień. Wogóle żeby być geodetą to w obecnym systemie nawet nie trzeba kończyć szkoły geodezyjnej. Dużo firm się zamyka ale to z powodu że jest bardzo duża konkurencja na rynku-bardzo duża. Firmy robią za marne grosze, pracownicy dostają minimalną krajową, a jak szef ma dobry miesiąc to coś pod stołem. Tak wygląda rzeczywistość-hello obudź się!
 2 
odpowiedz zgłoś
... A wystarczyło by przenieść miejsce egzaminowania do miast wojewódzkich o najmniejszym poziomie zakażeń. Lepiej kombinować. Współczuje tym co się przygotowywali do egzaminu.
 8 
 2 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS