Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-04| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi, Software

Comarch kupił Geopolis

Comarch potwierdził swoje deklaracje z niedawnych listów intencyjnych i zdecydował się na przejęcie firmy Geopolis z Torunia – twórcy systemu geodezyjnego ERGO.


Comarch kupił Geopolis

W ramach przeprowadzonej 3 kwietnia transakcji Comarch nabył 100% udziałów w spółce Geopolis oraz przejął całość autorskich praw majątkowych do oprogramowania ERGO należącego do tej toruńskiej spółki. Comarch zobowiązał się ponadto dokapitalizować Geopolis. Łączna wartość transakcji wynosi 8,05 mln zł.

– W naszej ocenie informatyzacja administracji publicznej to obszar, który będzie się rozwijał bardzo dynamicznie, zwłaszcza w najbliższym czasie. My przygotowujemy się do tego już od wielu lat i budujemy na bazie naszej infrastruktury odpowiednie systemy, które wspomagają administrację w realizacji projektów cyfryzacji. Transakcja nabycia spółki Geopolis to duży krok w kierunku wzmocnienia pozycji Comarch w tym segmencie rozwiązań IT. Wyspecjalizowana kadra oraz dojrzały produkt oferowany przez przejętą spółkę pozwolą nam na rozbudowę portfolio Comarch, a w efekcie zdobycie nowych kontraktów – mówi prof. Janusz Filipiak, założyciel i prezes Zarządu Comarch SA.

Korzenie Geopolisu sięgają 2004 roku, kiedy to założona została spółka Gismatic zajmująca się realizacją projektów geodezyjno-kartograficznych. Jej flagowym produktem stał się system ERGO przeznaczony do prowadzenia 60 różnych urzędowych rejestrów danych przestrzennych. Pierwsze moduły tego rozwiązania powstały w 2009 roku, a pierwsze kompleksowe wdrożenie zrealizowano w Grudziądzu dwa lata później. W 2013 r. powołano Geopolis Sp. z o.o., która stała się właścicielem systemu ERGO.

Jak informuje Comarch, Geopolis zrealizował wdrożenia dla ponad 200 klientów z sektora administracji publicznej, wśród nich są m.in.: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z miejscowymi samorządami oraz starostwa powiatowe w Bielsku-Białej, Łukowie, Kłodzku.

Comarch jest z kolei jedną z największych spółek informatycznych w Polsce (założoną w 1993 roku), która ma na koncie kilka projektów z branży geodezyjno-kartograficznej. Była m.in. współtwórcą mazowieckiego Zintegrowanego Systemu Danych Georeferencyjnych i Mapy Zasadniczej (ZSDGiMZ), który miał być oferowany za darmo chętnym powiatom jako kompleksowe rozwiązanie do prowadzenia zasobu geodezyjnego. Do dziś system nie doczekał się żadnego kompleksowego wdrożenia.

Comarch stworzył także dla Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii pierwszą wersję aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Jakość tego oprogramowania budziła jednak sporo wątpliwości (była m.in. tematem wielu listów otwartych prezesa Geo-Systemu Waldemara Izdebskiego), co zmusiło Urząd do ogłoszenia przetargu na jej poprawę – prace te zrealizowała krakowska firma SmallGIS. Dla GUGiK Comarch realizował ponadto prace informatyczne związane z projektem Geoportal 2. Z kolei na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego spółka budowała „system informatyczny i system nawigacji szlaku konnego oraz monitorowania jeźdźca i konia w ruchu”, znany bardziej jako tzw. konny GIS.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS