wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-23| Geodezja

Od nowego roku lepsze warunki zdawania egzaminów na uprawnienia

Jak zapowiada GUGiK, od nowego roku egzaminy na uprawnienia zawodowe z zakresu geodezji i kartografii będą odbywały się w nowym miejscu.


Od nowego roku lepsze warunki zdawania egzaminów na uprawnienia

Dotychczas sesje egzaminacyjne organizowano w głównej siedzibie GUGiK, przy ul. Wspólnej w centrum Warszawy. Teraz zostaną one przeniesione do dzielnicy Wola, do budynku przy ul. Jana Olbrachta 94B, gdzie kiedyś znajdował się Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Jak zachwala nową lokalizację GUGiK, do dyspozycji uczestników postępowań będzie obszerny, nieodpłatny parking. Z kolei osoby wybierające komunikacją publiczną, będą mogły łatwo dojechać np. z Dworca Zachodniego (autobus 197). Ponadto od kwietnia 2020 r. w pobliżu zostanie otwarta stacje metra „Księcia Janusza”. Zdający część ustną egzaminu będą mogli oczekiwać w przestronnym, jasnym i cichym hallu. W niewielkiej odległości od obiektu znajdują się ponadto dwa miejsca, w których serwowane są niedrogie posiłki.

Kiedy egzaminy?

Główny geodeta kraju zatwierdził już terminy egzaminów na uprawnienia zawodowe w 2020 roku. Czterodniowe sesje obejmujące postępowania sprawdzające zaplanowano na:

 • 25-28 lutego,
 • 24-27 marca,
 • 21-24 kwietnia,
 • 19-22 maja,
 • 16-19 czerwca,
 • 28-31 lipca,
 • 25-28 sierpnia,
 • 22-25 września,
 • 27-30 października,
 • 24-27 listopada,
 • 15-18 grudnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Które organizacje zawodowe optują za zniesieniem uprawnień ? Z takim zapisem w statucie najlepiej ?

@#R Kluczem do zmiany tego stanu rzeczy jest jedność którą wyrazić trzeba zrzeszeniem się w organizacjach zawodowych. Poza SGP. A tak jak każdy sobie narzeka to niczego nie zmieni, i po powrocie do kraju będziesz nikim.

Brawo Geo Po co te cale uprawnienia? Zdobylem jakies tam doswaidczenie za geranica ale wedlug prawa nie moge wrocic i swiadczyc uslug w Polsce.

~Geo 100% racji. Trzeba przebudowy Ustawy pgik i zmiany organizacyjnej. Niestety, ale PRL ostał się w tym fachu i ma się dobrze. Bylejakość na każdym kroku, udawanie, kombinatorstwo. To tak po ludzku jest strasznie niesprawiedliwe. Nie ma nawet odważnych, żeby do gazet na urzędników nieuczciwych donosili. I tak się staczamy....W nowym roku, życzę dalszego upadku temu zawodowi, licznych poniżeń i ogromu biurokratycznego absurdu. Może to doda odwagi i zmotywuje do zmian.

... Obawiam się, że to nie czarnowidztwo ale niestety rzeczywistość. I to jest najbardziej smutne...

do Geo Oj Geo, udzieliła Ci się chyba zła pogoda, że wszystko widzisz na czarno. Może lepiej zająć się przygotowaniami do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Taki piękny czas... Zatem Wesołych Swiąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim na forum...

... Natomiast gdyby była odpowiedzialność geodety uprawnionego swoim majatkiem jak w każdym innym zawodzie...a to już inna bajka. Gdyby ośrodki były tylko od administrowania danymi i miały obowiązek je przyjmować od geodety uprawnionego, uznawać za święte dane pochodzące z pomiaru i w żaden sposób nie kwestionowac tych danych...a to już byłaby inna bajka. Niestety ten system odpowiada...tym co go tworzą. I tak ..firmy urzędników w powiecie poprzepisywane na matki, żony i kochanki. Urzędnicy należący do stowarzyszeń którzy mają jakiś tam wpływ na stanowienie tego prawa i zależy im żeby było tak jak w latach 80-tych, bo mają w tym interes i wogole nie zależy im na zmianach a wręcz przeciwnie, na tym żeby to prawo jeszcze bardziej zamacić i zamieszać, bo...w mętnej wodzie jak przysłowie mówi i rak ryba. No i mamy to co mamy. Taki młodzi ludzie jest niestety obraz naszego zawodu w Polsce (w bardzo dużym uproszczeniu).

... Spójrzmy na jakość danych prac geodezyjnych... Każdy robi co chce i jak chce, co powiat to inne wymogi. A najlepsze jest to, że w oddawanych pracach panuje fikcja i powszechne dorabianie danych. Kto z was nie przeliczał danych z pomiaru gps-em na tą himetrie, bo taki jest wymóg ośrodka dokumentacji? To ja zadam pytanie, na co komu taka geodezja? Obecnie operaty robi się tak, zeby odpowiadały wymogom inspektora w powiecie i często jest tak, że nie mają wogole odniesienia do rzeczywistości. Jakież to kuriozum, że ktoś sprawdza pracę polegająca na pomiarze terenowym zza biurka? Przecież w takiej pracy można zrobić wszystko, wszystko dorobić tak żeby pasowało wymogom inspektorów, które co powiat są różne. To znowu zadam pytanie. Na co komu taka geodezja? Każdy może to robić, nawet ciec spod budki z piwem i obawiam się, że właśnie tak jest w bardzo wielu przypadkach. Myślę się? To proszę o polemikę.

... Zresztą nie trzeba być wielkim guru ekonomii, żeby sobie to uświadomić. Przeliczcie sobie roboczo-godzine pracy geodety np. przy wykonywaniu mdcp, gdzie koszt tej mapy w niektórych rejonach kraju wynosi mniej niż 600 zł. Odejmijcie od tego koszta materiałów,podatek, uwierzytelnienia, paliwo, sprzęt, dojazd do ośrodka i klienta i wyjdzie, że wasza roboczogodzina pracy wynosi mniej niz roboczo-godzina pracy ciecia na budowie. I tu właśnie jesteśmy. Póki nie przywróci się rangi geodety uprawnionego, który jest wolny od administracji i do zasobu przekazuje tylko szkic i współrzędne z pomiaru i za to ODPOWIADA,a resztą zajmuje się ośrodek, poty będzie tak jak jest i jeszcze gorzej. Obecnie każdy może robić geodezje, nie jest to zawód regulowany, a uprawnienie jest tylko po to żeby podbijać pieczątkę. Póki nie będzie odpowiedzialności za wykonane zadania to proces destrukcji zawodu będzie się pogłębiał aż w końcu sam zawód sięgnie dna,co już widzimy.

... No nie wiem "-haha", czy tyle zarobisz w geodezji co doświadczony operator wózka widłowego. Szusuj na ogłoszenia o pracę i porównaj sobie gdzie dzisiaj znajduje się geodezja w Polsce. Jesteśmy w ciemnej d...pie, a najgorsze jest to jak mawiał klasyk, że zaczynamy się w niej urządzać i to nam wogole nie przeszkadza. Ot i dlaczego tak jest w zawodzie. Prostota sama w sobie.

Dojazd Raczej trudno będzie dojechać autobusem 197 do starej siedziby Codgik, ani on tak nie dojeżdża ani nie będzie koło dworca zachodniego, proponuje spróbować podjechać z ronda zesłańców syberyjskich 167

do ~Geo Pomyliłeś fora. Szusuj na *ttps://wozkiwidlowe.com.pl/forum/ :)

... Byle było komu zdawać. Obecnie coraz mniej ludzi chce zajmować się tym zawodem, a wymagania egzaminacyjne ciężkie. I nie dość że ciężkie, to w obecnym czasie te uprawnienia są wogole nieważne i służą tylko podbiciu pieczątki. I tak ten kto chce może robić co chce i nie ma za to żadnej odpowiedzialności. Więc jaki jest sens takich uprawnień? Już lepiej na wózek widłowy kurs zrobić. Lepsze po tym zarobki.

Tfu cholerka prawu gospodarza uchybilem ładniejszych chłopaków od GGK nie będzie. Przed wyjazdem zrobimy selekcję żeby nie urazić gospodarza. :)

Będą i gitare przywiezim i kiełbaski popieczemy, a i coś mocniejszego sie znajdzie to czlonkowie komisji podpowiadają o inwarach, taśmach, dalthach, theo i jak to się kiedyś geodezję robiło kreską i piórkiem. Wesolych świąt codgiczko ;)

harcerz zapraszamy z całym hufcem, trawnika u nas dostatek. A będą jakieś ładne chłopaki?:)

A czy będzie można biwakować na trawniczku obok? Namiot, miejsce na ognisko, udostępnienie natrysku w mieszkaniu służbowym i dopiero będzie wygoda i przygoda.

Jo zem rzekl tak Fajna opcja z tym parkingiem. W centrum nie dosc ze parkometry to i nie ma gdzie postawic

czy tylko mi wydaje się, że to jeden z mniej opłacalnych egzaminów Państwowych? Uprawnienia elektryczne do 1KW mają większy sens:/

egzamin To coś dla geodetów - parking za darmo i tanie obiady. Jeszcze tylko tani nocleg... ehh

20 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS