wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-03| Geodezja, Prawo

Uprawnienia zawodowe: pytania egzaminacyjne 2019

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował listę pytań testowych i otwartych, z jakimi w zeszłym roku mierzyły się osoby chcące zdobyć uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii.


Uprawnienia zawodowe: pytania egzaminacyjne 2019 <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

GUGiK udostępnił dwa zbiory danych. Pierwszy zawiera 38 testów z pytaniami zamkniętymi, jakie padły na części ogólnej egzaminu. Przypomnijmy, że od listopada ub.r. z testem tym każdy chętny może zmierzyć się na stronie uprawnienia.gugik.gov.pl – baza ta składa się obecnie z ponad pół tysiąca pytań.

Osoby, które w części ogólnej poprawnie odpowiedziały na przynajmniej 41 z 60 pytań, przystępują do części szczegółowej. Składa się ona z 3 pytań opisowych, których tematyka jest dopasowana do zakresu uprawnień, o które się ubiega się kandydat – zbiór tych pytań (z podziałem na zakresy uprawnień, ale bez nr 6) również został opublikowany przez GUGiK.

Publikację tych dokumentów do końca stycznia każdego roku przewiduje rozporządzenie ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii. Na mocy tych przepisów udostępnia się również listę aktów prawnych, które są źródłem pytań na egzaminie pisemnym oraz ustnym.

Pobierz pytania z 2019 roku

Zestawy pytań z poprzednich lat można pobrać z Geoforum.pl w dziale Uprawnienia geodezyjne

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Polecę klasykiem https://link.do/2Rzxa
 3 
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS