wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-12| Mapy

DuckDuckGo: wyznaczanie trasy z naciskiem na ochronę prywatności

DuckDuckGo to coraz popularniejsza wyszukiwarka internetowa, którą wyróżnia dbałość o prywatność użytkowników. Usługa ta została właśnie rozbudowana o wyznaczanie tras przejazdu.


DuckDuckGo: wyznaczanie trasy z naciskiem na ochronę prywatności

Choć serwisowi temu wciąż daleko do popularności Google’a, to w wielu europejskich krajach stał się już drugą najczęściej odwiedzaną wyszukiwarką. Zwiększaniu liczby użytkowników sprzyja systematyczne rozbudowywanie usługi o nowe funkcje. Na przykład na początku ubiegłego roku wzbogacono ją o prezentację wyników wyszukiwania na cyfrowych mapach. Narzędzie to bazuje na danych Apple Maps.

Teraz twórcy DuckDuckGo ogłosili, że serwis umożliwia także wyznaczanie trasy przejazdu. By skorzystać z funkcji, wystarczy po wyszukaniu docelowego obiektu kliknąć przycisk „Directions”. Na razie oferuje ona wyszukiwanie tras samochodowych oraz pieszych. Domyślnym punktem startowym jest aktualna lokalizacja użytkownika bazująca na jego adresie IP. Przedstawiciele DuckDuckGo zapewniają, że informacja ta jest kasowana zaraz po jej użyciu, prywatność użytkownika jest więc w pełni chroniona. Oprócz propozycji tras narzędzie wyświetla również odległość do pokonania, szacowany czas przejazdu oraz wskazówki nawigacyjne. Podobnie jak same mapy również to rozwiązanie bazuje na danych i oprogramowaniu Apple’a.

– Planowanie trasy było brakującym elementem wyszukiwarki DuckDuckGo. Integracja tego narzędzia oznacza, że nasze mapy mają teraz funkcjonalność, której oczekujesz, oraz prywatność, na którą zasługujesz, bez żadnych kompromisów – zapewniają w komunikacie prasowym przedstawiciele DuckDuckGo.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ta apple Ja tam widzę mapę TomToma której używa ugryzione j...
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS