wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-21| Geodezja, Przetargi

Wkrótce ruszy przegląd podstawowej osnowy w 3 województwach

GUGiK rozstrzygnął przetarg na przegląd, inwentaryzację i konserwację podstawowej osnowy wysokościowej na obszarze województwa podlaskiego oraz części województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.


Wkrótce ruszy przegląd podstawowej osnowy w 3 województwach <br />
fot. SOPZ przetargu
fot. SOPZ przetargu

Przeglądowi i konserwacji zostaną poddane łącznie 2082 punkty podstawowej osnowy wysokościowej – 986 znaków ściennych, 857 znaków gruntowych jednopoziomowych i 239 znaków specjalnych. Termin wykonania zadania wyznaczono na 3 miesiące.

Do przetargu na te prace zgłosiło się 8 chętnych. O ile nie wpłyną protesty, za 122 tys. zł (58% budżetu zamówienia) wykona je warszawska firma Global Geo-Survey.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To jest zamówienie na wyprodukowanie makulatury za 121 tys. Oni nawet w teren nie pojadą.
odpowiedz zgłoś
odp: To jest a wymagane w zamówieniu zdjęcia reperów jak się zrobi ???
odpowiedz zgłoś
odp: odp: To jest zdejmuje się reper z jego miejsca posadowienia i chowa za piecem by go chronić (autentyczna opowieść starszego ode mnie geodety)
zgłoś
Poważna rzecz poważna kwota
odpowiedz zgłoś
~ czyli netto 99186.99 zł -> 47.64 zł/punkt. Żeby wyrobić się w terminie trzeba ogarnąć 35 pkt/dzień (3 miesiące = 60 dni roboczych) - licząc całościowo (odszukanie, przegląd, konserwacja, stworzenie dokumentacji). Dla porównania 99186.99 tyle w przybliżeniu wynosi pensja 10 pracowników na najniższej krajowej za okres 3 miesięcy. A gdzie auta, paliwo, sprzęt, biuro, diety, prace kameralne? Oczywiście przy zadaniu nie będzie pracowało 10 ludzi tylko 4 je***c nadgodziny za frajer. Ciekawe tylko ile z tych punktów specjalnych (najczęściej węzłowe - najbardziej wartościowe) znajdujących się niekiedy 1.5m pod ziemią zostanie uznanych za zniszczone/nieodnalezione?
 5 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS