wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-17| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Łatwiejsza wymiana danych między skanerem BLK360 a aplikacjami Autodesku

Popularny skaner laserowy Leica BLK360 dostępny jest już w nowym zestawie, który oferuje m.in. ściślejszą integrację ze środowiskiem oprogramowania Autodesk.


Łatwiejsza wymiana danych między skanerem BLK360 a aplikacjami Autodesku

Skaner Leica BLK360 wszedł do sprzedaży pod koniec 2016 roku. Urządzenie to wyróżniają niewielkie wymiary, prosta obsługa, a także relatywnie niska cena. Za swoją innowacyjność zostało ono nagrodzone m.in. podczas targów Intergeo.

W nowym zestawie BLK360 oferowany jest wraz z oprogramowaniem Leica Cyclone REGISTER 360 (edycja BLK), a także aplikacją mobilną Cyclone FIELD 360. Jak przekonuje producent, wspólnie rozwiązania te pozwalają realizować różnorodne specjalistyczne procesy robocze, przyspieszając pozyskanie i dostarczenie danych. Jeszcze w terenie użytkownik może dokonać kontroli skanów, ich wstępnej rejestracji oraz geotagowania. Na dalszych etapach zestaw umożliwia automatyczną i skalowalną rejestrację danych oraz przeprowadzenie kontroli jakości danych. Wyniki tych prac można następnie płynnie zaimportować do środowiska oprogramowania inżynierskiego firmy Autodesk w celu dalszej specjalistycznej obróbki.

– Od dłuższego czasu dążymy z Autodeskiem do demokratyzacji pomiaru rzeczywistości poprzez łączenie różnych programów i sensorów. Ten nowy zestaw zapewnia lepsze i płynniejsze przejście od pozyskania do obróbki danych dzięki bezpośredniej łączności z ekosystemem Autodesku – mówi Faheem Khan, wiceprezes w Leica Geosystems ds. rozwiązań pomiarowych.

– Od lat Leica Geosystems i Autodesk rozwijają wspólną wizję zapewnienia profesjonalistom bezproblemowej obsługi danych – powiedział Bryan Otey, dyrektor w Autodesku ds. Reality Solutions. – Ekosystem Autodesku oferuje zespołom projektowym możliwość efektywniejszego wykorzystania informacji: od projektu po budowę – dodaje.

Zainteresowanym najnowszymi rozwiązaniami w zakresie skanowania laserowego polecamy bezpłatny niezbędnik SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS