wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-09| GIS, Teledetekcja

Warszawa publikuje nowy fotoplan

W serwisie mapowym Urzędu m.st. Warszawy opublikowano zdjęcia lotnicze miasta wykonane na początku kwietnia br.


Warszawa publikuje nowy fotoplan <br />
Budowa południowej obwodnicy Warszawy na Ursynowie
Budowa południowej obwodnicy Warszawy na Ursynowie
Warszawa publikuje nowy fotoplan <br />
Kolumna Zygmunta
Kolumna Zygmunta

Podobnie jak zeszłoroczny fotoplan, dane przygotowano w rozdzielczości 8 cm. Zdjęcia lotnicze na jego potrzeby pozyskano w dniach 3-4 kwietnia z pułapu 1800 metrów. Ze względu na wysoką zabudowę centrum miasta pokryto dodatkowymi szeregami zagęszczającymi, tak aby uzyskać efekt jak najmniej przechylających się wysokich budynków.

Opracowanie fotoplanu z tego i ubiegłego roku było przedmiotem umowy podpisanej przez warszawski ratusz z firmami MGGP Aero oraz OPEGIEKA Elbląg. Jej wartość to 824 tys. zł.

Gdzie można zobaczyć nowy fotoplan?

Tegoroczne zdjęcia lotnicze można przeglądać jako warstwę podkładową we wszystkich modułach warszawskiego serwisu mapowego – wystarczy w prawym górnym rogu kliknąć przycisk „zdjęcia”. Ponadto w module „Warszawa historyczna” możemy porównać nowy fotoplan ze starszymi zdjęciami lotniczymi miasta, nawet z 1935 roku.

Nowe opracowanie możemy również podpiąć do aplikacji GIS-owej lub innego serwisu mapowego dzięki usłudze WMS (http://wms.um.warszawa.pl/serwis)

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
lodzermensch gdyż brak jest konkurencji, zapewne na opóźnienia mają także wpływ przepisy, jakieś utajnianie albo inne takie. Może ktoś z MGGP ujawni harmonogram wykonania takiego opracowania.
odpowiedz zgłoś
Dlaczego Możemy zobaczyć ortofotomapy dopiero zimą ze zdjęć które były robione w kwietniu Podobnie było w Łodzi gdzie zdjęcia były opublikowane dopiero późną jesienią
 3 
odpowiedz zgłoś
czy się czepiasz niestety to jest jakaś tragedia. pół informacji ginie, bo budynki się kładą. Wyłączam to i patrze na orto z geoportalu - mniej aktualne, ale czytelne. To co zrobiono to woła o pomstę do nieba.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
współrzędne 5801097.6;7494996.6 lub 52.343292;20.926579
 3 
odpowiedz zgłoś
zrzut ścieków? intrygujące miejsce znalazłem, ciekawe czemu ekolodzy nie zauważyli jeszcze tego zrzutu cieków który trwa od dobrych kilku lat http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=m apa_historyczna
 1 
odpowiedz zgłoś
ostatnie podejście nie wiem czemu blokuje linki - ostatnie podejście: https://tiny.pl/tknxp
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
link po pl należy dodać:
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
jeszcze raz link https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?loc ale=pl
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Chyba coś nie wyszło... "... pokryto dodatkowymi szeregami zagęszczającymi, tak aby uzyskać efekt jak najmniej przechylających się wysokich budynków" - https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?loc ale=pl
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS