wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-31| Geodezja, Przetargi

Powiat krakowski sporo dołoży do modernizacji EGiB

W przetargu na modernizację ewidencji gruntów i budynków Starostwu w Krakowie udało się rozstrzygnąć tylko 1 z 4 części.


Powiat krakowski sporo dołoży do modernizacji EGiB <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Prace modernizacyjne miały objąć jednostki: Wielka Wieś, Zabierzów, Mogilany oraz Kocmyrzów-Luborzyca. Z powodu braku chętnych udało się podpisać umowę dotyczącą jedynie Mogilan. Co więcej, wymagało to znacznego zwiększenia budżetu zamówienia. Pierwotnie starostwo gotowe było wyłożyć na tę część 0,9 mln zł, tymczasem wartość umowy podpisanej z firmą Geoprof z Krakowa sięgnęła 2,6 mln zł.

Zamówienie jest częścią projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu. Krakowskiego” o wartości 16,7 mln zł, współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

Dodajmy, że w ramach tego przedsięwzięcia już dwukrotnie ogłaszano przetarg na modernizację EGiB w Wielkiej Wsi oraz w Zabierzowie. Za każdym razem był on jednak unieważniany z powodu braku ofert. Z tego powodu w październiku 2019 r. starostwo zdecydowało się zawrzeć umowę na modernizację EGiB w Wielkiej Wsi w trybie „z wolnej ręki” – wartość kontraktu wyniosła 1,9 mln zł. Po tryb ten sięgnięto także w czerwcu 2019 r. w przypadku modernizacji w jednostkach Krzeszowice-obszar wiejski oraz Jerzmanowice-Przeginia.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
System działa znakomicie Tak zmyślnie skonstruowano system, że powiat musi wydać te pieniądze (unijne), a za wszystkie co zostało w tym pospiechu źle zrobione konsekwencje poniosą właściciele nieruchomości i częściowo starosta (wieczne skargi przez 10 lat). Wracamy na całego do zasad funkcjonowania jak w PRL, a biurokracja unijna w powiązaniu z naszą, krajową, działa jak w głębokim ZSRR. Szkoda ...
odpowiedz zgłoś
Może chociaż dostaną coś co przypomina zmodernizowaną ewidencję. Są miejsca gdzie po modernizacjach wykonanych na podzlecenie byle było, bez "zbędnego" wnikania, a później geodeta powiatowy nie może się ogonić od nieświadomie uszczęśliwionych właścicieli. I musi przejść taki chłam bo inaczej dofinansowanie szlag trafi.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS