wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-10| Mapy

Geograficzno-polityczny atlas Polski będzie mieć nową odsłonę

„Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: perspektywa 2022” – projekt pod taką nazwą będzie realizowany przez Pracownię Geografii Politycznej i Historycznej na Uniwersytecie Warszawskim.


Geograficzno-polityczny atlas Polski będzie mieć nową odsłonę <br />
fot. WGiSR/Fb
fot. WGiSR/Fb
Geograficzno-polityczny atlas Polski będzie mieć nową odsłonę <br />
fot. WGiSR/Fb
fot. WGiSR/Fb

Przedsięwzięcie jest realizowane na zlecenie Biura Programu Niepodległa ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest ono kontynuacją projektu finansowanego w latach 2015-2018 przez Narodowe Centrum Nauki, którego efektem było wydanie „Geograficzno-politycznego atlasu Polski. Polska w świecie współczesnym”. Warto przypomnieć, że podczas Międzynarodowej Wystawy Map, która towarzyszyła zeszłorocznej Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w Tokio, opracowanie to zdobyło III nagrodę w kategorii „Atlasy”.

Co będzie przedmiotem nowego projektu? Po pierwsze, w jego ramach jesienią 2022 roku zostanie opublikowane nowe, zaktualizowane oraz istotnie poszerzone (do co najmniej 364 stron) wydanie Atlasu. Po drugie, w latach 2020-2022 powstanie kilkaset map, wykresów, diagramów, schematów, z których znaczna część zostanie opublikowana w nowym wydaniu Atlasu, a także na Facebooku i stronie internetowej projektu, która powinna ruszyć jeszcze przed końcem tego roku.

Po trzecie, na lata 2020-2022 planowane są różnego rodzaju działania edukacyjne: przygotowanie scenariuszy lekcji geograficzno-politycznych, przeprowadzenie w liceach lekcji pokazowych z wykorzystaniem map, zorganizowanie szkoleń z zakresu geografii politycznej dla nauczycieli geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie ze wszystkich województw, a także dla studentów bloków pedagogicznych i słuchaczy szkół doktorskich. W planach jest także ogólnopolski konkurs na najlepszą wycieczkę geograficzno-polityczną, który ma zostać ogłoszony w 2022 roku.

Postępy w realizacji projektu można śledzić na Facebooku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS