wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-20| GIS

Sieci najwyższego napięcia w Geoportalu

W ramach współpracy z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi w serwisie Geoportal.gov.pl opublikowano warstwę prezentującą lokalizację stacji elektroenergetycznych oraz linii najwyższego napięcia.


Sieci najwyższego napięcia w Geoportalu

Znajdziemy ją w grupie „Dane innych instytucji” pod nazwą „Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.”. Zasób ten można także przeglądać w usłudze WMS dostępnej pod adresem https://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/PSE.

Dane pochodzą z zasobów PSE S.A. i będę aktualizowane w cyklu kwartalnym – zapowiada GUGiK. Ich publikacja jest efektem porozumienia podpisanego z GUGiK na początku listopada br.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ABW śmiechy chichy Argument o ABW zwalił mnie z nóg. Te dane są w BDOT10k, w OSM (nawet panowie z Elektrody mapowali te linie), można je znaleźć na stronach operatorów. Listy adresy wszystko, od dawna jest w sieci, sam taką mapę mam i co?

Aktualność danych Dane chyba nie do końca aktualne, bo w powiecie bytowskim brak jest nowej linii a na mapach jest stara, która została już rozebrana.

- a tak poważnie , lekarze, adwokaci, architekci,wszystkie wolne zawody a nawet płytkarze czy malarze śmieją się z głupoty "geodetów" z ich naiwności i co zgrozo , chęci pokazywania jeden drugiemu,że jest mądrzejszy.

- Ponieważ jak wiemy każde starostwo ma aktualne dane o atrybutach pkt granicznych, proponowałbym stworzyć wms , gdzie każdy "Kowalski" mógłby zobaczyć , czy nieruchomość spełnia standard czy nie, Bo jeżeli nie, to zlecił by "geodecie" pomiary celem ich aktualizacji. ps moja działalnośc jest na II piętrze i płacę tak jak chce system podatki. Firmę mam w bloku na osiedlu bo idę frontem do "klienta". Każdy wie ,że tu najłatwiej o niego. Podstawowoe zasady marketingu...

czekam na kolejne wdrożenie Pamiętam, jak kiedyś robiłem pewną pracę w ośrodku, gdzie mieli oprogramowanie Geosystem-u, że po zalogowaniu widziałem na mapie zakresy zgłoszeń innych prac. Skoro już musimy zgłaszać roboty, bo to podobno ważne dla interesu publicznego, to niechże zawartość zgłoszeń i zakresy będą w centralnej bazie geoportalu, z historią zmian zakresu i celu pracy oraz zasięgu, datą rozpoczęcia pracy itd. Wtedy mieli by także właściciele działek jasność, kto ma prawo wchodzenia na ich grunty jako wykonawca pracy geodezyjnej. Widzę wiele zastosowań, np. dla studentów ekonomii i marketingu na prace dyplomowe. Analiza, jak całkowity brak reklamy niektórych jednoosobowych firm, zlokalizowanych gdzieś na III pietrze w bloku, do których nawet trudno znaleźć numer telefonu w internecie, jest nieproporcjonalny do ilości obsługiwanych zleceń określonego typu albo gdzie zlecającym jest organ publiczny będący lub nie organem służby geodezyjnej. Tak, to by mogła być bardzo pouczająca funkcjonalność geoportalu

- geoportal to swoista obligatoryjna forma pasożytnictwa, biorąc pod uwagę rzeczywistośc w Polsce.

@komentujacy Geoportal to uosobienie geodezji. Idzie nowe, czas na zmianę sposobu myślenia i działania.

Brawo Leszku Już rozumiesz "Integrację" - zrobiłeś wielki postęp. Dalej pracuj nad sobą, to niedługo zrozumiesz i inne rzeczy.

Hura nowe dane uwolnione! To nie GUGiK tylko GGK, to po pierwsze. Poza tym niech mi ktoś wyjaśni po co to i komu jest do czego? Jakoś sobie nie umie wyobrazić bym codziennie rano zaglądał na geodportal.gov.pl gdzie są energetyczne sieci najwyższego napięci. Jeszcze jedno niepotrzebne działanie Głównego. Jakoś mnie to najzwyczajniej w świecie wali... Integracja, rozumiem potrzebna ale tylko potrzebnych rzeczy. A to? Zwyczajna hucpa zabieg PR obliczony na to by wyrobić u Rządzących opinie ile to zrobił p. Izdebski. A ja się pytam, kiedy Pan zacznie coś cokolwiek robić dla Geodezji? A nie tylko wszystko psuć i gromadzić i przetwarzać śmieci.

Kocham Pana... ..Panie Sułku.

i gdzie dobro Rzeczypospolitej, gdzie interesy naszej branży, dla przypomnienia, geodezyjnej?

a w takim razie skąd są na jakichkolwiek mapach, skąd ta baza, kto je pomierzył bez zgłoszenia pracy, czy metoda pomiaru była zgodna ze standardami? Jeśli nie, to czy ja też tak mogę "mierzyć? Bo wiem, że jak trafię na taką sieć w pasie 30m od inwestycji mojego klienta, przy okazji mdcp, to będę musiał to pomierzyć z wszelkimi szykanami. Od jakiej wielkości firmy niczego nie trzeba zgłaszać i można robić ortofotomapki albo skanowanie laserowe poza standardami?

. To była oczekiwana i potrzebna funkcjonalność, której realizacja jest możliwa dzięki szynie usług zsin/Geoportal itd.

Jeśli nie są wynikiem prac geodezyjnych to nie pochodzą. Co w tym dziwnego ?

a nikogo nie zastanawia, dlaczego dane nie pochodzą z bazy GESUT? Nie są nią objęte, czy co? Czy ja, też przedsiębiorstwo, podobne do PSE Spółka Akcyjna tylko mniejsze, też mogę sobie prowadzić własne bazy i nie przekazywać informacji o nich do mapy zasadniczej? A może teraz starostwa mają sukcesywnie pisać wezwania o dostarczenie inwentaryzacji tych sieci, jeśli nie ma ich w bazie GESUT?

Ustawa definiuje różne poziomy danych wrażliwych ktorych ujawnienie może zaszkodzić Państwu. Tajne to dość wysoko. Wystarczy że byłyby zastrzeżone żeby podlegać pod sankcje. A to nadaje kierownik urzędu. Oczywiście nie ma sensu chronić tego co jest ogólnie dostępne gdzie indziej.

bo nie jesteś pierwszy z podobnym tematem i zabrzmiało to jak kolejny komentarz z serii, że terroryści tylko czekają na dane GESUT, by zaatakować najbliższy wychodek. Natomiast co do meritum - a z jakiego to powodu ABW miałoby tu coś do powiedzenia i czemu im zawracać głowę każda mapką? Jeśli byłyby to informacje tajne, to już by miały odpowiednia klauzulę i wtedy się ich nie publikuje i odpowiednio chroni.

W moim poście ... niczego nie było ani o terrorystach ani o uwalnianiu sieci tylko o zasadzie, czy ocena tego co wolno publikować a czego nie wolno ze względu na bezpieczeństwo Państwa należy do GGK czy do instytucji, w której, jak sądzę są od tego specjaliści? Jak rozumiem np. na ortofoto wszystko widać ze szczegółami? Na Google też pewnie mamy wszystko widoczne. czytajcie ze zrozumieniem proszę zanim coś napiszecie.

rozpacz czarna rozpacz jak się czyta niektóre komentarze typu: dlaczego gugik/powiat/inna instytucja publikuje jakiekolwiek dane dla terrorystów? Normalnie 5G i antyszczepionkowcy to amatorzy przy tym.

97% Szybko! Zgłoś do ABW Open Street Map, bo tam te sieci już są. Może zdążą ich zamknąć, zanim terroryści się o tym dowiedzą.

Ja się tak zastanawiam... Czy jak nasz GGK tak uwalnia i uwalnia te dane, to czy to jest konsultowane/opiniowane przez ABW np.?

21 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS