wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-13| GIS, Teledetekcja

Geoserwis Susza 2020 w pełni funkcjonalny

Uruchomiony w sierpniu br. przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa serwis mapowy poświęcony suszy właśnie osiągnął pełną funkcjonalność.


Geoserwis Susza 2020 w pełni funkcjonalny

Jak wylicza KOWR, narzędzie dostarcza mapy warunków wzrostu upraw dla 23 okresów monitorowania (obejmujących terminy 29 marca – 30 września) oraz mapy oceny redukcji plonów dla: zbóż ozimych, zbóż jarych, roślin okopowych, rzepaku ozimego i kukurydzy. Opracowania te bazują na darmowych zobrazowaniach satelitarnych i są dostępne dla całego kraju. Serwis oferuje jednocześnie narzędzia pozwalające na analizę wybranej jednostki przestrzennej (województwo, powiatu czy gminy) oraz pojedynczego pola, a także generowanie raportów.

Budowa geoserwisu jest odpowiedzią KOWR na wdrażaną w tym roku zmianę procedury szacowania strat suszy. Portal ma być ponadto komplementarnym narzędziem dla Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej opracowanego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa.

Geoserwis dostępny jest wyłącznie dla autoryzowanych użytkowników – przedstawicieli administracji publicznej, w szczególności urzędów wojewódzkich. Z jego usług dotychczas skorzystało 2013 użytkowników.

Jak zapowiada KOWR, w planach tej instytucji jest budowa znacznie bardziej złożonego i zaawansowanego systemu do monitorowania upraw (tzw. systemu S2MUR). Wprawdzie przetarg na jego budowę o szacunkowej wartości aż 165 mln zł ogłoszono w lutym br., ale ostatecznie został on unieważniony z powodu wadliwej dokumentacji. Według najnowszych planów KOWR system S2MUR ma być wdrażany w latach 2021-2023.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS