wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-01| GIS, Mapy

Bardzo udany maj dla Geoportalu

Drugi miesiąc z rzędu serwis mapowy GUGiK może pochwalić się rekordową liczbą użytkowników.


Bardzo udany maj dla Geoportalu
Bardzo udany maj dla Geoportalu

Jak wynika ze statystyk publikowanych na Widok.gov.pl, w kwietniu br. Geoportal zanotował nieco ponad 600 tys. użytkowników. Był to wynik lepszy o około 2 tys. od poprzedniego rekordu, ustanowionego w marcu 2019 r. W maju wzrost liczby użytkowników był jednak jeszcze bardziej znaczący – serwis odwiedziło bowiem aż 695 tys. internautów. W porównaniu z ubiegłorocznym majem to wynik lepszy aż o ponad 40%.

Co mogło przyczynić się do tak dobrego wyniku? W maju Geoportal wzbogacono o kilka nowych funkcji, w tym o: warstwę archiwalnych map topograficznych i ogólnogeograficznych czy próbki danych BDOT10k. Jak podkreśla GUGiK, nieustannie prowadzone są też szkolenia użytkowników tego serwisu. Do tej pory przeprowadzono 24 takie kursy, które objęły łącznie blisko 400 osób. Zorganizowano je dla pracowników resortów: infrastruktury, obrony narodowej, rozwoju, spraw wewnętrznych, aktywów państwowych, finansów oraz funduszy i polityki regionalnej, a także dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Mimo kolejnego rekordu Geoportal.gov.pl wciąż pozostaje IV najpopularniejszym rządowym serwisem internetowym. By znaleźć się na podium, musiałbym wyprzedzić stronę Biznes.gov.pl, która w maju zanotowała aż 1,2 mln użytkowników.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ciekawe ile z tych wejść to prezes UODO sprawdzający, czy już nie ma KW w Geoportalu
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
aplikacja geoportalu A mi nie działa aplikacja Geoportalu na telefonie. Po włączeniu zaczyna się ładowanie i sama się wyłącza..... nie pomogło zainstalowanie od nowa. Ktoś ma ten sam problem?
odpowiedz zgłoś
A to jakieś zadanie ustawowe to wyprzedzanie w rankingach?
 4 
odpowiedz zgłoś
do redakcji może łatwiej wyprzedzić obywatel.gov.pl, który w maju miał tylko 300 tys, a od poczatku roku tylko 2,78 miliona.
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS