wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-17| GIS, Teledetekcja

Geoportal: poszerzone możliwości porównywania ortofotomapy

Uruchomione na początku tego roku w Geoportalu narzędzie „panel porównawczy” rozbudowano o nową funkcję ułatwiającą porównywanie ortofotomap z różnych okresów.


Geoportal: poszerzone możliwości porównywania ortofotomapy

Początkowo narzędzie pozwalało jedynie na przeglądanie w jednym oknie ortofotomapy wysokorozdzielczej (tj. z pikselem 10 cm lub lepszym) oraz standardowej (25 cm), a więc danych tylko z dwóch okresów – oczywiście o ile dla danego obszaru dostępne było opracowanie wysokorozdzielcze (na dziś opublikowano je dla grubo ponad połowy kraju). Teraz do analiz zmian możemy włączyć wiele innych danych udostępnianych w usłudze „ortofotomapa archiwalna”. Przypomnijmy, narzędzie to udostępniono pod koniec stycznia br. Przy użyciu paska czasu pozwala ono przeglądać opracowania w przedziale czasowym od 1996 roku do dziś.

Narzędzie „Panel porównawczy” można włączyć, wybierając z menu opcję Widok > Panel porównawczy. Po jego uruchomieniu możemy przełączać się między trzema warstwami:

 • ortofotomapa standardowa,
 • ortofotomapa wysokiej rozdzielczości,
 • ortofotomapa archiwalna.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
asdasf No ale lepiej późno niż wcale, nie? Mają teraz nie robić, bo przyjdzie pan maruda i powie, że to stare? Poza tym co z tego, że gdzieś to już jest od dawna - mam sobie porównywać ortofotomapę nad Arkansas albo Alaską? Ja chce dane dla Polski i to mnie interesuje, a tych nie znajdę "w rozwiązaniach wolnorynkowych".
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
szkoda, że tyle lat trzeba czekać na realizację pomysłów, które od wielu lat znane są w rozwiązaniach wolnorynkowych
odpowiedz zgłoś
gisapp Widzę że GGK zassysa do Geoprtlau wszytko jak leci od Gispartnera z aniedługo beda wykresy zrobiono dla GUS?
odpowiedz zgłoś
Sam sobie odpowiem. Na mojej wiosce działa dopiero od roku 2006.
odpowiedz zgłoś
Przy jakiej skali to działa?
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS