wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-08| Geodezja, Prawo, Przetargi

Kolejny geodezyjny przetarg unieważniony przez epidemię. Zdrowie to priorytet - tłumaczy powiat

Z powodu panującej pandemii koronawirusa powiat kartuski zdecydował się unieważnić przetarg na realizację projektu wielofunkcyjnej osnowy geodezyjnej.


Kolejny geodezyjny przetarg unieważniony przez epidemię. Zdrowie to priorytet - tłumaczy powiat

Starostwo powołało się tu na art. 93 ust. 1 pkt 6 Prawa zamówień publicznych, który pozwala unieważnić przetarg, gdy „wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć”.

Jak szerzej wyjaśnia zamawiający, nie da się zrealizować przetargu bez uszczerbku dla właściwego funkcjonowania jednostki. „Należy mieć na względzie, że dla wykonania przedmiotu umowy konieczne byłoby przeprowadzanie wywiadu terenowego, co związane jest z koniecznością odbywania spotkań w terenie z różnymi zainteresowanymi osobami (np. uzyskiwania zgód właścicieli do wejścia na ich teren, a osoby te mogą także odmawiać zgody na kontakty ze względu na zagrożenie epidemiologiczne)” – czytamy w uzasadnieniu.

Starostwo zwraca uwagę, że realizacja zamówienia może przełożyć na dalsze rozprzestrzenianie koronowirusa, znacząco zwiększając ryzyko zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego. „Należy mieć także na względzie, że na chwilę obecną wciąż nie jest znana data dalszego luzowania obowiązujących obostrzeń dotyczących przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronowirusa oraz nie sposób przewidzieć dalszego rozwoju sytuacji w związku zagrożeniem epidemią” – napisano.

Drugi powód unieważnienia ma charakter finansowy. „Również nie budzi wątpliwości, że w interesie publicznym jest w pierwszej kolejności przeznaczanie środków publicznych na bieżącą walkę z rozprzestrzenianiem się koronowirusa i ratowaniem ludzkiego życia oraz zdrowia w wypadku, jeżeli doszło już do zakażenia” – czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Szacunkowa wartość unieważnionego zamówienia to 350 tys. zł. W postępowaniu wpłynęły 4 oferty, z których najtańsza opiewała na 146 tys. zł.

To kolejny geodezyjny przetarg unieważniony przez koronawirusa. Wcześniej informowaliśmy o podobnym zamówieniu anulowanym przez powiat bytowski. Ponadto przez epidemię Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zdecydowała o unieważnieniu wszystkich postępowań na kontrolę na miejscu metodą inspekcji terenowej.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS