wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-24| GNSS, Geodezja, Ludzie

Dwie geodetki nominowane do tytułu Olsztynianina Roku

Olsztyńskie wydanie „Gazety Wyborczej” ogłosiło 13. edycję plebiscytu „Olsztynianin Roku”. Wśród 10 nominowanych aż dwie osoby są związane z branżą geodezyjną.


Dwie geodetki nominowane do tytułu Olsztynianina Roku <br />
fot. Wikipedia/Honza Groh
fot. Wikipedia/Honza Groh

„To nominacja za sukces, o którym laicy dowiedzieli się nieco przypadkiem, gdy okazało się, że profesor z Olsztyna doradzać będzie amerykańskiemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi w sprawach dotyczących nauki i technologii” – mowa o prof. Dorocie Grejner-Brzezińskiej. Jest ona absolwentką geodezji i kartografii na Wydziale Geodezji i Urządzeń Rolnych ówczesnej Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie UWM). Ponad 20 lat temu wyjechała do USA jako stypendystka Fullbrighta, gdzie obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Stanowego w Ohio. Ze swoją macierzystą uczelnią wciąż utrzymuje kontakt, m.in. rozwijając współpracę z Uniwersytetem Stanowym w Ohio.

Drugą geodezyjną nominacją jest Beata Milanowska – również absolwentka geodezji i kartografii na UWM, również specjalizująca się w nawigacji satelitarnej. Wyróżnienie otrzymała za sukces w konkursie Galileo Masters. Wraz z 6-osobową drużyną zwyciężyła w kategorii University Challange. Nagrodę przyznano za pomysł aplikacji FreeWheel, która ma umożliwić wyznaczanie trasy omijającej przeszkody architektoniczne.

Głosowanie na „Olsztynianina Roku” trwa do 9 marca. Głosy można oddawać na kuponach publikowanych w gazecie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS