wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-24| Geodezja, Instytucje

GGK apeluje o usprawnienie pracy ODGiK-ów w czasie pandemii

W związku z sygnałami o występowaniu dużych utrudnień w obsłudze prac geodezyjnych związanych z pandemią koronawirusa główny geodeta kraju Waldemar Izdebski wystosował pismo do starostów i prezydentów miast o podjęcie wszelkich możliwych działań usprawniających pracę ośrodków dokumentacji geodezyjnej.


GGK apeluje o usprawnienie pracy ODGiK-ów w czasie pandemii

Jak już pisaliśmy na Geoforum.pl, w związku z pandemią koronawirusa praktycznie wszystkie starostwa w mniejszym lub większym stopniu ograniczyły przyjmowanie interesantów, a jednocześnie zachęcają do załatwiania spraw drogą elektroniczną. Lektura internetowych forów geodezyjnych pokazuje jednak, że niektóre PODGiK-i poszyły o krok dalej, np. całkowicie rezygnując z obsługi petentów w urzędzie czy też wprowadzając obowiązek wchodzenia w maskach higienicznych.

„W tym trudnym dla nas wszystkich czasie proszę, aby Służba Geodezyjna i Kartograficzna dołożyła wszelkich możliwych starań wspierających wykonawców prac geodezyjnych w realizacji ich zadań” – apeluje GGK. Jak podkreśla, możliwości jest wiele. W ocenie Waldemara Izdebskiego w szczególności należy uruchomić wszelką możliwą informatyzację dostępu do PZGiK oraz na tyle, na ile to możliwe, zorganizować pracę zdalną pracowników ośrodków dokumentacji. „Są to rozwiązania najprostsze i jednocześnie zapewniające bezpieczeństwo ludziom, ponieważ eliminują konieczność kontaktów osobistych” – pisze GGK.

„Apeluję o podejmowanie przemyślanych i racjonalnych decyzji w zakresie rozwiązań, jakie wprowadzają Państwo w swoich jednostkach w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W tej nietypowej i trudnej dla wszystkich sytuacji starajmy się znaleźć najlepsze rozwiązania zapewniające wszystkimi bezpieczeństwo, ale także możliwość realizacji naszych najważniejszych zadań. W czasach, kiedy nasz rząd i ministerstwa potrafią pracować zdalnie, w sprawach znacznie ważniejszych, również ośrodki dokumentacji powinny stanąć na wysokości zadania i wspierać geodetów, których działania w obecnych warunkach są zacznie bardziej niebezpieczne niż praca w urzędzie” – czytamy w liście GGK.

Jak w praktyce działa Służba Geodezyjna i Kartograficzna w czasach koronawirusa? Jak przebiega realizacja prac geodezyjnych? Jak pandemia wpływa na działanie firm wykonawczych? Zachęcamy do przesyłania swoich spostrzeżeń na adres geoforum@geoforum.pl.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kolejki na poczcie to tylko dla poleconych, bo nasza poczta ciągle nie ogarnia listomatów do nadawania. Bo list priorytetowy z potwierdzeniem odbioru EPO lub sms można wrzucić do skrzynki, po zakupieniu neoznaczka przez Envelo. Nie przesadzajmy.
 1 
odpowiedz zgłoś
do ~KK ~KK Takie czasy. Dzisiaj wszędzie kolejki. Ty jednak wysyłasz, to czemu ~Janusz tak nie robi?
odpowiedz zgłoś
pocztowiec sam sobie idź na pocztę. Stój w kolejce. Cwaniak się znalazł. Ośrodki jak chcą ode mnie operat papierowy to niech sobie po ten operat przyjdą do mnie. Wysyłam pdf przez epuap.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
~januszu geodezji Wyślij pocztą. Będziesz miał potwierdzenie i termin załatwienia sprawy.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
-A PANI SWOJE GGK jak już ktoś tu kiedyś pisał , może co najwyżej zrobić im kawę lub herbatę i zalecić ile łyżek cukru należy zastosować. "Dużych" się nie bije.
 1 
odpowiedz zgłoś
GGK Czy GGK ma jakiś wpływ na działanie PODGiK, które się zabarykadowały w Urzędach i nie przyjmują interesantów. Przecież miliony ludzi pracuje zabezpieczając się odpowiednio przed wirusem. Operaty składamy do "paczek" bez żadnego potwierdzenia, które potem leżą tygodniami w Urzędzie. Urzędnicy mają czas na wykonywanie prywatnych robót, gdyż nikt im wtedy nie przeszkadza i nie patrzy co mają na biurku.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
@ ~)(*_ Ty nauczony czytać ale czy rozumieć ? Po swojemu zapewne powiatowemu No bo przecież te przepisy takie ? niedoprecyzowane? a urzędnik nie gęś - interpretować mu nikt nie zabroni
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Mysza je też długo pozytywnie myślałem o wykonawcach niestety ostatnio stwierdzam, że duża część z nich to zwykłe nieuki i hejterzy, którzy zamiast przyłożyć się do jakości prac marnują czas na kontestowanie ośrodków dokumentacji. Czemu nigdy nie wystartują w castingach na stanowiska w PODGiK. Bo zwyczajnie się nie znają i nie umieją czytać przepisów prawa.
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
rumak Ja do niczego nie nawołuję, tylko komentuję, gdyż do tego zostało stworzone to forum. Wrzucić operat do skrzynki? No problem;D Nieważne, że 80% kadry brak i równie dobrze mogę go wyrzucić przez okno;) Przykład "obsługi dostosowanej do sytuacji": - Czy mogę zobaczyć operat papierowy, bo nie jest dostępny w innej formie? - Nie ma takiej możliwości. - A kiedy będzie? - Niewiadomo.;D Pozdrawiam za to użytkownika mysza i również życzę dużo zdrowia.
odpowiedz zgłoś
geodezja jest ciężko, zwłaszcza Wam wykonawcom, to zrozumiałe.., nie będę tu nikomu ani wyliczać pieniędzy ani wyciągać jako większość ma w zwyczaju. Każdy pracownik zarówno ten który jest przedsiębiorcą jak i ten który pracuje w instytucji a posiada dzieci musi siłą rzeczy zająć się dziećmi, dlatego też bardzo dużo pracowników poszło na opiekę, co oczywiście przekłada się na jakość pracy i jej liczebność, dodatkowo jak sami mówicie w instytucjach pracownicy się zamykają. Uważam, że geodeci powinni składać elektronicznie zgłoszenia, operaty, pisma itd. jest to zachowanie bezpieczeństwa zarówno dla Was jak i urzędników. Mimo różnych skrajnie innych zdań w różnych aspektach, muszę powiedzieć, że życzę Wam wykonawcom wszystkiego dobrego, przede wszystkim zdrowia. Zwłaszcza chcę podkreślić znaczenie wykonawców z mojego powiatu - których bardzo lubię i cenię, rozumiem też problem i mam nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy, a Wy nie będziecie skazani na takie utrudnienia. pozdrawiam
 2 
odpowiedz zgłoś
No to wszystko wyjaśnia. Niech płaczą dalej. Byle zdrowi byli.
 2 
odpowiedz zgłoś
podobno zapłakali nad losem osób podpisujących się Y na forum.
 2 
odpowiedz zgłoś
No właśnie Służba Geodezyjna a cóż tak zamilkł nasz GGK? Co się dzieje? Nie apeluje, nie ankietuje i tak cicho siedzi. Ktoś coś wie?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
ort rozumiesz co to jest pandemia ? Czym innym jest głupie ryzykowanie do czego nawołujesz, a czym innym obsługa dostosowana do sytuacji. W każdym sklepie stosowane są zasady co do ilości przyjęć kolejki i odstępów między ludźmi. Masz taki problem wysłać zdalnie do starostwa operat lub wrzucić do skrzynki ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
obłuda Widzę tutaj sporo wypowiedzi od pracowników administracji, więc mały kij w mrowisko... To, co dzieje się teraz w urzędach to zwykła obłuda i pokazywanie, że my (urzędnicy) to jesteśmy najważniejsi i nasze zdrowie się liczy a reszta jest nieważna, dlatego barykadujemy się w urzędach, idziemy na urlopy a wy róbcie sobie co chcecie. Otóż jest taki rozdział 2 w Prawie geodezyjnym - pod tytułem Służba Geodezyjna i Kartograficzna. Czy ktoś bierze tutaj pod uwagę słowo "służba"? Radzę sprawdzić w słoniku jego znaczenie. Okazuje się, że nie ma ono żadnego znaczenia w kontekście geodezji. To była obłuda w pierwszym kontekście. Kontekst nr 2 - czy myślicie, że kasjerki w marketach albo farmaceutki w aptekach, sprzedawcy w sklepach osiedlowych itd. nie mają małych dzieci i nie boją się o swoje zdrowie? A mimo to wykonują swoją pracę. Pokazaliście, zresztą nie po raz pierwszy, gdzie macie "służbę" publiczną i ile ona dla was znaczy.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Zwolnij Koronawirusa i tego co ogłosił stan epidemii to jego wina.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@krzys nie powiedziałbym nic gdyby ten proces wydłużył się o tydzień ba nawet dwa tygodnie, ale jak przed wirusem starostwo nie ogarniało NICZEGO! w terminach KPA, a teraz zabarykadowało się i nie otwierają drzwi to dla mnie to jest anty służba geodezyjna i ktoś powinien polecieć ze stanowiska.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
apel Odzywający się na tym forum nie grzeszą znajomością standartów. Dwa repery to czasy instrukcji które poszły do lamusa. Czas uzgodnień materiałów to termin 10- dniowy. Apel jak zawsze może być bo pokazuje że myśli się o tych w terenie, ale realne jest to jak wygląda działanie na szczeblu powiatowym. Zatem bez zbędnej drobiazgowości /braki północy, daty, mylne nr, adresy/ co można później uzupełnić bo jednak operat musi być bez wad można przyjmować do zasobu i niezwłocznie weryfikować tak rozumiem odpowiedź na ten czas morowy. Trzeba pamiętać że kwarantanna złożonych dokumentów wydłuży o dwa dni proces obiegu. Cykliczność pracy, nieobecności trzy dniowe wprowadzone zarządzeniami starostów muszą się przełożyć na wydłużenie wszystkich czynności. Sam pracowałem kiedyś w terenie, nie korzystam z tego/wolne/ czy będziecie teraz uogólniać i wieszać psy na wszystkich pracownikach PODGiK. To jak braciszkowie pokuta i popiół we włosy.
odpowiedz zgłoś
@nauczony_w_podstawówce idź do policji dostaniesz pałkę i suszarkę i nie będziesz puszczał za szybko jadących albo przechodzących nie na pasach. Zrealizujesz się osobowościowo. Będziesz mógł "nie puszczać" w majestacie prawa "w czystej postaci" - po co bawić się w jakieś substytuty - geodezyjne kontrole, weryfikację jakiś operatów - dawaj do policji będziesz łapał i karał. To będzie dopiero kontrolo-orgia, zobaczysz. Tam o jakiś reper będziesz darł koszulę. Posmakuj drogówki albo krawężnikowania - będzie adrenalina, wszystko będzie. A i wcześniejsza emerytura :)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
z 1 repera nie puszczą urzędnicy operatu, ale na budowie spuszczą wodę w wc i zobaczą, czy w dobrą stronę spływa. Tyle im z tej weryfikacji urzędniczej jest potrzebne, ale grunt to mieć poczucie misji i wielkiej wagi swojej funkcji. Szkoda, że dostaje przez czyjeś ambicje rykoszetem i jestem w ocenie welu klientów współodpowiedzialny za to wszystko.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
- @~nauczony_w_podstawówce Szanowny Panie przeczytałem i nie mogłem się powstrzymać może niwelacji na jeden reper nie puścisz ale czy masz już u siebie w powiecie układ wysokościowy zgodny z rozporządzeniem, czy wszystkie mapy są cyfrowe, czy wydajesz gml-a, itd, itp . Zastanów się proszę.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
szarik sądzę, że prędzej po takiego mm przyjedzie karetka z dwoma silnymi panami i dadzą kaftanik i do Pruszkowa.
 2 
odpowiedz zgłoś
To już było Kolego mm, zawiadamiając odpowiednie organy o nieprawidłowosciach i pisząc listy otwarte, co najwyżej zostaniesz GGK. A jak nim będziesz to wszystko zacznie pasować i przestaniesz widzieć te wielomilionowe przekręty.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
@ Panowie, jeżeli pieniążki zostały nieprawidlo wydawane to należy zgłosić to do organów ścigania. W tym dramatycznie trudnym czasie dla rodzin geodetów, które zostały pozbawione przez administrację środków do życia, powinniśmy apelować o solidarny podział wynagrodzeń dla służby geodezyjnej z geodetami.Jest to rozwiązanie tymczasowe.Na wnioski dotyczące realnych zmian w geodezji przyjdzie pora po zmianach personalnych w urzędzie centralnym.Na dzien dzisiejszy cześć panoe oderwala się od rzeczywistości a część załatwia tylko swoje partykularne interesy biznesowe.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Zdenerwoawny a skąd jak myślisz cwaniaczku powiaty mają sprzęt na którym działają zdalnie ? Ile zarchiwizowano operatów w ramach projektów np. unijnych ? Pewnie kupili z dotacji od rządu co ?
odpowiedz zgłoś
obserwator wydanie 200mln zł na CAPAP nie bardzo pomogło powiatom słodziutki. Podobnie ok 500mln zł na ZSIN. Teraz prezes robi co może, żeby wyglądało, że coś tam jest jest, ale cała rzesza ludzi włącznie ze słynnymi kierownikami projektów ciężko pracowała na wydanie tej ogromnej kasy, szkoda, że do powiatu nic na dół nie dotarło. A przepraszam, dotarł badziew granice z PRG z wymuszeniem przyjęcia doz asobu.
 1 
odpowiedz zgłoś
Jakby dostali kasę i był PLAN jak to zrobić w CAŁYM kraju bo ty było zrobione. Natomiast informatyzację wykonano w znakomitej większości za pieniądze unijne które na tym forum tak krytykowano, ba niektórzy cieszyli się że nie będzie projektów. No to nie ma. Nie tak dawno w ramach interpelacji padło pytanie o środki na utrzymanie serwerów w powiatach, może poczytasz opinie pod tym artykułem i zobaczysz jak się zmieniło podejście przez ostatnie kilka tygodni ?
odpowiedz zgłoś
... A co powiedzieć o urzędnikach którzy przespali ostatnie kilka albo kilkanaście lat i jedyny serwer jaki może się przegrzać to serwer pocztowy, gdzie cała informatyzacja zamyka się w wysłaniu zgłoszenia mailem. Może zamiast robić konkurs na "najlepszy" ośrodek czyli normalny zacząć piętnować dziadostwo powiatowe, mega długie kolejki do wszystkiego oraz stan informatyzacji (tylko bez statystyk bo to zaciemnia obraz).
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
.. Panie Prezesie pismo co najmniej nie na miejscu. Pan swoich pracowników wysłał na zdalną pracę. Jak Pan sobie wyobraża zdalną pracę PODGIK? Głowiliśmy się, ale nic nie da przychodzimy do pracy w mocno okrojonym składzie, zwolnienia na dzieci nie chodzące do szkoły zmiejszyły skład załogi prawie o połowę. Pozostała załoga robi co może, nawet mając e-usługi nie wyrabia się w czasie. Kto ma skanować na bieżąco operaty. Poza tym wystarczy tylko podejrzenie, ze ktoś miał kontakt z koronowirusem to zamykany jest cały urząd. Dlatego urzędy są zamknięte. musimy mieć też poczucie bezpieczeństwa przychodząc do pracy. Jeżeli Pan może zdalnie pracować do gratuluję. Nasze serwery się grzeją, poczta zawiesza a e-puap prawie nie działa. dokumenty często wypuszczam wieczorem z domu ze służbowego laptowa. Takie są realia.
 7 
odpowiedz zgłoś
PROŚBA Koledzy, szanujmy się nawzajem. To trudny czas dla nas "urzędasów" i dla wykonawców. Jestem przekonana, że jeśli ośrodek wolniej pracuje to znaczy, że dzieje się to z jakiś powodów. Szanowny Panie Prezesie, apel o usprawnienie pracy w ośrodkach jest w obecne sytuacji co najmniej nie na miejscu i tylko pogłębia konflikty "urzędas" a wykonawca. Ja również życzę wszystkim dużo zdrowia i wzajemnego zrozumienia.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
w którym podgik pracują jeszcze ludzie, którzy rozumieją geodezję? albo po geografii, albo gospodarce przestrzennej, albo po wyższych szkołach prostowania szpilek młotkiem... ale same magistry i inżyniery.:-) dramat polskiej geodezji zaczyna się w podgikach.
 7 
 8 
odpowiedz zgłoś
A ja zycze wszystkim duzo zdrowia i wzajemnego szacunku dla wszystkich w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. pozdrawiam
 5 
odpowiedz zgłoś
Jest jeden tylko potencjalny powód kiedy będę za ciebie odpowiadał finansowo, jak zostaniesz ubezwłasnowolniony a mnie sąd wskazę na opiekuna. Nie grozi ci. Znaczy że będę twoim opiekunem.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
@ osoba, która nie chce wykazać gestu solidarności w dobie epidemii globalnej oskarża mnie o brak szacunku? prawda wyszła na jaw, urzędnicy pragną tylko czerpać korzyści. Ufam, że rządzący potraktują sprawę poważnie i wykażą sie głębokim poczuciem odpowiedzialności.Tylko podział uposażeń pozwoli na ograniczenie gigantycznych strat.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
I przykład wiceprezesa - daje do myślenia. https://ksiazki.wp. pl/szczepan-twardoch-ostro-krytykuje-wiceprezesa-p anstwowej-spolki-chodzi-o-artykul-z-wirtualnej-pol ski-6492451203733121a
 1 
odpowiedz zgłoś
Myślę że powinieneś się zapytać ministra finansów on powinien mieć wiedzę która tak Ciebie interesuje. Natomiast fakt że płacisz podatki nie znaczy że masz traktować innych ludzi bez szacunku, natomiast jeśli to robisz miej świadomość że tak samo będziesz traktowany.Zasady chyba proste i klarowne ?
 4 
odpowiedz zgłoś
... Ludzie! Przestańcie nawzajem się "obijać"! I tak będzie trudno w najbliższych tygodniach.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
@tak sobie czytam Szanowny Panie, a skąd Pani urzędnik bierze pieniążki na zapłacenie tego vat płaconego przez wszystkich?
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
Najszybciej można powiedzieć że podatek VAT płacony przez wszystkich. Natomiast marzę mm żebyś teraz poszedł do szpitala i powiedział że lekarz ma ciebie przyjąć bo ma płacone z podatków w sposób jak mówisz to urzędniczce. Marzę, bo wiem co usłyszysz. Zażądaj też respiratora bo powinien być ufundowany z twoich podatków i maski. Tylko ile ty tych podatków płacisz ? Na strój ochronny za 300 zł wystarczy ?
 4 
odpowiedz zgłoś
@urzedniczka a kto ci finansuje to 2500?
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
do ~y Kiedy ty zarabiałeś 10 tyś. i kupiłeś lexusa ja zarabiałam i obecnie 2,5 tyś i kupiłam używanego forda. Nic nie zaoszczędziłeś ? Inni wspierają służbę zdrowia. Nie zazdroszczę Ci, bo każdy wybiera lub kieruje swoim losem. Oby ta sytuacja nie trwała długo czego i Tobie życzę.
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
oko kiedyś o to pytałem w którymś ośrodku i prawnych masz raptem 15%. mdcp i powykonawcze to ponad 70%. Więc jeśli 70% może pójść to czy warto czy nie? Zwłaszcza teraz w epidemii?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
@ Olbrzymie srodki, które są przekazywane na służbę geodezyjna, ewidencję liczy izb w lokalu i szacowana datę zakończenia budowy budynku oraz esystemy geodezyjne z niczym nie interoperacyjne (każdy powiat inny plik wsadowy i koniecznosc zakupu tych elitarnych programów) w tych trudnych czasach mógłby być przeznaczone na pomoc potrzebującym, chorym i im rodzina.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Najlepszy ośrodek w Polsce przekazane dokumenty poddaje kwarantannie.Zarządzenie ODGiK w Mińsku Mazowieckim- "Dokumenty przekazywane do uwierzytelnienia nie mogą być opakowane w foliowe "koszulki", wszystkie dokumenty przekazane do PODGiK będą podlegały kwarantannie zanim zostaną przekazane do realizacji poszczególnym pracownikom."
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
cd System geoportalowy dośc dobrze zorganizowany jest pod kątem "zbierania kasy". Zgoda, że pewne ośrodki także do odbioru operatów. Ale co z dokumentacją "papierową". Rozumiem,że mdcp i powykonawcze mogą "pójść" bez uwierzytelnienia. Dokumenty prawne już nie, lub mogły by. Czy starosta podpisze mi zweryfikowany pozytywnie plik np.pdf z projektem podziału, lub doda podpis do mojego. Czy organ wydający decyzję jest przygotowany do przyjmowania takich dokumentów. Nie wiem może jest to możliwe. Jeżeli tak to My wszyscy nie tylko geodeci , ale np branża budowlana, projektowa bylibyśmy za taka pomoc wdzięczni. Poza tym to byłby skok technologiczny. No chyba ,że jak pisze geo i tak to wszystko psu na budę
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
- ?W tym trudnym dla nas wszystkich czasie proszę, aby Służba Geodezyjna i Kartograficzna dołożyła wszelkich możliwych starań wspierających wykonawców prac geodezyjnych w realizacji ich zadań?. Jeżeli będą działać literalnie podstawie prawa geodezyjnego to za bardzo wykonawca nie pomogą.Ilośc pułapek "przecinkowych i interpretacyjnych " nie pozwala na zajęcie się tematem merytorycznie. Zakładam, bo przecież sa też partacze,że większość poprawek wynika właśnie z tych przecinków. Czy weryfikatorzy, będą patrzeć przez palce na głupoty wynikające z rozporządzenia o standardach- wątpię, bo jak si to skończy to ich będą "kroić" jak przyjdzie miła siksa z Wingika i będzie trzepać przecinki, bo co innego.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
A JAK działa najlepszy PODGiK w Polsce czasach pandemii? PODGiK miński? Odbiór!
 6 
odpowiedz zgłoś
... Masz rację, tylko z powodu korona wirusa wiele żyć skończy się wcześniej. Cały kraj powinien stanąć na min.miesiac czasu,vzamknac wszystkie granice, nikogo nie wpuszczać ani nie wypuszczać. Wszystkie zakłady pracy powinny stanąć, wszystkie urzędy, dosłownie wszystko tak Jach w Chinach. Powinno się wyłapać wszystkich zakażonych, wszystkich siedzących w domach zbadać, zrobić próbki. Wszystkie inne działania są doraźne i obawiam się, że niewiele dadzą. Oby nie, ale może przyjść czas, że będziemy zwłoki magazynować jak w Hiszpanii na lodowisku i wtedy dopiero zrobią jak pisze. Oby nie, ale niestety wiele istnień ludzkich skończy swoje życie zbyt wcześnie.
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
Geo nie chcę Cię martwić,ale KAŻDY z nas umrze. Więc nie dramatyzuj.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
Szanowny nauczony_w_podstawówce niczego nie musi Pan "puszczać", bo to nie Pan bierze odpowiedzialność za prawidłowy pomiar. Urzędnicy za nic nie biorą odpowiedzialności. Skończmy wreszcie z tą urzędniczą farsą, strażnikami czerwonej pieczęci i dziadostwami powiatowymi.
 6 
 10 
odpowiedz zgłoś
... Wiele firm zbankrutuje i nie będzie dotyczyć to tylko geodetów. Niestety obecne prawo nic nie zmieni w łosie geodetów, bo nie przewiduje takiej sytuacji. Mnie jednak zamiast tego martwi inna rzecz, bo uważam że to dopiero początek dramatycznej sytuacji. Bardzo wielu ludzi umrze moim zdaniem ale jeszcze nie wszyscy mamy o tym pojęcie.
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
Szanowny kolego y Święta racja. Ten system nie ma sensu. Jednak apele GK bez próby zmiany obowiązujących przepisów to czysta demagogia. Mimo wszystko nie puszczę niwelacji na jeden reper bo p. geodecie ciężko w życiu.
 7 
 4 
odpowiedz zgłoś
@~nauczony_w_podstawówce Szanowny Panie kolego, chyba wszyscy sie zgodzimy z faktem, że służba geodezyjna jest sztucznie utrzymywana z naszych podatków tzn. z naszej pracy. W tej trudnej sytuacji w jakiej znalazł się kraj należy podejmować sprawiedliwe społecznie decyzje oraz racjonalne działania. Nie możemy dopuścić do tego aby przedsiębiorcy, którzy muszą zapłacić podatki (na funkcjonowanie urzędu) zostali pozostawieni bez środków do życia. Dlatego pojawił się pomysł w o solidarnym podziale uposażenia urzędników w tym trudnym czasie. Oczywiście gdyby takie rozwiązanie nie doszło do skutku to nie widzę powodu do dalszego utrzymywania służby geodezyjnej w obecnym kształcie.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
Lekarstwo Drodzy koledzy geodeci. Musimy sobie powiedzieć jasno, że obecna sytuacja bez poluźnienia odpowiednio wymagań a nawet rezygnacji z weryfikacji przed postawieniem ?magicznej? czerwonej pieczątki, spowoduje masowe zwolnienia pracowników i katastrofę. Nie tylko przedsiębiorstw ale też Inwestycyjną. Apel do bezradnych ODGiK nic nie da bez szybkich, systemowych rozwiązań. Apel do chorego żeby wyzdrowiał też nie odniesie skutku. Na taką sytuację trzeba reagować uproszczeniem procedur, rezygnacją z gromadzenia zasobu, który nie jest do niczego przydatny, ułatwieniami, większym zaufaniem do wykonawców i kompletną ale to kompletną zmianą myślenia i rozumienia celów i potrzeb. Trzeba dać przedsiębiorcom pracować i po pierwsze nie szkodzić, nie blokować. Żeby to zrobić niestety trzeba zmienić mentalność, ODGiK niech się zajmie czym chce ale nie kontrolowaniem geodetów uprawniony - uprawniony niech odpowiada za swoje błędy lub partactwa. Ot - lekarstwo.
 5 
 9 
odpowiedz zgłoś
Najlepszym usprawnieniem będzie likwidacja ODGiKów z naciskiem na nikomu niepotrzebne, a pochłaniające mnóstwo czasu i pieniędzy, baz danych. GESUT do branż, EGiB do gmin, reszta dla geodetów.
 4 
 10 
odpowiedz zgłoś
No geniusz, normalnie. Jak to sobie człowieku wyobrażasz. A może by tak dofinansować powiatową geodezję. Ale tematu zamiany zasad finansowania służby geodezyjnej ani widu.
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
@ Mając na uwadze dramatyczną sytuację w jakiej znaleźli się właściciele mikrofibr geodezyjnych oraz ich rodziny apelujemy o solidarność wśród środowiska geodezyjnego. Przedstawicie służby geodezyjnej powinni się podzielić swoim uposażeniem w tych trudnych czasach. Solidarny podział wynagrodzeń pozwoli na godne przeżycie tego trudnego czasu.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
najpierw przez dziesięciolecia traktuje się geodezją jak n-te koło u wozu, nie dofinansowując jej okrutnie, a teraz wymaga się, żeby stał się cud i wszystko było online. Dziwny kraj...
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe czy krajowe platformy uwierzytelniające zniosą zwiększony ruch związany z przejściem ludzi na pracę zdalną ? Ciekawe czy serwery powiatowe w tym te obciążone usługami min. dla GUGiK udźwigną dostępy zdalne dla pracowników oraz dodatkowy ruch sieciowy w usługach ? I czy powiaty mają wystarczające szerokie pasmo internetu żeby dało się to wszystko płynnie obsłużyć ? Lubię jak pan Izdebski mówi o tych najprostszych rozwiązaniach obejmujących wiele zmiennych które jakby mu umykały.
 6 
odpowiedz zgłoś
a może p. prezesie czas paść na kolana i błagać? takie momenty, jak obecny, pokazują, jak bardzo zniewolonym zawodem jest tzw. geodezja w polsce. ludzie nie dostają pieniędzy, bo jakiś odgik nie przyjmuje ich operacików, choć sam wcześniej kazał zapłacić za materiały... dno muliste na 2 metry, a p. prezes tylko bazy i bazy... aby naprawić polską tzw. geodezją trzeba zacząć od likwidacji podgików.
 6 
 11 
odpowiedz zgłoś
Może jakaś ANKIETA pana Izdebskiego by pomogła. Jest w tym dobry.
 2 
 22 
odpowiedz zgłoś
Może sobie apelować a księstwa powiatowe i tak robią po swojemu. Dopiera teraz widać co może GGK zrobić staroście. Może mu skoczyć po piwo. Tyle może mu zrobić.
 4 
 19 
odpowiedz zgłoś
62 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS