wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-08| GIS, Mapy, Przetargi

GUS szykuje nowe e-usługi dla przestrzennych danych statystycznych

Aż blisko 30 mln zł warte jest zamówienie Głównego Urzędu Statystycznego na budowę systemu informatycznego „Przestrzenne dane statystyczne w systemie informacyjnym państwa” (PDS).


GUS szykuje nowe e-usługi dla przestrzennych danych statystycznych <br />
Portal Geostatystyczny
Portal Geostatystyczny

Przetarg jest częścią realizowanego przez GUS „Projektu PDS” o wartości 35 mln zł, współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego celem jest udoskonalenie i poszerzenie funkcjonalności usług dostępnych obecnie w ramach Portalu Geostatystycznego oraz budowa nowych, zaawansowanych usług przestrzennych.

System PDS zapewni użytkownikom dostęp do danych i możliwość wykonywania wielowymiarowych analiz geostatystycznych, m.in. przygotowywania analiz w dowolnym podziale przestrzeni, np. zdefiniowanym przez użytkownika lub pobranym z zewnętrznych usług przestrzennych (WFS). Całkowicie innowacyjną usługą będzie prezentowanie danych i analiz w „dynamicznej” siatce podziału przestrzennego, niezależnej od podziału administracyjnego kraju i uspójnionej dla wszystkich krajów UE. Użytkownicy zyskają również możliwość łączenia danych własnych z dostępnymi danymi statystycznymi, a także geokodowania własnych obiektów o charakterze przestrzennym wykorzystywanych do analiz geostatystycznych.

Przedmiotem ogłoszonego właśnie przetargu jest przygotowanie 6 e-usług:

 • dostępu z urządzeń komputerowych do wynikowych informacji statystycznych zgromadzonych w Portalu z możliwością wykonywania zaawansowanych analiz przestrzennych oraz do danych i metadanych infrastruktury informacji przestrzennej;
 • dostępu z urządzeń mobilnych do wynikowych informacji statystycznych zgromadzonych w Portalu oraz do ich wizualizacji na mapach;
 • umożliwiającej zastosowanie eksploracyjnych analiz danych przestrzennych wykorzystujących informacje statystyczne udostępniane przez Portal;
 • umożliwiającej wykonanie analiz z zakresu modelowania geostatystycznego;
 • wspomagającej wzbogacanie treści własnych użytkownika o informacje i analizy geostatystyczne udostępniane przez Portal;
 • wspierającej aktualizację wybranych obiektów rejestru TERYT wraz z powiązanymi z nimi obiektami georeferencyjnymi.

Pierwsze dwie usługi mają być gotowe w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy. Pozostałe 4 – w ciągu 10 miesięcy, jednak nie później niż do lutego 2021 r. Przedmiotem zamówienia jest także przeprowadzenie szkoleń oraz świadczenie usług nadzoru autorskiego i asysty technicznej.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 695 tys. zł można składać do 14 lutego.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kto bogatemu zabroni budować wszystko od nowa, zamiast wykorzystać istniejące rozwiązania...
odpowiedz zgłoś
Wow To jest rozmach !!!
 2 
odpowiedz zgłoś
Niestety W kółko to samo - a moze warto byłoby współpracować i wykorzystać mega rozwiązanie prowadzone prze ggk ?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS