Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-12-23| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Piotr Gołuch doktorem habilitowanym

18 grudnia 2019 r. Rada Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nadała dr. inż. Piotrowi Gołuchowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport.


Piotr Gołuch doktorem habilitowanym

Podstawą nadania habilitacji była monografia pt. „Zastosowanie fotogrametrii jednoobrazowej w precyzyjnych pomiarach 3D wzajemnego położenia elementów monitorowanego obiektu”, wydana w 2019 roku przez Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Stopień doktora nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii (specjalność fotogrametria i teledetekcja) Piotr Gołuch otrzymał w 2002 roku na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu po obronie rozprawy pt. „Generowanie numerycznego modelu terenu dla symulacji przepływu wody w dolinie rzeki”.

W skład pozostałych osiągnięć Habilitanta wchodzi m.in. 7 publikacji w czasopismach z listy JRC, 49 innych artykułów naukowych, współautorstwo 6 monografii i rozdziałów w monografiach, udział w 10 projektach badawczych, kierowanie 10 projektami badawczymi uczelnianymi oraz kierowanie 7 projektami realizowanymi we współpracy z przedsiębiorstwami oraz agencjami rządowymi (np. Leica Geosystems, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego, Hydro-projekt w Gdańsku, Lesaffre Polska S.A.).

Dr hab. inż. Piotr Gołuch jest ekspertem w Międzynarodowej Komisji Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniami oraz brał udział we wdrażaniu Dyrektywy Powodziowej w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Był ekspertem w programie rządowym „Projekt Likwidacji Skutków Powodzi” w 1997 roku.
Habilitant jest autorem 95 referatów (w tym 22 wygłoszonych na konferencjach międzynarodowych), uzyskał 1 patent na wynalazek oraz złożył 12 wniosków o udzielenie patentu na wynalazki i 5 wniosków o udzielenie prawa ochronnego na wzór użytkowy. Odbył 3-miesięczny staż naukowy na Uniwersytecie w Gandawie (Belgia) w Laboratory of Hydrology and Water Management, otrzymał 14 Nagród Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, 6 Nagród Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Sprawował opiekę nad 103 pracami dyplomowymi (inżynierskimi i magisterskimi), nad studentami zagranicznymi od 2007 roku (program ERASMUS oraz ERASMUS+), pełni funkcję promotora pomocniczego w przewodzie doktorskim, recenzował artykuły naukowe w czasopismach z listy JCR, a obecnie sprawuje funkcję prodziekana ds. kierunku geodezja i kartografia w UPWr.

Źródło: IGiG


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama