wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-25| Geodezja, Prawo

Egzaminy na uprawnienia geodezyjne ruszają w nowej formule

Dziś (25 lutego) rozpoczyna się pierwsza sesja egzaminów na geodezyjne uprawnienia zawodowe organizowana w nowym miejscu oraz zgodnie z nowym rozporządzeniem.


Egzaminy na uprawnienia geodezyjne ruszają w nowej formule <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK
Egzaminy na uprawnienia geodezyjne ruszają w nowej formule

Główną zmianą jest to, że część ogólna egzaminu pisemnego będzie realizowana z zastosowaniem technik komputerowych – przewiduje to rozporządzenie, które weszło w życie 30 września 2019 roku. Dzięki temu sprawdzenie testu i ogłoszenie wyników będzie następowało bezpośrednio po jego zakończeniu.

Zmienia się także to, że w trakcie tej części nie można już korzystać z treści aktów prawnych (wciąż będzie to możliwie w przypadku części szczegółowej).

Kolejną nowością jest lokalizacja. Dotychczas sesje egzaminacyjne organizowano w głównej siedzibie GUGiK, przy ul. Wspólnej w centrum Warszawy. Teraz zostaną one przeniesione do dzielnicy Wola, do budynku przy ul. Jana Olbrachta 94B, gdzie kiedyś znajdował się Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Jak zachwala nową lokalizację GUGiK, do dyspozycji uczestników postępowań jest obszerny, nieodpłatny parking. Z kolei osoby wybierające komunikacją publiczną, będą mogły łatwo dojechać np. z Dworca Zachodniego (autobus 197). Ponadto w kwietniu 2020 r. w pobliżu zostanie otwarta stacja metra „Księcia Janusza”. Zdający część ustną egzaminu będą mogli oczekiwać w przestronnym, jasnym i cichym hallu. W niewielkiej odległości od obiektu znajdują się ponadto dwa miejsca, w których serwowane są niedrogie posiłki.


JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jeszcze te praktyki Pracuje za granica wiec moje doświadczenie się nie liczy. Po 3 lata na każdy zakres? To chore...
 2 
odpowiedz zgłoś
Znieść egzamin,uprawnienia Masz geodetów w rodzinie więc szybko wycisza ci praktyki. Kasta geodezyjna, ograniczenie dostępu do zawodu , po to są uprawnienia wprowadzone. Egzamin zadany przed profesorami na pdczas studiów, jest sprawdzony przez pana bez uprawnień i żadnego tytułu naukowego.To policzek dla szkolnictwa wyższego. Ile pamiętają z egzaminu dziadki leśne od pieczątek?
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
@ Po zmianie prawa geodezyjnego możecie spodziewać się takiego oto pytania. Ile czasu ma podmiot gospodarczy zgłaszający pracę geodezyjną na zakończenie zgłoszonej pracy geodezyjnej (z możliwością przedłużenia tego okresu)? Wybierz jedną lub więcej: a 1 rok b 50 lat c. 12 miesięcy d. 5 lat
 2 
odpowiedz zgłoś
są i tacy co mają uprawnienia a nie pracują już bo zrobili kurs na wózek widłowy albo prawko C
 11 
odpowiedz zgłoś
na youtube jest taki skecz KMN kukły, może by zamówić kilka i posadzić a nie pracowników
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
do GGK Jestem częstym gościem na geoforum i często czytam o reformach jakie próbuju wprowadzić nasz GGK. Zastanawia mnie jeden fakt. Mianowicie, dlaczego tak drażliwy dla wielu problem (uprawnienia geodezyjne),jest notorycznie zbywany i nie ma żadnej dyskusji (oświadczenia) na ten temat. Przynajmniej powiedzielibyście jasno: " nie zniesiemy uprawnień bo w ten sposób sztucznie regulujemy rynek (komuna). A tu nic cisza. W ten sposób, Panie Izdebski olewa Pan dużą część społeczności geodezyjnej. Może w końcu trzeba rozpocząć dyskusję na ten temat? Niekoniecznie z koleżkami którzy dostali uprawnienia za komuny lub zaraz po w latach 90-tych. Z opowieści wiem jak to się odbywało.
 10 
 17 
odpowiedz zgłoś
Uprawnienia Jak byłem na kursie przygotowawczym do egzaminu pan prowadzący stwiedził cyt: "Ostatnio nawet zrobiłem sobie taki test i powiem szczerze - oblałem. No ale ja już mam uprawnienia." Żeby było śmieszniej ów Pan zasiadał w komisji ...!!!
 4 
 8 
odpowiedz zgłoś
sukces Ale tłumy! Może ten nowy sposób prowadzenia egzaminów skutecznie odstraszy kandydatów i rozwiąże problem nadmiernej ilości uprawnionych. A tak na marginesie, którzy z tego zdjęcia nie zdali? Bo rozumiem, że wyrazili zgodę na publikację ich wizerunku w sieci?
 9 
odpowiedz zgłoś
@Wół Nie masz aktualnych informacji. GGK niedawno zrobił czystkę w komisji egzaminacyjnej. Powołał nowych egzaminatorów.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Egzaminy Po wybudowaniu nowego mostu przeprowadza się testy obciążeniowe. U nas powinna w pierwszej kolejności takie testy przejść komisja i sprawdzić jakie są "naprężenia". Może słaby przykład ale "zapomniał wół jak cielęciem był"
 2 
 10 
odpowiedz zgłoś
Moze by tak skonczyc z uprawniniemi i mapa zasadnicza Argumenty za i przeciw??
 4 
 14 
odpowiedz zgłoś
powszedni chleb wieczna pretensa do wszystkich naokoło, że jemu trudno, wszyscy przeciw przecież wymyślili prawo, powiaty, producenci sprzętu, klientci. I tak żyje w tej swojej fortecy umysłowej
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
HIPOKRYZJA DO KWADRATU jest po prostu sfrustrowany swoim nieudacznictwem. myślał ze z geodezji beda kokosy a tu d...pa. a teraz popatrz w lustro frustracie i zadaj sobie pytanie: a może mogłem zostać programistą albo lekarzem?? tacy niestety ludzie teraz tworzą naszą geodezję: zmieszać z błotem,opluć itd.
 7 
 9 
odpowiedz zgłoś
? Jest tu może moderator? To co niektórzy wypisują jest 'słabe' i nie należy pozwalać na takie komentarze, które uwłaczają Geodezji jeżeli chcemy podnieś jej rangę.
 6 
 9 
odpowiedz zgłoś
Kiedy p Waldemar zda egzamin A pan Izdebski kiedy zda jakiś zakres? Człowiek bez honoru, kompletny hipokryta Serio nie wiem jak może patrzeć codziennie w lustro, pouczać na wykładach geodetów uprawnionych samemu nie mając żadnego zakresu Zresztą nie wiem co jest gorszą hipokryzją nie mieć uprawnień i wymądrzać się o gedezji czy przystąpić do egzaminu który z mocy prawa się organizuje DNO
 5 
 9 
odpowiedz zgłoś
do QQQ O tym to ja już dawno wiem
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Do Adam Komu potrzebny jest ten egzamin? Sokoro i tak później 3/4 uprawnionych nie wie co podbija. Całkowite uwolnieni zawodu i pełna odpowiedzialność za wykonaną pracę bardziej podniesie jakość niż te dur.n.owate pseudo egzaminy.
 4 
 25 
odpowiedz zgłoś
egzamin Sposób myślenia ludzi decyzyjnych jak za komuny - wszyscy są podejrzani. Dlaczego zdający nie mogą korzystać z treści przepisów.Przecież to nie jest uczenie się wiersza na pamięć a rozumienie swojej pracy i sposobu jej wykonania. Czy to,że ktoś nie zna na pamięć np.kpa art.1 jest dyskwalifikujące? Komu potrzebna jest pamięciowa wiedza o centralnym zasobie?
 4 
 19 
odpowiedz zgłoś
:):):) A dyrektor to na jaki zakres zdaje? Na 1? Po minie sądzę, że trudny ten test. Co my tam mamy w tym centralnym zasobie?
 10 
odpowiedz zgłoś
komunikacja 197 nie dojeżdża do siedziby GUGiK przy ulicy Olbrachta 94b i nawet nie przejeżdża koło dworca zachodniego. Polecam https://www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy/
 4 
odpowiedz zgłoś
Jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie na zdjęciu ?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Nic tylko się zapisać
 5 
odpowiedz zgłoś
22 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS