wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-23| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Piotr Gołuch doktorem habilitowanym

18 grudnia 2019 r. Rada Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nadała dr. inż. Piotrowi Gołuchowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport.


Piotr Gołuch doktorem habilitowanym

Podstawą nadania habilitacji była monografia pt. „Zastosowanie fotogrametrii jednoobrazowej w precyzyjnych pomiarach 3D wzajemnego położenia elementów monitorowanego obiektu”, wydana w 2019 roku przez Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Stopień doktora nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii (specjalność fotogrametria i teledetekcja) Piotr Gołuch otrzymał w 2002 roku na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu po obronie rozprawy pt. „Generowanie numerycznego modelu terenu dla symulacji przepływu wody w dolinie rzeki”.

W skład pozostałych osiągnięć Habilitanta wchodzi m.in. 7 publikacji w czasopismach z listy JRC, 49 innych artykułów naukowych, współautorstwo 6 monografii i rozdziałów w monografiach, udział w 10 projektach badawczych, kierowanie 10 projektami badawczymi uczelnianymi oraz kierowanie 7 projektami realizowanymi we współpracy z przedsiębiorstwami oraz agencjami rządowymi (np. Leica Geosystems, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego, Hydro-projekt w Gdańsku, Lesaffre Polska S.A.).

Dr hab. inż. Piotr Gołuch jest ekspertem w Międzynarodowej Komisji Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniami oraz brał udział we wdrażaniu Dyrektywy Powodziowej w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Był ekspertem w programie rządowym „Projekt Likwidacji Skutków Powodzi” w 1997 roku.
Habilitant jest autorem 95 referatów (w tym 22 wygłoszonych na konferencjach międzynarodowych), uzyskał 1 patent na wynalazek oraz złożył 12 wniosków o udzielenie patentu na wynalazki i 5 wniosków o udzielenie prawa ochronnego na wzór użytkowy. Odbył 3-miesięczny staż naukowy na Uniwersytecie w Gandawie (Belgia) w Laboratory of Hydrology and Water Management, otrzymał 14 Nagród Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, 6 Nagród Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Sprawował opiekę nad 103 pracami dyplomowymi (inżynierskimi i magisterskimi), nad studentami zagranicznymi od 2007 roku (program ERASMUS oraz ERASMUS+), pełni funkcję promotora pomocniczego w przewodzie doktorskim, recenzował artykuły naukowe w czasopismach z listy JCR, a obecnie sprawuje funkcję prodziekana ds. kierunku geodezja i kartografia w UPWr.

Źródło: IGiG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje! Fantastyczna wiadomość :) HABILITACJA należała się Panu Doktorowi jak mało komu! Życzę powodzenia w dalszych działaniach.

: Gratulacje.

:) Super, gratuluję Panu!

3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS