wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-08| GIS, Mapy

Aktualizacja BDOT10k dla 4 powiatów. Wkrótce kolejne

Na Geoportalu udostępniono zaktualizowane zbiory bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) dla 4 powiatów w 2 województwach.


Aktualizacja BDOT10k dla 4 powiatów. Wkrótce kolejne

Aktualizacja objęła powiaty: makowski, przasnyski i sochaczewski w wojewódzkie mazowieckim, a także pucki w województwie pomorskim. Prace aktualizacyjne zostały wykonane na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii w ramach przetargu rozstrzygniętego w kwietniu br.

Dane te są już gotowe do ściągnięcia z Geoportalu przy użyciu warstwy znajdującej się w grupie „Dane do pobrania”. Natomiast w ich wizualizacji pomocna może okazać się wtyczka przygotowana przez GUGiK dla otwartej aplikacji QGIS.

Wkrótce kolejne aktualizacje

Dodajmy, że w najbliższym czasie należy się spodziewać aktualizacji BDOT10k dla wielu innych powiatów. Tylko w tym roku GUGiK ogłosił 6 tur przetargów na te prace, które objęły 118 powiatów. Do tego należy doliczyć zamówienia rozpisywane przez poszczególne urzędy marszałkowskie.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ZK BDOT10k GGK nie udostępnia BDOT10k, zgodnie z ustawą PGiK "tworzy, prowadzi i UDOSTĘPNIA: b) zintegrowane kopie baz danych, o których mowa w art. 4 ust. 1a pkt 8", a dlaczego tak jest, to już cała długa historia :-) sięgająca aż ubiegłego stulecia. Pozdrawiam wszystkich sympatyków BDOT10k - jednej z najlepszych baz danych przestrzennych dla całego kraju.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: ZK BDOT10k Zintegrowana kopia baz danych panie Dyrektorze mają zgodnie z ewidencją zbiorów i usług przestrzeni nazw PL.PZGiK.202, nigdy nie widziałem takiej przestrzeni nazw w żadnych danych. Kopie nigdy nie powstały, bo nigdy GUGiK nie wystąpił formalnie do Marszałków o przekazanie danych BDOT10k do zasilenia zintegrowanej kopii, a według przepisów powinien to zrobić. Patrząc na dane BDOT10k na geoportalu z woj. pomorskiego widzę przestrzeń nazw PL.PZGiK.336 przypisaną do BDOT10k. ;)
 2 
odpowiedz zgłoś
Tak sobie tłumacz Chciałeś powiedzieć były zgłaszane do marszalka. O ile mi wiadomo do marszalka nie zgłasza się już żadnych prac
odpowiedz zgłoś
odp: Tak sobie tłumacz Oooo zacząłeś czytać nową ustawę, keep going :)
odpowiedz zgłoś
Prace zgłaszane są do Marszałka Wojwództwa, sprawdzane są przez pracowników Marszałków i GUGiK, BDOT10k prowadzi Marszałek Województwa, wyczytasz to w ustawie. Slajdy pana GGK mówiły też niedawno że można udostępniać KW na geoportalu, dalej można ?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Wystarczy poczytać ustawę prawo geodezyjne i kartograficzne żeby wiedzieć że piszesz głupoty. Polecam, to nie boli.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Czyżby? Tak czy inaczej to GGk robi zamówienia i aktualizuje bdot10k. GGK ma system do prowadzenia bdot10k i GGK prowadzi ten rejestr.Na jednej z konferencji widziałem slajd na którym statystyki mówiły sam w za siebie. Marszałek robi niewiele i udowodnij że jest inaczej.
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
A jak sobie GGK radzi to możesz obejrzeć na podstawie aktualizacji samodzielnej BDOO. Robią to sami. To ich zadanie ustawowe. Dla przypomnienia przy każdej zmianie BDOT10k powinni niezwłocznie zaktualizować BDOO. Jak widać dobrze im idzie bez pomocy innych. :)
 5 
odpowiedz zgłoś
Na razie to ja już kilka razy wysyłałem GUGiKowi raporty żeby poprawili źle zaimportowane dane w tym swoim tak zwanym systemie zaczynając od wydania skopanych danych na geoportalu 31 lipca. Więc jeśli ktoś sobie nie radzi to GUGiK z utrzymaniem tego co dostał. Za pierwszym razem poprawili i GGK podziękował, teraz mają syndrom strusia mówiącego pod powierzchnią ziemi jest dobrze, jest dobrze, jest superdobrze. Zadanie zlecone mają to do siebie, że trzeba je finansować lubię słuchać przechwałek gości z 30 mln budżetem. Co do GGK to wybacz ale o BDOT10k to ma blade pojęcie więc nic nie robi jeśli już to robi jeszcze kilku zaangażowanych ludzi w GUGiK.
 4 
odpowiedz zgłoś
! Marszałek nie radzi sobie to robi GGK. Wystarczy spojrzeć na statystyki
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
Czy GGK może złamać każde prawo? Czy może wreszcie jakiś organ Państwa Polskiego wreszcie wymusi na GGK przestrzeganie ustaw? GGK nie ma prawa udostępniać baz BDOT10k. Jest to uprawnienie marszałków.
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
Oczywiście GUGiK się słowem nie zająknie że te prace kontroluje kilkudziesięciu pracowników Marszałków i kilku pracowników GUGiK, tak jak nie zająknie się o nieprawidłowo działającym systemie KSZBDOT, który zmienia dane do niego załadowane będące efektem zamówienia publicznego czyli w sposób nieautoryzowany zmienia rejestr publiczny przez podmiot do tego nieuprawniony, który zresztą nie ma pojęcia co ich system zmienia.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS