wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-04| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi, Software

Comarch kupił Geopolis

Comarch potwierdził swoje deklaracje z niedawnych listów intencyjnych i zdecydował się na przejęcie firmy Geopolis z Torunia – twórcy systemu geodezyjnego ERGO.


Comarch kupił Geopolis

W ramach przeprowadzonej 3 kwietnia transakcji Comarch nabył 100% udziałów w spółce Geopolis oraz przejął całość autorskich praw majątkowych do oprogramowania ERGO należącego do tej toruńskiej spółki. Comarch zobowiązał się ponadto dokapitalizować Geopolis. Łączna wartość transakcji wynosi 8,05 mln zł.

– W naszej ocenie informatyzacja administracji publicznej to obszar, który będzie się rozwijał bardzo dynamicznie, zwłaszcza w najbliższym czasie. My przygotowujemy się do tego już od wielu lat i budujemy na bazie naszej infrastruktury odpowiednie systemy, które wspomagają administrację w realizacji projektów cyfryzacji. Transakcja nabycia spółki Geopolis to duży krok w kierunku wzmocnienia pozycji Comarch w tym segmencie rozwiązań IT. Wyspecjalizowana kadra oraz dojrzały produkt oferowany przez przejętą spółkę pozwolą nam na rozbudowę portfolio Comarch, a w efekcie zdobycie nowych kontraktów – mówi prof. Janusz Filipiak, założyciel i prezes Zarządu Comarch SA.

Korzenie Geopolisu sięgają 2004 roku, kiedy to założona została spółka Gismatic zajmująca się realizacją projektów geodezyjno-kartograficznych. Jej flagowym produktem stał się system ERGO przeznaczony do prowadzenia 60 różnych urzędowych rejestrów danych przestrzennych. Pierwsze moduły tego rozwiązania powstały w 2009 roku, a pierwsze kompleksowe wdrożenie zrealizowano w Grudziądzu dwa lata później. W 2013 r. powołano Geopolis Sp. z o.o., która stała się właścicielem systemu ERGO.

Jak informuje Comarch, Geopolis zrealizował wdrożenia dla ponad 200 klientów z sektora administracji publicznej, wśród nich są m.in.: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z miejscowymi samorządami oraz starostwa powiatowe w Bielsku-Białej, Łukowie, Kłodzku.

Comarch jest z kolei jedną z największych spółek informatycznych w Polsce (założoną w 1993 roku), która ma na koncie kilka projektów z branży geodezyjno-kartograficznej. Była m.in. współtwórcą mazowieckiego Zintegrowanego Systemu Danych Georeferencyjnych i Mapy Zasadniczej (ZSDGiMZ), który miał być oferowany za darmo chętnym powiatom jako kompleksowe rozwiązanie do prowadzenia zasobu geodezyjnego. Do dziś system nie doczekał się żadnego kompleksowego wdrożenia.

Comarch stworzył także dla Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii pierwszą wersję aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Jakość tego oprogramowania budziła jednak sporo wątpliwości (była m.in. tematem wielu listów otwartych prezesa Geo-Systemu Waldemara Izdebskiego), co zmusiło Urząd do ogłoszenia przetargu na jej poprawę – prace te zrealizowała krakowska firma SmallGIS. Dla GUGiK Comarch realizował ponadto prace informatyczne związane z projektem Geoportal 2. Z kolei na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego spółka budowała „system informatyczny i system nawigacji szlaku konnego oraz monitorowania jeźdźca i konia w ruchu”, znany bardziej jako tzw. konny GIS.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rraal nie rozumie. Ale o co chodzi, o dane przetargu czy linka do działających stron będących jego przedmiotem? A może te referencje były prawdziwe a ja bredzę na forum. To zaraz przepraszam. Intryguje mnie kto te referencje o wdrożeniach podpisał? Ja oczywiście wiem tylko udaję głupa.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
@Graal Suwałki - http://informa24.pl/przetargi/2135132 Sosnowiec - https://geoforum.pl/?page=news
 1 
odpowiedz zgłoś
Referencje. Jak to jest, że w przetargu w Koszalinie Geopolis (teraz Comarch) jako referencje podano Suwałki a tam nikt o Geopolisie nawet nic nie słyszał. Podobnie w Warszawie gdzie podparto się Sosnowcem. Kto odpowiada za podpisanie tych referencji. Gdzie kończy sie zabawa a zaczyna się odpowiedzialność karna. Gdzie wykluczenia z kolejnych przetargów? O co tutaj chodzi? Panowie do czasu!!!
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
wierzytelnosci Załoga wiedziała że to ostatnia szansa na odzyskanie wielomiesięcznych zaległości a klienci na obsługę serwisową za którą płacą.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
no ciekawe co na to klienci i pracownicy. Na pewno i jedni i drudzy dowiedzieli się z geoforum o faktach.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Strajk? jaki strajk? kto strajkował?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
obsługa serwisowa Czy strajk został zawieszony?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
A ESRI EWMAPĘ. W Poznaniu już się połączyli.
 4 
odpowiedz zgłoś
jakby geopolis kupiło Comarch o! To byłby njus! A tak, napompowali wartość i poszłooo. Nic szczególnego. Czekamy aż Asseco kupi geomatykę.
 5 
odpowiedz zgłoś
do poinformowanych rozumiem, że firme UNITEC też Comarch przejął?
 2 
odpowiedz zgłoś
@Kraken to Geopolis miał jakieś długi?
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
Geopolis Może na długi chociaż wystarczy.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
. Portfolio Comarchu porażające.....
 3 
 11 
odpowiedz zgłoś
deal roku to Olo i Pawlo zarobili trochę kasy! Mozna ich dodac do listy geodezyjnych milionerów:-)
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
14 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS