wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-24| Geodezja, Prawo

Zapowiedź telekonferencji GUGiK na temat nowych standardów geodezyjnych

Główny geodeta kraju zaprasza na wideokonferencję poświęconą projektowi nowego rozporządzenia ws. standardów geodezyjnym.


Zapowiedź telekonferencji GUGiK na temat nowych standardów geodezyjnych

Przypomnijmy, że projekt rozporządzenia ws. standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do PZGiK został opublikowany w poniedziałek, a jego konsultacje potrwają 2 tygodnie. Zgodnie z upoważnieniem ministra rozwoju za ich prowadzenie odpowiada główny geodeta kraju.

Jednym z elementów konsultacji będzie organizowana przez GUGiK wideokonferencja, która rozpocznie się 29 czerwca o godzinie 10:00. By wziąć w niej udział, należy się zapisać przy użyciu elektronicznego formularza. Osoby zarejestrowane otrzymają przed konferencją link do transmisji wraz z niezbędnymi informacjami na temat spotkania. Zapisy dostępne są dla wszystkich zainteresowanych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Dłuższa dyskusja oznacza demokrację. W chwili obecnej nie jest to potrzebne. Mamy autorytety, które lepiej wiedzą co jest dobre dla innych i przy okazji dla nich.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Konsultacje ? Po co ? No przecież wszelkie uwagi i postulaty były zebrane począwszy od 2014r. wiec obecny prezes urzędu to zebrał powycinal to co budziło emocje i gotowe. Po co o tym dyskutować jakies tygodnie ?
 4 
odpowiedz zgłoś
Liczyłem na to że po likwidacji rozporządzenia o geodezji w budownictwie zniknie ten idiotyczny zapis liniach zabudowy na MDCP, ale niestety wrócił jak bumerang.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
One man show.
 5 
odpowiedz zgłoś
Konsultacje potrwają dwa tygodnie dlaczego tak mało czasu na konsultacje ?. Czy takowe nie winny być przeprowadzone przed opracowaniem standardów a następne po opracowaniu poddane opinii w czasie np 6 miesięcy ?. Trudno przez dwa tygodnie wyłapać wszelkiego rodzaju zależności, niedopowiedzenia, braki oraz sprzeczności. Z terminami wg KPA dla szarego człowieka mamy: niezwłocznie, 7 dni, 14 dni, miesiąc i dalej o ile sprawa jest skomplikowana 2 i max. 3 miesiące (obecnie najczęściej stosowany). A w tak ważnej sprawie mającej wpływ na lata wystarczy 2 tygodnie ?. Geodeci poznali dotkliwość obecnych standardów i obawiam się że poznają dotkliwość obecnie proponowanych.
 9 
 7 
odpowiedz zgłoś
@ Warto będzie się pochylić nad tematem odbioru map podczas ogłoszonego stanu epidemii. W części ośrodków naczelniczki odbierali mapy projektowe swoich mężów geodetów wykonawców. Te mapy nie były podawane kwarantannie. Mamy tu do czynienia z ryzykowna gra w życie i śmierć podczas straszliwej pandemia wirusa Covid 19. Należy podjąć działania umożliwiające obywatelska kontrolę nad przedstawicielami służby geodezyjnej. Ci urzędnicy którzy podejmowali takie a nie inne dzualania powinni odejsc.
 8 
 11 
odpowiedz zgłoś
. Uwaga, drugi raz ten sam numer !
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS