wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-03| Przetargi

Kolejne umowy na modernizację EGiB w województwie podlaskim

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego udzielił zamówień na modernizację ewidencji gruntów i budynków w powiecie hajnowskim, a także w powiecie wysokomazowieckim.


Kolejne umowy na modernizację EGiB w województwie podlaskim <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Przypomnijmy, że dla powiatu hajnowskiego pierwsze zamówienie rozpisano w sierpniu 2018 roku, przy czym jego przedmiotem było również założenie baz BDOT500 i GESUT. Ostatecznie udało się w nim rozstrzygnąć 11 z 16 części, w tym tylko jedną związaną z EGiB.

Drugim podejściem do wyłonienia wykonawcy modernizacji było zamówienie ogłoszone pod koniec czerwca. W tym przypadku unieważniono wszystkie 5 części z powodu zbyt drogich ofert. Do każdej z nich zgłosiła się bowiem tylko jedna firma (PUG Geokart z Łomży), która za wykonanie wszystkich zleceń zażądała 6,6 mln zł – stanowi to blisko 350% środków przygotowanych na ten cel przez ZPWP.

Za trzecim podejściem – po zwiększeniu budżetu – podpisano umowy na realizację prac dla wszystkich pięciu części z firmą Geokart-International z Rzeszowa na łączną kwotę ponad 2,3 mln zł. I tak zadania dla jednostki ewidencyjnej Czeremcha zostaną wykonane za 365, 8 tys. zł (pierwotny budżet zamawiającego to 296,3 tys. zł), dla jednostki Czyże za 451,6 tys. zł (budżet 366,8 tys. zł), dla jednostki Dubicze Cerkiewne za 471,0 tys. zł (budżet 392,8 tys. zł), dla jednostki Białowieża za 218,6 tys. zł (budżet 179,4 tys. zł) oraz dla jednostki Narew za 807,5 tys. zł (budżet 677,3 tys. zł). Termin realizacji prac wyznaczono na koniec 2021 roku.

Natomiast dla powiatu wysokomazowieckiego było to również trzecie podejście do modernizacji EGiB. W pierwszym przetargu (ogłoszonym w lipcu 2018 r.) nie wpłynęły żadne oferty, a w drugim (kwiecień 2019 r.) przedstawione propozycje przekraczały budżet zamawiającego. Pod koniec stycznia br. podpisano umowy dla 4 z 7 części, na które podzielone zostało zamówienia. W ostatnim czasie zdecydowano się podpisać umowy dla kolejnych dwóch części (po zwiększeniu budżetu).

I tak zamówienie dla jednostki ewidencyjnej Kulesze Kościelne zrealizuje Agencja Geodezyjna s.c. Zofia i Andrzej Dąbrowscy z Piszu za 801,2 tys. zł (pierwotny budżet zamawiającego to 577,1 tys. zł), a dla jednostki Nowe Piekuty – konsorcjum 3 firm Usługi Geodezyjne Stalończyk z Supraśla, Usługi Geodezyjne Geosawicki z Białegostoku oraz Geodeta Uprawniony Sergiusz Sawicki z Białegostoku za 555,6 tys. zł (budżet 339,0 tys. zł). Unieważniono natomiast zamówienie dla jednostki ewidencyjnej Wysokie Mazowieckie, gdyż jedyna złożona oferta ponaddwukrotnie przekraczała zaplanowany budżet.

Zamówienia są częścią wartego 68,7 mln zł projektu ZPWP „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”, który uzyskał blisko 58 mln zł dofinansowania z RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~ 50 % większy budżet A jednak można .....
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS