wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-25| GIS, Teledetekcja

MGGP Aero pozyskała nowe dane dla Gdyni i Sopotu

Niewielki ruch lotniczy oraz sprzyjająca pogoda sprawiają, że tegoroczny sezon fotolotniczy jest na razie bardzo udany – ocenia tarnowska firma MGGP Aero. W ostatni piątek (22 maja) zakończyła ona naloty fotogrametryczne dla Gdyni i Sopotu.


MGGP Aero pozyskała nowe dane dla Gdyni i Sopotu
MGGP Aero pozyskała nowe dane dla Gdyni i Sopotu

Jak informuje spółka, w ich trakcie pozyskano komplet zdjęć lotniczych pionowych, ukośnych oraz skaning laserowy. Wszystkie dane zarejestrowano z wykorzystaniem wielosensorowej platformy fotogrametrycznej. Gdynia i Sopot w ramach zamówienia otrzymają tzw. prawdziwą ortofotomapę, cztery komplety zdjęć ukośnych w rozdzielczości 5 cm oraz model 3D i dane wysokościowe z lotniczego skaningu laserowego.

– Ze względu na bardzo mały ruch lotniczy mamy znacznie łatwiejsze warunki realizacji lotów nad miastami. Nie ma praktycznie większych ograniczeń w okolicach lotnisk, co pozwala na efektywne wykonywanie nalotów fotogrametrycznych, a wyjątkowo dobra pogoda pozwoliła na realizację nawet najambitniejszych projektów. Warto dodać, że wiosna w tym jak i w poprzednim roku była nadzwyczaj sprzyjająca. Znowu warunki pogodowe pozwoliły realizować naloty praktycznie każdego dnia, co w przypadku większości projektów oznaczało pozyskanie danych dużo wcześniej niż zakładały harmonogramy. Dzięki temu dane trafią szybciej do naszych klientów – informują przedstawiciele tarnowskiej spółki.

Jeśli chodzi o projekty dotyczące zdjęć ukośnych, to poza Gdynią i Sopotem MGGP Aero zrealizowało naloty również dla Żor, Gliwic, Sieradza i Katowic. Spółka chwali się też zakończeniem potężnego projektu wiosennych zdjęć dla Hamburga, który w tym roku był jednym z najambitniejszym przedsięwzięć fotolotniczych w Europie.

Dane pozyskane przez spółkę będzie można przeglądać na rozwijanych przez nią platformach ukosne.pl oraz obliview.com.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Fajne te zdjęcia takie nie za proste nie za krzywe, takie ukośne. Ciekawe ile pieniazkow takie cos kosztuje?
 3 
 3 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS