wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-18| Prawo

Tarcza Antykryzysowa 3.0 wznawia postępowania administracyjne

W Dzienniku Ustaw (poz. 875) opublikowano trzeci pakiet rządowej Tarczy Antykryzysowej. Z punktu widzenia geodezji istotną zmianą jest m.in. przywrócenie biegu terminów w postępowaniach administracyjnych.


Tarcza Antykryzysowa 3.0 wznawia postępowania administracyjne

Ustawa z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 uchyla art. 15zzr i 15zzs ustawy z 2 marca o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19… . Zapisy te zawieszały bieg terminów m.in. w postępowaniach administracyjnych i sądowych (w tym sądowoadministracyjnych) na czas zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii. Zatem dzięki tzw. Tarczy 3.0 w ciągu 7 dni od jej wejścia w życie (a więc 25 maja) terminy, o których była mowa we wspomnianych dwóch uchylanych artykułach, których bieg nie rozpoczął się, rozpoczną swój bieg, a terminy zawieszone będą biegły dalej.

Warto wspomnieć, że przywrócenie tych terminów było jednym z postulatów SGP przekazanych w ubiegłym tygodniu głównemu geodecie kraju.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Dzięki podjeciu natychmiastowych działań przez obecny rząd udaje się przez kryzys w stopniu jak najmniej obciążającym budzet państwa. W moim odczuciu tylko ten rząd jest gotowy podjąć słuszne kroki w walce z olbrzymią pandemia wirusa. Mam nadzieję, że obecne władze nie ugną się pod bezpodstawnymi rzadaniamy małej grupy wywrotowxow, która chce zniszczyć obecne pozytywne układy. W mojej opinii policja musi być skuteczna w obronie interesu państwowego.
 6 
 8 
odpowiedz zgłoś
Całe szczęście Bo powiedziały zawieszone nawet na etapie wstępnego. Z tym miejscu chwała tym gminą które odważnie nie robiły takiej paranoi i wydawały decyzje podziałowe
 7 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS