wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-04| Geodezja, Prawo, Ludzie

Krzysztof Szczepanik m.in. o dorabianiu i debacie, której nie będzie

W ubiegłym tygodniu prezes Stowarzyszenia Geodeci Ziemi Piotrkowskiej Krzysztof Szczepanik udzielił wywiadu telewizji internetowej wRealu24.


Krzysztof Szczepanik m.in. o dorabianiu i debacie, której nie będzie

Rozmowę przeprowadził dr Tomasz Nałęcz (m.in. były dyrektor ds. geoinformacji w PIG) i dotyczyła ona m.in. nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego, listu otwartego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Geodetów do premiera, a także problemu wykonywania prac geodezyjnych przez pracowników administracji.
Zapytany o debatę w tej sprawie, która, jak poinformował kilka dni wcześniej GUGiK, nie odbędzie się z powodu braku obiecanych materiałów, Krzysztof Szczepanik odpowiedział: „Materiały były już wcześniej dostarczone”. Wymienił też kilku urzędników na kierowniczych stanowiskach, których dotyczy problem dorabiania.

Wywiad w telewizji wRealu24

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wucefan naprawdę? zrobiłeś z siebie #$%!!a pod innym nikiem, a teraz udajesz, że to o kartofle chodzi? Luudzie, naprawdę nasza branża schodzi na psy.

WSZYSCY ludzie sowieccy potępiają zaczinszczika-Stiepanika i jego kontrrewolucyjną agitację!

oho konkurs na dzbana tygodnia wygrywa wucefan

Testosteren ma jednak kilka zalet. Jakich? Zapytajcie swoich ładniejszych koleżanek. Ewentualnie tych drugich których nie wysyłacie do kartofli. Nie kumam co jest uwłaczającego w ich obieraniu? Obrałem ich w życiu pewnie z tonę albo lepiej i czapka mi z głowy nie spadła.

Niech się wezmą do pracy jak WSZYSCY ludzie sowieccy!

do georgia i Ania dziękuję za reakcję. Na każdym kroku spotykam się z paternalistycznym podejściem kolegów po fachu. Albo wyzywają od gęsi, albo zapraszają na kolanka. A tutaj powiało testosteronem rodem z harcerskich apeli - Bóg Honor Ojczyzna itd, a w domku stara szoruj obierać ziemniaki. Prawacy wyklęci.

ichaaa tragedia boshe, jakim trzeba być tępym dzbanem, żeby napisać tekst o obieraniu ziemniaków przez kobietę w kuchni. Współczuję rodzinie - o ile istnieje - bo to jest jakieś ostatnie stadium rozkładu relacji

icchaaa dziękuję za potwierdzenie mojego przypuszczenia:) To chyba tyle w temacie rozmowy z argumentami. Jak sądzę, nie masz żony, bo nie wiem czy jakaś by chciała takiego zakompleksionego pseudo-samca, co ją wysyła do kuchni. Życzę zdrowia, też psychicznego!

do georgia a co nie można zgłaszać prac geodezyjnych z dłuższym terminem niż 5 lat. A GGK musi być gość z Wawy, co masz do pipidówy, Pan Szczepanik przynajmniej zna się na wykonywaniu prac geodezyjnych czego nie można powiedzieć o obecnym GGK i innych z GUGiK, tak więc przestań p...olić tylko weź się za obieranie ziemniaków do obiadu, bo tam jest twoje miejsce w kuchni.

łoj kurak zdecydowanie lepiej, gdyby gugikem zarządzał jakiś chłopek-roztropek z Piotrkowa czy innej pipidówy, który nie ma bladego pojęcia o niczym więcej poza taśmą stalową i wkopaną butelką. Jestem przekonana, że gdybyśmy dali popracować Pani Grażynie jeszcze 2 lata to nie byłoby czego zbierać, a tak jedyne co złego niektórzy mogą sobie powiedzieć, to najwyżej pogardłować w realu24. Rozumiem ich flustracje i fluktuacje, itd itp, ale niech się wezmą do normalnej pracy tak jak 99% geodetów, a nie tylko występy medialne, przewodnictwo i próby załatwiania sobie przepisów pod siebie. Jeśli Pan Szczepanik jest kryształem to niech potwierdzi tu w komentarzach, że np. nie zgłasza prac z terminem zakończenia dłuższym niż 5 lat.

Szkoda, że Krzysiek nie powiedział o bezpośrednich powiązaniach z biznesem geodezyjnym osób z pierwszego szeregu. Samego GGK i osób z jego bezpośredniego otoczenia. Dla nas geodetów, to są oczywiste fakty ale wywiad trafił dla osób spoza środowiska które zapewne nie wiedzą, że GGK uczyniono z aktywnego, w momencie wyboru, właściciela firmy funkcjonującej na rynku oprogramowania geodezyjnego a i osoby z pierwszego garnituru GUGiK mają bezpośrednie związki z sferą biznesu geodezyjnego. Można dyskutować czy jest to zabronione prawem ale nie da się zaprzeczyć, że z całą pewnością rodzi to poważne zagrożenia dla bezstronności tych osób w obszarze sprawowanej władzy. Jeśli do tego dołożyć ocenę metrytoryczną działania tych osób, w czytelny sposób broniących obecnego systemu, sprzyjającego biznesowi z którym są związania, to logika powiązań jest nieubłagana. W GUGiKU siedzą lisy wyznaczone przez polityków do pilnowania kurnika. No i kurnik wygląda tak jak wyglądałby kurnik zarządzany przez lisy.

Szczepanik Chyba ptg trafił się najgorszy prezes. Ale jakie stowarzyszenie taki prezes.

@ Pierwsza z planowanych podwyżek z 30 zł na 100 zł to słuszny kierunek. Kwestią dyskusyjną jest wprowadzenie opłaty weryfikacyjnej oraz daniny geoinformacyjnej. Oczywiście z koniecznością zakupu 5-5 programów geodezyjnych nikt już nie polemizuje.Takie są wymogi ośrodków plik .emu, giv , map, kcd i co tam jeszcze?

Szczepanik kto to jest A tak naprawdę to kim jest ten Szczepanik?. Może kandyduje do jakichś władz? bo tak się rozochocił, że aż oczy bolą patrzeć. Przecież to człowiek rodem z PRL-u. Miał już szansę za komuny, ale nie wykazał się niczym. Dlatego koledzy się na nim poznali. Teraz robi rozgłos wokół własnej osoby, może dzisiaj pozwolą mu dojść do "żłoba". Wydaje się że sztandar pewnej organizacji już wynieśli a tu co chwila pojawia się jakiś aparatczyk, co nic dobrego dla geodetów nie robi.

PRAWDA O co wam chodzi?.Przecież Pan SZCZEPANIK w wywiadzie mówi prawdę.Czyli prawda w oczy kole.

geod chyba jednak nie był idealnym, skoro wybrali idealniejszego

@ Pan Szczepanik to człowiek spostrzegawczy, wie że w geodezji już nie da się funkcjonować co najwyżej wegetować. Robi słusznie że ewakółuje się z geodezji. Nie można go porównywać z Nałęczem. Nałęcz tym wywiadem wystawil sobie recenzję ze byl by wprost idealnym kandydatem na GGK

wyiad szczepanik Pan Szczepanik i Pan doktor to tez Sp.zo.o. .jeden startował na geodetę kraju drugi prze do polityki, Dla geodezji nic nie zrobili.

?? a kto to jest ten szczeponik???

powiadomiłem wątrobę ale przekierowała mnie na koniec jelita grubego. Podobno tam sprawa trafiła.

swietny wywiad. takich ludzi jak Szczepanik nam potrzeba. Polska geodezja to komunizm w czystej postaci. a do tego ci "geodeci" po szkołach poziomowania mopa.

@ GGK nie podszedł by do debaty. Po tym wywiadzie GGK powinien złożyć rezygnację.

??? Dlaczego odpowiednie organy nie sa jeszcze powiadomione?

v To prawda, sprawy o zniesławienie nie zawsze są szybko załatwiane, ale co się odwlecze to nie uciecze.

@ W mojej ocenie należy wstrzymać debatę do momentu roztrzygniecia spornych kwestii przez odpowiednie organy państwowe w tym CBA, CBŚ. Dajmy tym organom spokojnie wykonać swoją pracę. Dopóki nie zapadną w tych bulwersujących sprawach wyroki sądu to bohaterowie afery są niewinni w świetle obowiązującego prawa.

a Wam #$%!!oły trzeba dużoooo papieru oj dużo wiecie do czego

i do tej debaty trzeba kisielu. Dużo kisielu. Walka bez kisielu nie ma sensu.

Potrzeba debaty. Debaty pomiedzy Panem Szczepanikiem jak reprezentantem geodetów uciskanych i GGK.

a Pan Panie WI co zrobił dla Nas geodetów bezpośrednio wykonujących pracę w terenie od ostatniego wystąpienia dobrego oczywiście Pan się pochwali jakie ma Pan osiągnięcia w tym temacie

Aj Aj Redakcja zapomniała napisać, że pan dr Tomasz Nałęcz (m.in. były dyrektor ds. geoinformacji w PIG) jest również byłym niedoszłym kandydatem na prezesa GUGIK, gdzie przegrał z obecnym GGK. Czy to miało wpływ na dobór gościa? Na pewno wpływ na dobór miała nadzieja na zwiększenie zasięgów tak jak to czynią wszystkie podmioty medialne. Tylko chleb i igrzyska moi drodzy. A redakcja powinna w ramach rozwinięcia tematy zrobić nowy wywiad z panem Szczepanikiem i zapytać: co zrobił od ostatniego wywiadu? Czy jego postulaty są spełnione? I przepraszam panie analfabeta, ale nie jesteś taki wyjątkowy i nie jeden w Polsce masz takie nazwisko.

Piotrków Trybunalski Piotrków Trybunalski przeprasza całe środowisko za to zamieszanie.

@ Szanowni Państwo, Jeśli doniesienia Pana Szczepanika potwierdza się w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej przez urzędników państwowych oraz w zakresie próby procesowania ustawy w sposob, ktory miałby przynieś wymierne korzyści jeden stołecznej firmie to mamy tu doczynienia z kolejna afera w naszej branży. Oczywiście wyciąganie teraz konsekwencji było by dalece nieodpowiedzialne.Z cała pewnością musimy zaczekać na ustalenia służb w tym zakresie. Oczywiście w zakresie omawianych afer są poważne obawy o matactwa dlatego służby powinny rozważyć k możliwość skorzystania z przyznanych im uprawnień w tym zakresie. W chwili obecnej wydaje się być słuszne wprowadzenie komisarza do GUGiK oraz powołanie specjalnej komisji śledczej, której zadaniem by było ustalenie czy jest choć jeden powiat w Polsce w którym w ośrodku geodezyjnym nie ma tzw "krystalicznego" Mariana.

Proroctwo Hej wykonawcy geodezyjny czyżby koniec waszej branży?

Szczepanik Niech się spiewem zajmie a nie geodezją. Taki ładny ma głos i lubi się w telewizji pokazywać

Po pierwsze, to nie podpisu się nie swoim nazwiskiem, tym bardziej jeśli jest to znane nazwisko w środowisku geodezyjnym. Po drugie to jak ci nie wstyd porównywać czyjeś wypowiedzi to przedszkolaka używając słów których nie rozumiesz. Nie "okłada" tylko ogłada. Żenada!

CałA prawda No tak pojęcia nie ma o robocie. Zlecenia nie idą więc za pyskówkę się wziął. A może do wyborów blisko i pali się grunt pod nogami bo kadencja się kończy. Darmowa Kaska na salony nie będą wpuszczać. Ciężki los.

Szczepanik Jak wpisałem szczepanik to internecie pokazują muzyka. Chyba ten szczepanik geodeta chce się lepiej spozycjonować w przeglądarce Google. Niestety ani twarzy ani okłady. A wypowiedzi formułowania niczym przedszkolak. Poklasku chyba nie zdobędzie. Nie takich kolegów nam trzeba. Jak zwykle z tym stowarzyszeniem. Chcą przykryć swoje lody.

@zmęczony Masz rację, a dodatkowo facet mija się z prawdą, wszędzie widzi komunizm, używa niedomówień, półprawd i wręcz kłamstw. Kompletna żenada. Dziwi mnie tylko fakt, że redakcja tak ochoczo używa Pana Szczepanika do poniesienia sobie statystyk. Chyba w myśl zasady, że nieważne jak jaki los czeka geodetów, ale ważne aby wskaźniki odwiedzin portalu podskoczyły. Szanowna Redakcjo to dosyć niskie pobudki.

nudy A o czym ten Pan mówi? O tym, że kiedyś trudno było o wykształcenie i takim, których było stać na pobieranie nauk na mierniczych to potem żyło się lepiej? Czy może ?eureka- odkrył, że kiedyś w Polsce był komunizm, i co? - dotknął tylko geodezję? Może chce zostać jednym z ostatnich zasłużonych w walce z obaleniem tego systemu w naszym kraju? A może tylko ma kompleksy na punkcie swoich kolegów z branży, którzy może są przystojniejsi, bardziej wykształcenie i jeżdżą lepszymi furami? ? Bo ja nic konstruktywnego w tych wypowiedziach nie znajduję ? ile można klepać jeszcze te utarte slogany. Od lat taki bełkot niczego nie przynosi ? to może jednak zaufajmy tym, którzy coś w tym naszym prawie chcieli zmienić ? i w zasadzie zgodnie z postulatami rzeszy szarych, ciężko pracujących geodetów, którzy nie mają czasu na robienie sobie kampanii w mediach. Proszę Panie ?mierniczy? pomyśleć o nas wszystkich, nie tylko o sobie i swoich mrzonkach.

1 człowiek przeciwko wszystkim :(

nie zasługujemy bo co bo mówi prawdę, czy może prawda w oczy kole. Jakby było normalnie takich Szczepaników pewnie by nie było.

@ Szczepanik- bohater na jakiego nie zasługujemy.

~też uprawniony po której stronie biurka jesteś ??. Co zrobiłeś by było normalniej ??. Czemu starasz się gnoić człowieka pokazującego patologie??. Do której wersji patologii należysz ??.

do uprawniony nic prostszego idź do tv lub radia i wytłumacz całą naszą patologię zwykłemu człowiekowi. Szkoda tylko, że na samą myśl o publicznym wystąpieniu pewnie czyścisz gacie z brązowej kreski mądralo jeden

do też uprawiony jeżeli przyszedł w teren młody geodeta bez uprawnień i spisał akt ugody to dalej sobie odpowiedz czy jest ważny i przestań gadać głupoty

O proszę tutaj wywiad z profesorem Izdebskim (tak za prowadzącym) https://wrealu24.tv/film/czy-jest-dobry-klimat-dla -geodezji-czy-i-kto-moze-korzystac-z-danych-geodez yjnych-waldemar-izdebski?fp

No cóż, trzeba było się umówić do telewizji i wypaść lepiej. Jak zwykle do radzenia cała masa, do roboty nikt.

Pancernik A ja uważam że mamy tu przykład pancernego Waldka. Pani minister ma problem.

To nie ma sensu .. ta całą dyskusja nie ma sensu, naprawdę. Wysłuchałem całość i jak Pana Szczepanika szanuję tak tutaj widzę, że jest wszystko na nie i nie ma to jak uprawnienia. Walczy Pan z tym betonem komunistycznym, to może czas właśnie skruszyć ten beton w postaci uprawnień ? Szczyci się Pan, że jaka jest satysfakcja z podpisania ugody po wielu latach sporów na gruncie. Ja za to znam sytuacje gdzie właśnie uprawnieni geodeci doprowadzili do sporów między ludźmi aż przyszedł młody geodeta ale bez uprawnień i doprowadził w końcu do takiej ugody. Jak Pan myśli jaka za nim poszła plotka ? ano, że w końcu trafili na porządnego geodetę. No ale według Pana niedopuszczalne bo nie ma uprawnień. A już całkiem mi ręce opadły jak w rozmowie pada pytanie dlaczego tak się dzieje, że powierzchnia ucieka - i co Pan odpowiada ? "czy był tam uprawniony". Dobrze wiemy, że ewidencja a rzeczywistość po analizie szkiców oraz innych źródłowych dokumentów jest inna. Nieuprawniony pokaże prawdę a upr. naciągnie aby było

49 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS