wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-22| GIS, Teledetekcja

Sieradz wkrótce z ukosa oraz w 3D

Do grona polskich miast, które można podziwiać na modelu 3D oraz zdjęciach ukośnych, wkrótce dołączy Sieradz.


Sieradz wkrótce z ukosa oraz w 3D

Jak informuje tamtejszy magistrat, umowa na pozyskanie tych danych opiewa na 198 tys. zł i podpisano ją z tarnowską firmą MGGP Aero. Nalot – obejmujący 51 km kw. – wykonano 23 kwietnia. W jego trakcie wykonano około 15 tys. zdjęć, z czego aż 12 tys. to fotografie ukośne. Rozdzielczość przestrzenna tych zdjęć to 5 cm.

– Udostępnimy mieszkańcom i przedsiębiorcom znacznie lepszą mapę Sieradza w porównaniu z Google Maps czy innymi geoportalami. Wartość informacyjna prezentowanych map przyda się z całą pewnością m.in. geodetom i architektom, a pozostałe dane, w tym trójwymiarowa chmura punktów z lotniczego skaningu laserowego, będzie wykorzystywana w bieżącej pracy Urzędu Miasta – wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Dzięki szczegółowym zdjęciom i danym, które zostaną udostępnione w internecie, będzie można dokonywać pomiarów w poziomie i pionie oraz mierzyć powierzchnię, a nawet sprawdzić, jak duży potencjał solarny posiadają dachy budynków w Sieradzu. Ta ostatnia funkcja będzie możliwa dzięki analizie zacienienia i nasłonecznienia obiektów. Serwis wykorzystywany będzie przede wszystkim przez urzędników, jako pomoc w procesach planistycznych czy prowadzeniu inwestycji budowlanych.

Aplikacja będzie dostępna najpóźniej pod koniec września tego roku, choć wykonawca deklaruje wcześniejsze zakończenie prac.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS