wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-15| Geodezja, GIS, Przetargi

Rusza rozbudowa kujawsko-pomorskiego SIP

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisał umowę o wartości 14,5 mln zł na modernizację i rozbudowę swojego systemu informacji przestrzennej.


Rusza rozbudowa kujawsko-pomorskiego SIP <br />
Obecny geoportal województwa
Obecny geoportal województwa
Rusza rozbudowa kujawsko-pomorskiego SIP <br />
Schemat docelowego SIP-u
Schemat docelowego SIP-u

Kontrakt zawarto z firmą Comarch, która była jedynym uczestnikiem przetargu. To właśnie na jej oprogramowaniu (a konkretnie na rozwiązaniach przejętej przez niej firmy Geopolis) bazuje obecnie funkcjonujący SIP województwa. Dodajmy, że wartość umowy jest o 0,7 mln zł większa od budżetu zamawiającego.

Przetarg jest częścią projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”, w którym oprócz UMWKP uczestniczą także powiaty i gminy regionu. Do obowiązków wykonawcy będzie należało m.in. przygotowanie różnorodnych e-usług, w tym do:

 • udostępniania materiałów PZGiK,
 • udostępniania wypisów i wyrysów z EGiB i MPZP,
 • udzielania informacji z EGiB dla komorników,
 • składania wniosków o nadanie numeru porządkowego nieruchomości,
 • projektowania i uzgadniania planów zagospodarowania przestrzennego,
 • zgłaszania rozbiórki i robót budowlanych,
 • projektowania i uzgadniania planów organizacji ruchu,
 • tworzenia map tematycznych.

Zamówienie przewiduje również wdrożenie i rozbudowę systemów dziedzinowych SIP-u np. w zakresie: przeglądania danych 3D, zasilania centralnych baz GESUT, BDOT500, osnów, EGiB czy RCiWN, obsługi procedury planistycznej, wprowadzania zmian w MPZP i studium, a także prowadzenia ewidencji oświetlenia ulicznego czy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Ponadto do obowiązków zamawiającego będzie należało przygotowanie aplikacji mobilnych, które zaoferują użytkownikom smartfonów i tabletów takie funkcje, jak rejestrowanie współrzędnych czy szkicowanie. Częścią przetargu jest także integracja SIP-u z elektronicznym obiegiem dokumentów, zwiększenie bezpieczeństwa istniejących e-usług czy wdrożenie mechanizmów udostępniania otwartych zasobów danych ze źródeł publicznych.

Prace mają zostać wykonane w ciągu dwóch lat od podpisania umowy.

Dodajmy, że pod koniec ubiegłego roku w ramach projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” podpisano umowę o wartości 4,6 mln zł na rozbudowę wojewódzkiego geoportalu oraz uruchomienie serwisów mapowych w samorządach uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Prace wykonuje firma Comarch.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS