wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-11| Geodezja, Prawo

Sejm o egzekwowaniu terminów weryfikacji prac geodezyjnych

Podczas dzisiejszego posiedzenia (11 lutego) sejmowa Komisja Infrastruktury zakończyła I czytanie projektu nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego. Szerszą dyskusję posłów wzbudziły terminy weryfikacji prac geodezyjnych.


Sejm o egzekwowaniu terminów weryfikacji prac geodezyjnych

Przypomnijmy, że zgodnie z obecnym brzmieniem Pgik powiatowe ośrodki dokumentacji powinny przeprowadzać weryfikację „niezwłocznie”. Jako że w skrajnych przypadkach potrafi to oznaczać kilka tygodni lub nawet miesięcy, rząd zaproponował wprowadzenie konkretnych terminów. Pierwotnie było to 5 dni, ale w ostatecznej propozycji wpisano od 7 do 20 dni (w zależności od powierzchni obszaru objętego daną pracą). Ponadto w pierwszej wersji projektu przewidziano kary dla powiatów za niedotrzymanie tych terminów – 100 zł za każdy dzień opóźnienia. Po konsultacjach społecznych zrezygnowano jednak z tego pomysłu.

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz zauważył, że w praktyce terminy te mogą być wydłużane w nieskończoność. Nowelizacja przewiduje bowiem, że nie wlicza się do nich „okresów opóźnień spowodowanych z przyczyn niezależnych od organu”. Dlatego parlamentarzysta zaproponował wprowadzenie do nowelizacji mechanizmu milczącej zgody – brak weryfikacji w ustawowym terminie automatycznie oznaczałby weryfikację z wynikiem pozytywnym.

Z zainteresowaniem do tej propozycji odniosła się posłanka PiS Anna Paluch, która zwróciła uwagę, że problem zbyt długiej weryfikacji jest bolączką geodetów już od wielu lat. Choć obecne propozycje wychodzą w tym zakresie wykonawcom naprzeciw, to może warto wprowadzić regulacje, które pozwoliłyby lepiej egzekwować te terminy. Milcząca zgoda może być dobrym pomysłem, bo sprawdza się chociażby w prawie budowlanym – podkreśliła posłanka.

Główny geodeta kraju Waldemar Izdebski negatywnie odniósł się jednak do tego pomysłu. Jak argumentował, w ten sposób do zasobu będą przyjmowane operaty, które mogą zawierać błędy, a problemy z tego tytułu najbardziej odczuje obywatel. Dodał, że wg statystyk GUGiK przeciętny czas weryfikacji to dziś około 10 dni, powiaty nie powinny mieć zatem większych problemów z przestrzeganiem proponowanych terminów.

Choć poprawka posła Sośnierza przepadła, poseł PiS Jerzy Polaczek zwrócił się do GGK, by strona rządowa jeszcze przemyślała, czy podczas II czytania nie wprowadzić do nowelizacji przepisów rozwiązujących ten problem.

O nowelizacji pod aplikację

Dobromir Sośnierz był jedynym posłem zgłaszającym poprawki o charakterze merytorycznym do nowelizacji Pgik, a przedstawił ich całkiem sporo. Większość nawiązywała do zarzutów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Geodetów, który twierdzi, że głównym celem tego projektu wcale nie jest usprawnienie procesu inwestycyjnego, ale dostosowanie przepisów do faktycznych możliwości iGeoMap/ePODGiK – systemu rozwijanego przez firmę Geo-System, której wieloletnim prezesem był obecny GGK Waldemar Izdebski.

Poseł Sośnierz zaproponował m.in. rezygnację z pomysłu, by deklarowany przez geodetę spodziewany termin zakończenia pracy nie mógł być dłuższy niż rok. Postulował także możliwość deklarowania w jednym zgłoszeniu więcej niż jednego celu oraz wykreślenie badania spójności podczas weryfikacji pracy. Z kwestii niezwiązanych z listem OZZG poseł zgłosił również poprawkę dotyczącą obniżenia opłat ryczałtowych o połowę oraz całkowitej likwidacji klauzulowania map. Wszystkie jego propozycje zostały jednak przez Komisję Infrastruktury odrzucone.

Projekt został przyjęty przez komisję przy 16 głosach za, 4 przeciw i 3 wstrzymujących się. II czytanie nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego wyznaczono na 12 lutego.

Jerzy Królikowski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do YY Jaki zawód przeczytaj PG tam niema słowa geodeta ?Nie ma zawodu. Administracja stworzyła struktury firm geodezyjnych w Starostwach i świetnie się żyje.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
P ŻYJĄ Z NAS WYKUPUJEMY ZASÓB GEODEZYJNY KOŃCZYMY PRACE PŁACIMY TO JEST CHORE NASZĄ CIEŻKĄ PRACE ZA NASZE PIENIĄDZE W PRZYSZŁOŚCI Z MŁODYCH NIKT NIE PÓJDZIE NA TEN ZAWÓD ZAWÓD BEDZIE WYMARŁY OPRÓCZ TEGO EGZAMINY ŻEBY ZDOBYĆ TO JEST JAK TOTOLOTEK NIE DO POMYŚLENIA TO INNY ZAWÓD BEDZIE MOZNA ZDOBYĆ SZYBCIEJ UPR NIŻ Z GEODEZJI ZAMIAST POMÓC TO ONI POSTAWILI NAM JAKO WYKONAWCOM WYSKĄ POPRZECZKĘ ZA WSZYSTKO PŁACIMY ......TO JEST WSZYTKO ŚMIESZNE CO ONI WYPRAWIAJĄ ŻYJĄ Z NASZYCH PIENIĘDZY....... W PRZYSZŁOŚCI ZAWÓD BEDZIE WYMARŁY............................
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
W drugim kwartale o wiedzę odnośnie GUGiKu wśród posłów zadba NIK po swojej kontroli. To będzie dopiero ciekawe.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
mhm a ja spokojnie czekam. Jak za pół roku nie zobaczę tego mitycznego geomapu we wszystkich powiatach to znaczy ze ozzg rzeczywiście minęło się z prawda. Zadbam wtedy żeby ci posłowie się o tym skutecznie dowiedzieli :)))
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
Właśnie oj przytarli nieco pana GGK posłowie a i OZZG widzę nieco zdenerwowało. A już pani poseł początkiem o ustawie komunistycznej wpakowała nowelizację i GGK na minę.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
. Nie bądź groteskowy, tylko pomyśl.Jak to zrobisz to zobaczysz wszystkie mechanizmy
 1 
odpowiedz zgłoś
oko Jak widzisz korzyść z tego dla nas wykonawców to wal. Po co ludzi dręczysz. Problem tylko w tym kto tu kogo atakuje a kto się broni. Kto ma narzędzia i wojsko za sobą a kto leci na czołg z szabelką. To nie ma nic wspólnego z uporem i błyskotliwością. Jakbyś chłopie z choinki się urwał.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
- Pana GGK trzeba podziwiać za upór i błyskotliwość. Ma chłop talent do polityki i umie to wykorzystać. Na swoje 5 minut ,czy robi to dla siebie czy dla kogoś innego nie ma to znaczenia. Nie beczcie i nie lamentujcie bo jest lepszy od was gamonie. A wy lepiej zastanówcie się jak to całe zamieszanie wykorzystać na swoją korzyść. Wbrew pozorom tą przegraną potyczkę można obrócić w wygranie wojny. Dalej wykonawcy myślcie.......
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
wrrr oczywiście już sprawdziłem i rzeczywiście jest tam ... zero adresów IP, dziękuję. Bajki wnukom na dobranoc się opowiada a nie na forum. Jak rozumiem, mechanika uderz w stół zadziałała?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
Geodeta wejdź sobie na wątek z czerwca 2019r dotyczący listu otwartego wszystkich organizacji i stowarzyszeń oprócz oczywiście SGP i sprawdź z ilu komputerów i dlaczego były to komputery Geosystemu i gugiku byli hejtowali sygnatariusze listu.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
ciekawa prawidłowość w*****ni wykonawcy siedzą na forum i piszą. A gdzie są ci niew*****ni? W pracy, pracują:) Miłego dnia zadymiarze, na szczęście nie stanowicie nawet połowy, a znaczną mniejszość. O czym na szczęście wszyscy wiedzą. Możecie mnie koledzy spokojnie zasypać 10 komentarzami z dwóch komputerów, śmiało.
 8 
 4 
odpowiedz zgłoś
Skrzywdzony Izdebski ... prawda go zaatakowała. Przestańcie obrażać GGK przy użyciu tak podłej metody jak przedstawianie faktów...
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
Głogów woj.dolnoslaskie minimum 30 dni. Po tym czasie mam negatywny protokół bo moja mapa jest nieaktualna o projektowane budynki. Teraz mam dac zgloszenie uzupelniajace na nową bazę Egib poprawić mapę i następne 30 dni. Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Pana Izdebskiego no i oczywiście posłankę Paluch. Macie powody do zadowolenia.
 1 
 11 
odpowiedz zgłoś
Czyli gdzie 10 dni słynne, che się powiedzieć ano w du...ie. GGK to nasz taki pinokio, nosek za każdym razem gdy wystąpi coraz dłuższy ma.
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
BGiK Warszawa Operat złożony 20.12.3019 protokół w dniu dzisiejszym oczywiście negatyw. A może by tak cicha zgoda po 30 dniach.
 5 
odpowiedz zgłoś
a jaki jest czas weryfikacji w warszawie może ktoś podrzuci bo podejrzewam że tam lata świetlne i to pod nosem samego GGK
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
- Pani Paluch na podkomisji powiedziała, że ona wie o tym że urzędnicy dorabiają, ale takie mamy państwo. Czy w ten sposób reprezentując państwo akceptuje taką formę korupcji.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Jacek To nie tylko jakaś pani w Legnicy i Pan w Dąbrowie ale w: Lublinie 30-60 dni i jeszcze innych gdzie czas weryfikacji jest dłuższy niż 10 dni.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Zgierz Weryfikacja wszystkich operatów 3.5 miesiąca.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
geoobserver jeśli już to Geo-System bo się nam tu niektórzy denerwują że nazwy firmy przepoczwarzasz :)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
oho zaczął się atak na Izdebskiego i Geosystem, dawać jazda z nimi! Zgłaszajcie miasta!
 7 
 3 
odpowiedz zgłoś
To, że chłop wyszedł ze wsi jeszcze nie oznacza, że wieś wyszła z chłopa...
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
Skoro tak pragniesz uścisku ręki GGK to wystartuj w jakimś konkursie GUGiK to nawet ci zdjęcie zrobią. Powiesisz sobie na ścianie nad statuetką, powodzenia.
 7 
 4 
odpowiedz zgłoś
Kultura i sztuka. Ktoś tu wspomniał o kulturze. Czy kulturalne było zachowanie pana Izdebskiego po zakończeniu obrad? Podawał rękę tylko posłom PiS innych omijał wzrokiem. To jest przykład kultury? Wyraźnie to widać na nagraniu.
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
Tak sobie pomyślałem o takim standardzie WFS który serwuje zamiast GML pliki map. Czy to nie byłoby piękne ?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
A co? Nie umi, bidula, zakodować w tym swoim Delphi do nauki "informatyki" w gimnazjum?
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Ja słyszałem że chce rozbudować GML dodając w polach komentarzy całe pliki map Geo-Systemu i zrobić z tego standard. Podobno to plotki ale kto wie.......
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
A tak zapytam przy okazji, czy ktoś coś słyszał, że Izdebski po wejściu w życie nowego prawa chce dokończyć dzieła rozporządzeniami i zlikwidować gml_a? Z kilku źródeł słyszałem takie plotki. Ktoś coś wie?
 5 
 8 
odpowiedz zgłoś
PiS czy Konfederacja to ludzie. Poprzez ludzi z tych partii oceniam partie a nie odwrotnie. Pani Paluch zbłaźniła się i nic tego mojego zdania nie zmieni. Pan Sośnierz wypadł bardzo dobrze i nic tego mojego zdania nie zmieni. I nie interesuje mnie w tym momencie jakie PiS czy Konfederacja mają "programy", które jak widać na załączonym obrazku po dojściu do władzy i tak nie są realizowane. W 2015 r. Pani Paluch mówiła, że tylko geodeta jest uprawniony do poświadczania aktualności mapy, że starosta nie ma tu nic do gadania. A co mówi dziś?
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
To Jacku znak czasów jakieś kilka lat temu potykałem się co chwila o ludzi pod różnymi nickami chwalących Geo-System, teraz Ci za pół roku będą kolejni. Ludzie muszą mieć jakiś wentyl bezpieczeństwa.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Jacek jesteś z SGP jesteś zadowolony masz prawo. Ja nie jestem zadowolony i też mam do tego prawo. Źle oceniam p.Paluch dobrze oceniam p.Sośnierza. Nikt nie zadał sobie trudu oprócz p.Sośnierza żeby chociaż przeczytać ten projekt. Żal i porażka polskiej demokracji.
 4 
 14 
odpowiedz zgłoś
Czechowice zapraszam do Czechowic - weryfikacja prawnych - do 3 miesięcy, przygotowanie materiałów - 1 miesiąc. Kto da więcej?
 1 
 11 
odpowiedz zgłoś
poniższy obraz dla przechodnia jest taki, że na geoforum siedzą sami zadowoleniu wyborcy Konfederacji, która ustami pana Sośnierza dba o interes geodetów. Natomiast każdy, kto zagląda tu dłużej wie, że masę poniższych, częstno poniżej krytyki, godności i kultury osobistej komentarzy ,,wyrzygują,, z siebie te sane 2-3 osoby. To pokazuje z jakim dystansem należy podchodzić do mediów społecznościowych, gdzie trolle wzorem onetu mogą zakrzyczeć zdrowy rozsądek i merytoryczną dyskusję. Od około pół roku tutaj nie da się normalnie dyskutować, bo zawsze wpadnie jeden z wymienionych pod zmyślonym nickiem i wrzuci Izdebski komuna Bierut Paluch złodzieje itd. Zaprawdę chciałbym zobaczyć jednego z tych Piszczków, Tarasińskich i Szczepaników przez 3 miesiące na stołku pani Paluch lub pana Izdebskiego. To byłoby nad wyraz pyszne.
 17 
 7 
odpowiedz zgłoś
Pani Paluch była jednocześnie za i przeciw. Ustnie opowiedziała się za milczącą zgodą, a zagłosowała przeciw. Sprytnie.
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
łaskawy geopomiarze pani POSEŁ Paluch nie podnosi ŁAP tylko rękę. Nie mierz wszystkich swoją miarą i używaj form grzecznościowych a może nawet ktoś ciebie kiedyś wysłucha.
 10 
 8 
odpowiedz zgłoś
NAS ci co piszą nas, piszą o łapach w górze itd sami wystawiają sobie świadectwo. Osobiście BARDZO się cieszę, że trafiłem do SGP, a nie do jednego z pomniejszych stowarzyszeń. Najprawdopodobniej wzorem AMWAY byłbym już spacyfikowany i nie miał własnego zdania i bazował na tym, że jakiejś pani w Legnicy nie przyjmują prac, albo jakiemuś panu w Dąbrowie robią problem, więc w całej Polsce tak musi być.
 13 
 7 
odpowiedz zgłoś
Proponuję aby geodetka Paluch spróbowała zrobić w dowolnym powiecie robotę. Izdebskiemu nie proponuję bo on nie ma uprawnień geodezyjnych. Niech Pani Paluch zrobi robotę a później niech głosuje. Zobaczymy jak łapę podniesie.
 4 
 12 
odpowiedz zgłoś
Miało być zafirmować Piszę z telefonu i słownik mi się włączył
 2 
odpowiedz zgłoś
U nas płaci się urzędnikowi w naturze. Trzeba tylko zreformować mu robotę. Nawet zwraca koszty ośrodka. Ludzki Pan.
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
Izdebski staje po stronie urzędów, bo z nimi jego firma robi interesy i to na urzędach zarabia i to urzędy w ramach wprowadzonej przez Izdebskiego spójności z bazami będą wymuszały kupowanie przez wykonawców programu Izdebskiego.
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
Ile u was kosztuje pozytywną weryfikacja od ręki? U nas od 100 zł wzwyż.
 4 
 13 
odpowiedz zgłoś
Ożarów M. Może należałoby sprawdzić kto to jest Małgorzata Rąbek, która prowadzi usługi geodezyjne i co ma wspólnego z pracownikiem ośrodka Marcinem Rąbek? Kto podbija roboty pani Małgorzacie?
 4 
 11 
odpowiedz zgłoś
Bo widzisz daj coraz bardziej pogłębia się podział na wykonawców i urzędników. Posłanka tak jak Izdebski stanęła po stronie urzędników, zagłosowała przeciw milczącej zgodzie, a tym samym zaakceptowała fakt, że weryfikację będą ciągnęły się w nieskończoność, korupcja będzie miała się świetnie a bezkarni urzędnicy będą nam wykonawcom śmiać się w twarz. Ta ustawa zdecydowanie spowolni proces inwestycyjny.
 3 
 13 
odpowiedz zgłoś
Myślę Fakt że kluczowe w tym jęku na geoforum jest określenie NAS. Kogo precyzuje owo NAS ? Albo może MNIE pod różnymi nickami.
 10 
 5 
odpowiedz zgłoś
zapraszam do Ożarowa, weryfikacja kilka dni. Nie ma co robić z 5 powiatów średniej krajowej. Jedni ciągną w dół, inni podnoszą do góry i średnia wychodzi 10 dni, z tym można się zgodzić
 16 
 4 
odpowiedz zgłoś
Posłanka Paluchówna zawiodła nas. Dała się omamić Izdebskiemu.
 1 
 12 
odpowiedz zgłoś
GGK na podkomisji grzmiał, że terminy zakończenia to 20, 50 lat. Na komisji doszedł już do 500 lat. Niech to ktoś zatrzyma!
 3 
 13 
odpowiedz zgłoś
HAHAH HAHAHAHA 10 DNI HAHAHHA :D
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
Izdebski zadowolony. Teraz jego program nareszcie będzie zgodny z prawem. Brawo Panie sosnierz. Dziękuję że Pan jest.
 3 
 16 
odpowiedz zgłoś
można się nie zgadzać z posłami konfederacji, ale wśród zebranych tylko Sośnierz zadał sobie trud i wysłuchał zdania i wniosków środowiska z zawodu na którym on sam sie nie zna, w przeciwieństwie do pozostałych, i takie zachowania powinny być oczekiwane od posłów.
 2 
 17 
odpowiedz zgłoś
Małopolska przeprasza za poseł Pluchową.
 13 
odpowiedz zgłoś
około 10 dni, nosz...mało z krzesła nie spadłem, miesiąc to minimum i na dzień dobry, a materiały do pracy jeszcze dłuuuuuuuuuuużej!
 2 
 11 
odpowiedz zgłoś
Nie rozumiem tych zachwytów nad Sośnierzem, jego sposób mówienia jest męczący i nudny, aż ciężko tego słuchać. Do tego chyba nie do końca ogarnia, bo myli się co chwila, zacina i najwyraźniej potrzebuje suflera co mu bez przerwy na uszko coś szepcze. Może po prostu zleciało sie tu kilku młodych fanbojów konfederacji ;)
 18 
 6 
odpowiedz zgłoś
Rzeczywistość Dlaczego ustawy mają się nijak do rzeczywistości. Wszyscy posłowie oderwani od rzeczywistości, poza jednym. A przecież wystarczyłoby gdyby ktoś lepiej kontrolował pracę urzędników, bo to co się tam dzieje, to totalna samowolka.
 2 
 14 
odpowiedz zgłoś
Weryfikacja Zapraszamy do Starostwa w Lublinie, gdzie weryfikacja trwa 30 dni a nie 10!
 15 
odpowiedz zgłoś
Kabaret Poseł Sośnierz, to co najwyżej pełnił rolę nadwornego błazna, z argumentami w jakie uzbroiło go PTG i OZZG. Ale przynajmniej było śmiesznie. Kartki mu się pomyliły i chwilami nie wiedział o czym mówi:-) Pomijam już mylenie pojęć geologia, geografia, geodezja - przecież to wszystko jedno:-)
 22 
 9 
odpowiedz zgłoś
PiS = KOMUNA z lat 50 tych. Jest mi wstyd za was "wybrańcy narodu".
 5 
 19 
odpowiedz zgłoś
Widać kto jak głosował i nie zapomnę wam tego. Posłanka Paluchowa niech przestanie mówić że jest geodetą bo wstyd nam tylko przynosi. Brawo poseł Sośnierz.
 6 
 22 
odpowiedz zgłoś
Pani Paluch dała popis niekompetencji. Ona nadal żyje w czasach głębokiej komuny. trzeba klauzulować, bo ona dawno temu też klauzulowała. Nie zna ustawy o pracownikach samorządowych. Jedynie Poseł Sośnierz tam myślał, a reszta dała się wydutkać Izdebskiemu.
 4 
 23 
odpowiedz zgłoś
RANCZO Fakt, że w niektórych starostwach tak długo się weryfikuje operaty jest absolutnie naganny, ale na litość... nie można wszystkich wrzucić do tego samego kotła! Z tego co czytam, nie potrafimy jako środowisko patrzeć obiektywnie na problemy geodezji. I nie powinno mieć tu znaczenia po której stronie jesteśmy - wykonawcy czy urzędnika. Trzeba, rozliczać, upominać źle pracujące ośrodki a nie psuć to co w większości w Polsce dobrze funkcjonuje.
 18 
 6 
odpowiedz zgłoś
weryfikacja w 10 dni - a to ci dobre . W tyle ani materiałów nie dostanę a przecież powinienem.
 2 
 18 
odpowiedz zgłoś
Pani poseł Paluch skąd ma pani informację że w starostwach pracują osoby o wysokich kwalifikacjach? Zapraszam do dowolnie wybranego ośrodka dokumentacji i sprawdzenie kto weryfikuje operaty i co ta wysoko wykwalifikowaną kadrą urzędników wypisuje w protokołach.
 5 
 29 
odpowiedz zgłoś
panie GGK skąd Pan ma takie informacje że przeciętny czas kontroli to 10 dni, zapraszam do ośrodków w Krotoszynie, Jarocinie ,Pleszewie (woj. wielkopolskie) to ponad miesiąc!!!!! A czasami i dłużej,
 5 
 27 
odpowiedz zgłoś
Właśnie tak nas władza traktuje. Jak pijakow. A każdy pijak to złodziej. O cześć wam panowie magnaci
 3 
 20 
odpowiedz zgłoś
Oooo gugiki jeszcze nie śpią? No tak nie śpi ktoś aby mógł spać ktoś.
 4 
 16 
odpowiedz zgłoś
karnawał trwa w najlepsze, ale jutro panowie proponuję przestać pić i wrócić na trzeźwo do komentowania.
 26 
 7 
odpowiedz zgłoś
Poseł Sośnierz jako jedyny przeczytał ten projekt że zrozumieniem.
 4 
 27 
odpowiedz zgłoś
Stalinowskie przepisy kontrola najwyższą formą zaufania. Poseł Paluch wstyd i hańba co pani dziś bajdurzyła. Pani poseł co się z panią stało? Zdradziła nas pani. Przykre. Więcej nie dam się nabrać
 5 
 27 
odpowiedz zgłoś
SKANDAL Co to za prawo i sprawiedliwość że popiera się prywatne interesy Izdebskiego i jego firmy? Co to za prawo i sprawiedliwość że jest oficjalne przyzwolenie na korupcję urzędniczą? SKANDAL. Panie Dobromirze jedynie pan jest dobrym i prawym człowiekiem.
 4 
 27 
odpowiedz zgłoś
Wnioskuję do SGP o przyznanie medalu dla Pani poseł Paluch za jej "zasługi " dla geodetów i geodezji.
 4 
 27 
odpowiedz zgłoś
Dziękuję Panie pośle Sośnierz. Jestem geodetą. Razem z żoną prowadzimy firmę geodezyjną. Obydwoje mamy uprawnienia. W naszym powiecie panuje zasada albo odpalasz dolę pani A.G. za gmla albo masz negatywny protokół. My nie odpalamy. Jak czytam ten projekt to widzę że będziemy musieli. Jedyny poseł który to widzi to Pan Sośnierz. A Pani Paluch to nawet pozwala na dorabianie przez urzędników. Bo to wysokiej klasy fachowcy i w urzędzie mało zarabiają. Boże kochany jakich czasów przyszło mi dożyć.
 4 
 35 
odpowiedz zgłoś
Wzruszyłem się troską GGK o jakość przyjmowanych do zasobu materiałów. Ciekawym gdzie Pan GGK był jak hurtem i dociskając kolanem zmuszano ośrodki do przyjmowania badziewia które nie wiedzieć czemu nazwano odnową operatu ewidencji gruntów przy wykorzystaniu zobrazowań fotogrametrycznych.
 5 
 32 
odpowiedz zgłoś
Pan Poseł Sośnierz wstawił się nie tyle za wykonawcami co za normalnością i przyzwoitością w działaniu państwa. Przecież skutki trwania w tych patologiach, w sensie materialnym, dotykają przede wszystkim obywateli i gospodarki. Koalicja PIS - KO - Lewica posłusznie głosowała według wytycznych z ministerstwa co było widać w przypadku posłów którzy może i sobie nawet coś podyskutowali, ale jak przyszło do głosowania, to patrzyli co im minister każe. No trudno się dziwić, znamy określenie "maszynki do głosowania". Jestem daleki od wyciągania wniosków o charakterze ogólnym ale tzw. opozycja (a przynajmniej KO i Lewica) wyraźnie pokazuje na co możemy liczyć jako wyborcy przekazując im władzę, a PIS na co możemy liczyć pozostawiając ich przy władzy. Na dalszą czołobitność wobec Nadzwyczajnej Kasty Urzędniczej rządzącej tak naprawdę państwem.
 7 
 34 
odpowiedz zgłoś
wideo z komisji https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/PlanPosKom.xsp?v iew=1
 7 
odpowiedz zgłoś
Koledzy o koleżanki wykonawcy zobaczcie jak stanowią prawo, które będzie decydować o naszym zawodzie. Cała hałastra podnoszących rękę, i nie rozumiejących co uchwalają posłów pis i jeden w opozycji, któremu się jeszcze chce. https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/PlanPosKom.xsp?v iew=1
 3 
 31 
odpowiedz zgłoś
Poseł Sośnierz z Konfederacji jako jedyny na tej sali odważył się powiedzieć,że "król jest nagi" i na głos powiedział o bolączkach geodezji! Bezduszna machina do głosowania w postaci posłów pisu wszystkie poprawki zmiotła, ale będziemy pamiętać, że choć jeden poseł stawił się za wykonawcami, jest nadzieja na przyszłość. A argumenty strony rządzącej i GGK - jeden wielki żal.....
 4 
 36 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje dla Dobromira Sośnierza! Dziękujemy.
 5 
 34 
odpowiedz zgłoś
Brawo Panie Pośle Sośnierz. Ktoś wreszcie powiedział PRAWDĘ. Pani Poseł Paluch sama przeciwko sobie głosowała, a Jej wypowiedzi to wstyd i żenada.
 6 
 35 
odpowiedz zgłoś
78 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS