Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-10| Mapy

Geograficzno-polityczny atlas Polski będzie mieć nową odsłonę

„Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: perspektywa 2022” – projekt pod taką nazwą będzie realizowany przez Pracownię Geografii Politycznej i Historycznej na Uniwersytecie Warszawskim.


Geograficzno-polityczny atlas Polski będzie mieć nową odsłonę <br />
fot. WGiSR/Fb
fot. WGiSR/Fb
Geograficzno-polityczny atlas Polski będzie mieć nową odsłonę <br />
fot. WGiSR/Fb
fot. WGiSR/Fb

Przedsięwzięcie jest realizowane na zlecenie Biura Programu Niepodległa ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest ono kontynuacją projektu finansowanego w latach 2015-2018 przez Narodowe Centrum Nauki, którego efektem było wydanie „Geograficzno-politycznego atlasu Polski. Polska w świecie współczesnym”. Warto przypomnieć, że podczas Międzynarodowej Wystawy Map, która towarzyszyła zeszłorocznej Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w Tokio, opracowanie to zdobyło III nagrodę w kategorii „Atlasy”.

Co będzie przedmiotem nowego projektu? Po pierwsze, w jego ramach jesienią 2022 roku zostanie opublikowane nowe, zaktualizowane oraz istotnie poszerzone (do co najmniej 364 stron) wydanie Atlasu. Po drugie, w latach 2020-2022 powstanie kilkaset map, wykresów, diagramów, schematów, z których znaczna część zostanie opublikowana w nowym wydaniu Atlasu, a także na Facebooku i stronie internetowej projektu, która powinna ruszyć jeszcze przed końcem tego roku.

Po trzecie, na lata 2020-2022 planowane są różnego rodzaju działania edukacyjne: przygotowanie scenariuszy lekcji geograficzno-politycznych, przeprowadzenie w liceach lekcji pokazowych z wykorzystaniem map, zorganizowanie szkoleń z zakresu geografii politycznej dla nauczycieli geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie ze wszystkich województw, a także dla studentów bloków pedagogicznych i słuchaczy szkół doktorskich. W planach jest także ogólnopolski konkurs na najlepszą wycieczkę geograficzno-polityczną, który ma zostać ogłoszony w 2022 roku.

Postępy w realizacji projektu można śledzić na Facebooku.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS